زیبامون/ از بین بردن موهای اضافی صورت و بدن یکی از مشکلاتی هست که تقریبا تمام خانم ها با ان مواجه بوده و برای این کار، روشهای مختلفی رو از جمله شیو کردن، اپیلاسیون، بند انداختن، لیزر، وکس کردن و ... تست کرده اند. استفاده از کرم موبر یکی از این روش های کاربردی و موثر هست که بدون ایجاد هرگونه درد و سوزشی در پوست، موهای اضافی رو از روی پوست از بین میبره و کمک میکنه تا برای مدتی از شر این موهای زائد خلاص شده و پوستی نرم و لطیف داشته باشید.
مدل های مختلفی از کرم مو بر از برندهای مختلف در فروشگاه های لوازم ارایشی و بهداشتی وجود دارند که میتوانید متناسب با جنس مو، مقدار مو و محلی که قرار هست این کرم رو مورد استفاده قرار بدید، بهترین و مناسب ترین کرم موبر را انتخاب کرده و برای از بین بردن موهای اضافی و زائد مصرف کنید.
در ادامه همراه باشید و اطلاعات خودتون رو در رابطه با کرم موبر، فواید و عوارضی که ممکن هست برای پوست ایجاد کند آشنا شوید و سپس با خیال راحت، از این روش برای از بین بردن موهای صورت و بدن استفاده نمایید.

کرم موبر چیست؟

کرم موبر یک محصول کاربردی و موثر برای از بین بردن موهای اضافی صورت و بدن هست. این کرم حاوی ترکیباتی همچون تیو گلیکول سدیم (sodium thioglycolate)، تیو گلیکولات کلسیم (calcium thioglycolate) و سولفید استرانسیوم(strontium sulfide) بوده که با تضعیف کردن پروتئین های موجود در ریشه مو، باعث جدا شدن مو از سطح پوست شده و کمک می کنند تا پوستی صاف، یکدست، نرم و لطیف داشته باشید. این کرم ها رو می تونید خیلی راحت از داروخانه ها، فروشگاه های لوازم آرایشی و بهداشتی، عطاری ها و ... تهیه کرده و مطابق با دستور العمل درج شده بر روی بسته بندی آن، مورد استفاده قرار بدید.
البته در هنگام خرید کرم های مو بر باید به این نکته توجه کنید که این کرم ها برای کدام قسمت از بدن مناسب هستند. زیرا کرم موبر مخصوص پوست صورت با کرم موبر مخصوص پوست بدن بسیار متفاوت بوده و اگر از کرم موبر بدن برای پوست صورت استفاده کنید، ممکن هست با عوارض جدی مواجه شوید.
نکته دیگری که در رابطه با کرم های موبر وجود دارد این هست که حتما باید قبل از مصرف کرم موبر، ابتدا مقدار کمی از کرم رو بر روی قسمتی از پوست تست کنید و اگر هیچ حساسیت پوستی و مشکلی برایتان ایجاد نشد، سپس از این کرم، برای تمام قسمت های پوست بدن یا صورت استفاده نمایید. زیرا این کرم ها از مواد شیمیایی ساخته می شوند و ممکن هست باعث ایجاد سوزش پوست، حساسیت، خشکی، خارش و سایر واکنش های الرژیک در پوست شوند.

نکات مثبت و مزایای استفاده از کرم موبر

استفاده از کرم های موبر فواید و مزایای خیلی خوبی برای پوست دارند که در ادامه به برخی از نکات مثبت استفاده از کرم موبر اشاره کرده ایم:

روشی سریع برای از بین بردن موهای زائد

شما میتونید فقط در 15 دقیقه، موهای اضافی قسم های مختلف بدن رو از بین ببرید. علاوه بر این در طول مدت زمانی که منتظر هستید تا محصول، اثرگذاری خودش رو بر روی از بین بردن موهای بدن انجام بده، میت ونید کارهای دیگه رو انجام بدید.

روشی نسبتا ارزان و در دسترس هست
شما میتونید با مراجعه به نزدیک ترین داروخانه یا فروشگاه لوازم بهداشتی و آرایشی، یک کرم موبر با قیمت مناسب تهیه کنید. این محصول در مدل های مختلفی از جمله کیت یا بسته بندی کامل کرم موبر و اسپری وجود داره که میتونید منتاسب با بودجه ی خودتون، بهترین و مناسب ترین کرم موبر رو تهیه کرده و مورد استفاده قرار بدید.

روش استفاده از ان آسان است

استفاده از کرم موبر نیاز به مهارت خاصی ندارد و شما میتونید به تنهایی و از روی دستورالعمل نوشته شده بر روی بسته بندی کرم موبر، از این محصول استفاده کرده و به ساده ترین شکل ممکن، موهای اضافی بدن و صورت رااز بین ببرید.

روش بدون درد و سوزش

برخلاف اپیلاسیون یا بند انداختن، با استفاده از کرم موبر برای از بین بردن موهای اضافی صورت بدن، هیچگونه احساس درد و سوزشی را تجربه نخواهید کرد و به راحت ترین شکل ممکن، این موها از سطح پوست جدا خواهند شد. اگرچه در هنگامی که این کرم بر روی پوست وجود دارد کمی احساس گز گز شدن برای پوست ایجاد خواهد شد اما گاهی اوقات ممکن هست بعد از استفاده کرم موبر، احساس سوزش شدید در پوست احساس کنید که این موضوع به حساسیت پوست شما به این کرم بستگی دارد و در این مواقع بلافاصله باید پوست را با آب خنک بشویید.

نکات منفی و عوارض استفاده از کرم موبر

هر چیز خوبی مطمئنا یک یا چند مورد نکته منفی نیز دارد و نمی توان یک محصول را همیشه و از همه نظر کامل و بدون عیب و نقص دانست. در ادامه با تعدادی از نکات منفی یا عوارض جانبی کرم های موبر آشنا شوید:

کرم موبر بو و رایحه قوی دارد
کرم های موبر دارای رایحه ای هستند که نمی توان این رایحه را در دسته بندی رایحه های خوشایند قرار داد زیرا واقعا این رایحه و بو زننده بوده و ممکن هست برای بسیاری از افراد قابل تحمل نباشد. از انجایی که این محصول از مواد شیمیایی مختلف ساخته شده است، این بو برای آن طبیعی هست به همین دلیل برخی از تولید کنندگان، عطر و رایحه خوشبویی به ترکیبات این محصول اضافه می کنند تا رایحه ان قابل تحمل تر شود.

حاوی مواد شیمیایی قوی هستند

برای تولید و ساخت کرم های مو بر از مواد شیمیایی قوی استفاده می شود و ممکن هست این مواد شیمیایی باعث ایجاد آسیب، حساسیت و ... بر روی پوست شوند. ایجاد سوزش، تاول، لکه لکه شدن پوست، خارش پوستی و پوسته پوسته شدن پوست از عوارض استفاده از کرم مو بر بوده که ممکن است در برخی از افراد ایجاد شود.

کرم های موبر نتایج کوتاه مدت دارند

کرم موبر برخلاف اپیلاسیون، موهای اضافی بدن و صورت را از ریشه خارج نمی کند و فقط باعث جدا شدن تارهای مو از سطح پوست می شود به همین دلیل نتایج حاصل از این روش، کوتاه مدت بوده و باید حداقل هفته ای یک بار از این روش استفاده شود. البته این موضوع به میزان رشد مو در هر فرد نیز بستگی دارد!

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید