اطلاعات/ صل پاییز فصل خشک شدن پوست و اگزما و آلرژی است و چه چیزی بهتر از آنکه به جای استفاده از کرم‌های شیمیایی، مرطوب کننده‌های طبیعی خانگی به پوستتان بزنید.
در اینجا چند نمونه از این مرطوب کننده‌های سالم و ارزان خانگی را به شما معرفی می‌کنیم.‏
روغن زیتون: روغن‌های طبیعی می‌توانند جایگزین بعضی از موارد محافظتی پوست شوند. روغن زیتون حاوی ویتامین‎ E‎، پلی فنول‎ ‎و فیتو استرول است که همه آنها مرطوب کننده و ضد التهاب هستند و می‌توان از این روغن هم برای صورت و هم بدن استفاده کرد.
آلوئه‌ورا: ژل موجود در برگ‌های آلوئه‌ورا حاوی چربی، ویتامین‌ها و اسید آمینه است و خاصیت مرطوب کنندگی بالایی دارد. ژل آلوئه‌ورا را می‌توانید به صورت خالص به‌عنوان مرطوب کننده طبیعی استفاده کنید‎.‎
جو دو سر‎ ‎: بلغور جو دوسر یکی از مرطوب کننده‌های فوق العاده است که می‌توانید برای تمام بدن از آن استفاده کنید و با آن تحریک و التهابات پوستی را کاهش دهید.
جو دوسر حاوی چربی طبیعی است که پوست را نرم کرده و باعث باقی ماندن رطوبت در آن می‌شوند.
وازلین: وازلین یکی از مرطوب کننده‌های کلاسیک است که برای پوست‌های خشک و حساس فوق‌العاده است و منافذ پوست را مسدود نمی‌کند.
وازلین نه تنها جلوی تبخیر آب از سطح پوست را می‌گیرد بلکه بین سلول‌ها را هم پر می‌کند و باعث می‌شود که کل لایه بالایی پوست نرم‌تر شود‎.‎
شیر یا ماست: شیر دارای خواص ضد التهابی طبیعی است که می‌تواند پوست تحریک شده را تسکین دهد. اسید موجود در شیر‎ ‎یک لایه بردار ملایم است که می‌تواند به جوان سازی دوباره پوست خسته و آسیب دیده از آفتاب کمک کند.
حمام شیر یا ماسک ماست می‌تواد سلول‌های مرده سطح پوست را جدا کرده و پوست را نرم و صاف و درخشان کند.‏


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید