خراسان/ جوان ماندن و جوان سازی پوست آرزوی بیشتر افراد است و در این وادی اکثر خانم ها به دنبال انواع مواد و محصولات برای جوان ماندن پوست خود هستند اما بسیاری از آن ها نمی دانند با استفاده از روش های طبیعی می توانند به شادابی پوست خود کمک کنند.
یک پزشک طب سنتی در این باره می گوید: پوست با تمام دستگاه های بدن ارتباط دارد و به خصوص از طریق عروق و اعصاب کنترل و تغذیه می شود پس برای این که بخواهیم پوست سالمی داشته باشیم داشتن اعصاب و روان سالم اولویت اول است. دکتر «حسن حاج طالبی» ادامه می دهد: وقتی می خواهیم در مورد جوان سازی پوست صحبت کنیم اول باید پاسخ دهیم که چرا پوست پیر و چه عللی باعث پیری آن می شود؟
وی مهم ترین علل پیری پوست را استفاده نکردن از اکسیژن طبیعی و هوای پاک، تجمع اخلاط فاسد در بدن با رعایت نکردن اصول تغذیه یا داشتن بیماری خاص، عدم اجابت مزاج و یبوست، ورزش نکردن، کم خوابی و پرخوابی، دستکاری پوست یا تجویز روش های مختلف زیبا سازی توسط افراد غیر متخصص، اضطراب و استرس اعلام می کند.
وی به بهترین روش ها برای جوان سازی پوست اشاره و بیان می کند: داشتن روحیه شاد و پشت کردن به هر چیزی که باعث اضطراب و نگرانی می شود، به سالم بودن پوست کمک می کند. همچنین استفاده از سبزی و میوه جات و غذاهای طبیعی برحسب مزاج، ورزش های سبک و منظم زیر نظر مربیان با تجربه، استفاده از غذاهایی که خون سالم در بدن تولید می کنند و آن را به سطح پوست می رسانند مثل انجیر، زعفران، مویز و گوشت بره زیر یک سال، پرهیز از مصرف سرکه، ترشی، آب یخ، شوری، بادمجان، هرچیز ترش و عدسی و استفاده از کرم های طبیعی برای محافظت در مقابل آفتاب و باد، حجامت و زالودرمانی زیر نظر پزشک از دیگر راه های جوان سازی پوست هستند.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

ببينو
ببينو آگهی