منودلیار/ این روز ها تقریبا همه ما هنوز کفش ها یا حتی صندل های تابستانی خود را به پا می کنیم و هنوز آن قدر هوا سرد نشده است که به فکر پوشیدن بوت یا نیم بوت بیفتیم ولی از همین الان لازم است در مورد کفش هایی که می خواهیم در ماه ای پیش رو به پا کنیم تصمیم بگیریم. جدا از چند جفت کفش پاشنه بلند، کتانی، کفش ورزشی و کفش های تخت کالج یا عروسکی، جدای جداگانه ای مختص بوت یا نیم بوت گرم محفوظ است.
صرف نظر از چکمه ها و نیم چکمه هایی که در هر فصل در کلکسیون های برند های گوناگون ارائه می شوند و برخی نیز به عنوان ترند آن فصل نیز شناخته می شوند، برخی بوت ها وجود دارند که ارزش سرمایه گذاری و هزینه کردن مبلغ بالا برای خرید آن با بالاترین کیفیت را دارند چرا که تقریباً هیچ وقت از مد نمی افتند و آن قدر کاربردی هستند که می توانی در استایل های مختلف و با آیتم های متنوع آن ها را هماهنگ کنی و حتی چندین سال از آن ها استفاده کنی بدون اینکه دمده شده یا لطمه ای به خوش استیلی ات وارد کند به همین منظور در این مقاله می خواهم ۵ مدل بوت از همین نمونه ها را به تو معرفی کنم پس با ما تا پایان این مقاله همراه باش.

بوت های کلاسیک مشکی


بی شک همه ما به یک جفت بوت مشکی در کمد لباس خود نیاز داریم. بوت های کلاسیک مشکی یک مدل پر کاربرد است که تقریباً بر هر آیتم و هر سبک استایلی ست می شود؛ بوت های زیر زانو که با فاصله از ساق پا قرار می گیرند و معمولاً پاشنه ۳ تا ۷ سانتی متری دارند که با توجه به سلیقه و استفاده ات می توانی اندازه پاشنه مورد نظرت را انتخاب کنی.

بوت های مدل کابوی

بوت های کابویی یکی از مدل چکمه های نوستالژیک است که از قدیم تا به حال وجود داشته و همیشه نیز پر طرفدار و پر کاربرد به شمار می رود. این مدل بوت ها معمولاً با پاشنه های چهارگوش مایل به داخل، برش های جناقی جلوی بوت و تزئینات و اکسسوری های فلزی شناخته می شوند که بر روی آن کار شده است.

بوت های مدل بوهو

بوت های مدل بوهو به رنگ های لایف استایلی با طیف های عسلی، شتری و قهوه ای روشن شناخته می شود که همراه با جنس های پرز دار، ریشه ای چرمی و اکسسوری های ظریف دکمه ای مانند فلزی همراه است.

بوت های طرح پوست حیوانات

طرح های پوست حیوانات همیشه جزو آیتم های لاکچری و مورد توجه خانم ها به شمار می رفت. در قدیم متأسفانه از پوست طبیعی حیوانات به این منظور استفاده می شد ولی امروزه با تحریم استفاده از خز و پوست طبیعی حیوانات توسط برند های شناخته شده ای مانند شنل و گوچی، استفاده از چرم های مصنوعی با این نقش ها جایگزین شده است.

بوت های سفید


شاید هنوز که هنوزه در ذهن بسیار از ما این طور جا افتاده باشد که رنگ های روشن و ملایم به ویژه سفید مختص فصل های بهار و تابستان است و پوشیدن آن در فصل های سرد سال هوشمندانه نیست به خصوص چکمه که به طور مستقیم با باران و برف و کثیفی ناشی از آن سر و کار دارد ولی جالب است بدانی بوت های سفید در دنیای مد و فشن سابقه طولانی دارند و به همان میزان هم محبوبیت را به اختصاص داده اند.
نظرت در مورد مدل بوت هایی که در این مقاله به عنوان آیتم های از مد نیافتادنی معرفی شده است، چیست؟ کدام یک از این بوت ها را برای استایل شخصی خود می پسندی؟ بوت مورد علاقه ات را با چه آیتم های دیگری و چگونه استایل می کنی؟ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید