مجله پزشکین/ همه ما می دانیم که نارگیل برای ما خوب است ، و روغن نارگیل بسیار سبک وزن و به آسانی جذب می شود همچنین دارای برخی مزایای زیبایی شگفت انگیز می باشد ، در اینجا ده راه برای استفاده از روغن نارگیل برای پوست و مو را بیان خواهم کرد :
۱ . روغن نارگیل کرم اصلاح
یک جایگزین مناسب برای مواد شیمیایی خشن موجود در کرم های اصلاح روغن نارگیل می باشد که هم زمان پوست ما را نیزمرطوب نگه می دارد.
۲ . روغن نارگیل پاک کننده صورت
برای به دست آوردن پوست روشن و صاف، سعی کنید با استفاده از روغن نارگیل برای پاک کردن صورت از مواد آرایشی از روغن نارگیل استفاده کنید! روغن نارگیل مناسب برای انواع پوست های خشک و نرمال میباشد.
۳ . روغن نارگیل اسکراب صورت
مخلوط جوش شیرین وروغن نارگیل یک یا دو بار در هفته می تواند به عنوان یک اسکراب عالی خانگی برای شما باشد این اسکراب به خصوص برای پوست های مستعد به آکنه مناسب می باشد.
۴. کمک به رشد ابرو
روغن نارگیل بسیار سبک است واین خاصیت، این روغن را به یک جاذب عالی برای تقویت ریشه مو مژه وابرو تبدیل کرده است خواص بی نظیر این روغن باعث رشد و تقویت ابرو مو ومژه ها می شود.
۵ . صاف کننده موهای وز و بد حالت
بامقدارکوچکی از روغن نارگیل (واقعا کوچک) موها صاف خواهد شد موهای وز وشکننده که حالت خود را از دست داده اند باروغن نارگیل احیا می شوند.
۶ . روغن نارگیل کرم چشم
روغن نارگیل برای پوست حساس اطراف چشم ها بسیارمناسب است . ماساژ کمی از آن در اطراف پوست چشم باعث احساس زیبایی چشم و کم تر شدن چین وچروک وصاف شدن پوست خواهد شد ، روغن نارگیل از روند پیری جلوگیری می کند.
۷ . روغن نارگیل نرم کننده مو
راه عالی برای نرم کردن موها و مرطوبت وهیدراته کردن آن ها: روغن نارگیل را روی موبگذارید و به مدت ۳۰ دقیقه آن را نگه دارید و سپس شستشودهید با این کار موهای نرم ، براق و سالم خواهید داشت.
۸ . مرطوب کننده عمومی
در مناطقی از پوست که بسیار خشک است مثل آرنج ویا پاشنه پا بهترین گزینه برای نگه داشتن رطوبت در این مکان ها استفاده از روغن نارگیل میباشد زیرا اسید های چرب نارگیل کمک می کند تا مرطوب بماند واز رطوبت از بین نرود.
۹ . روغن نارگیل اسکراب بدن
شکر قهوه ای مخلوط با روغن نارگیل یک اسکراب بدن فوق العاده است. نارگیل همچنین دارای خواص ضد قارچی بوده ، به طوری که می توان از آن یک اسکراب پای عالی ساخت.
۱۰ . روغن کوتیکول
اگر لایه شاخی پوست شما خشک و پاره پاره شده اند ، استفاده از روغن نارگیل راه خوبی برای نرم و صاف کردن آنها است.
روغن نارگیل واقعا یکی از محصولات فوق العاده زیبایی طبیعت است وبرای آن تا میلیون ها استفاده های مختلف می توان نام برد . به طور طبیعی آلودگی ها را از پوست دور می کند ، یک مرطوب کننده بسیار عالی است، بسیار سبک وبه عمق پوست شما وارد می شود، تغذیه، ترک پوست، تمیزکردن ، نرم و شاداب کردن وبی نهایت استفاده که برای این روغن شگفت انگیز می توان نام برد.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید