منودلیار/ اولین باری که تنها سفر کردم هجده ساله بود و با وجود نگرانی‌های زیاد و پیش‌پا افتاده، نیاز داشتم تا تجربه تنها بودن و استقلال را تجربه کنم. از آن موقع به بعد سفرهای زیادی رفتم و همیشه دوستان دخترم را تشویق می‌کنم زمانی که فرصت دارند، این کار را بکنند. در این مقاله ۵ نکته مهم برای خانم‌هایی که به تنهایی سفری را پیش رو دارند، با تو به اشتراک می‌گذارم:

۱- اعتماد به نفس
مطمئنا زمانی که برای اولین بار به تنهایی سفر می کنی، با ترس ها و موارد ناشناخته بسیاری روبرو خواهی شد. به خودت ایمان داشته باش و زمان بده. سعی کن حداقل در ظاهر اعتماد به نفست را حفظ کنی و به موقع از افراد مورد اعتماد کمک بگیری. دانستن پایه ای ترین و ابدایی ترین اطلاهعات مربوز به منطقه ای که سفر کرده ای می تواند در بالا بردن اعتماد به نفس کمکت کند و خیالت را راحت کند.

۲- زمان سفر
برخی اعتقاد دارند که اکثر اتفاقات بد، در زمان تاریکی بیشتر رخ می ‌دهد، خب طبیعی هم هست در این زمان تعداد آدم های شهر کمتر شده، قسمت های تاریک غیر قابل دید شده و به طور کلی تا حدودی در برخی از کشور ها (برخی) امنیت نسبت به روز می شود. بنابراین سعی کن برای سفر های طولانی در روشنایی روز حرکت کنی و اگر مجبور هستی مدتی از تاریکی را در راه باشی، از آژانس های مسافرتی معتبر بلیط خود را تهیه کن.

۳- انعطاف پذیری و هماهنگ شدن با محیط
یکی از راه‌های جلب توجه افراد نادرست این است که رفتار و ظاهرت با عرف جامعه تفاوت بسیاری داشته باشد. دوری کردن از لباس ‌هایی که توریست بودنت را فریاد می‌ زنند، یک امر بدیهی‌ است. بهتر است قبل از ثفر کردن به هر کشوی با آداب کلی، عرف جامعه، نحوه لباس پوشیدن در مکان های مختلف و… آشنا شوی. اگر تو برای سفر کاری مجبور به سفر کردن هستی و در طی این مدت ملاقات کاری و رسمی داری بهتر است فرم لباس رسمی، آداب غذا خوردن و رستوران رفتن را حتما مطالعه کنی یا از برخی آدم های ساکن این شهر ها و کشور ها اطلاعات اولیه را بگیری.

۴- مراقبت از وسایل شخصی
این روزها حداقل وسایلی که یک مسافر با خود دارد شامل دوربین، گوشی هوشمند، و یک تبلت یا لپتاپ است. سعی کن فقط زمانی که به این وسایل نیاز داری، آن ها را از کیفت بیرون بیاوری. پیشنهاد می کنم که لوازم و مدارک مهم مثل پاسپورت و کیف‌ پول را همیشه به همراه داشته باشی و در غیر این صورت بهتر است آن ها را داخل سیو باکس هتل نگهداری.

۵- یادگیری ابتدایی زبان محلی
ناتوانی در برقراری ارتباط، منجر به ایجاد مشکلات برای مسافران می شود، بنابراین بهترین راه، یادگیری کلمات پایه و رایج برای مسیریابی یا درخواست کمک به زبان مرسوم شهر یا کشور مورد نظر است. بهتر است که چند کلمه برلای برقراری اولین مکالمه ها را یاد بگیری و انوقت می بینی که چقدر کارت راحت شده و دیگر نیاز نیست ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه پانتومیم اجرا کنی آخر سر هم طرف مقابل یک سری کلمه های عجیب و غریب برای بلغور کند، دستش را به نشانه عذر خواهی یا متوجه نشدن تکان بدهد و در افق محو شود. مهم ترین مکالمه ها بهتر است در حد سلام و من اهل این کشور نیستم، دنبال رستوران، مرکز خریدف هتل و… می گردم هست. البته نصب کردن اپلیکیشن های مختلف ترجمه انلاین زبان و مسیر یابی هم به شدت می تواند در این دوره کمک کننده باشد و دیگر به کسی نیاز نداشته باشی.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید