ستاره/ مهارت‌‌‌‌‌های ست کردن لباس با دامن بلند این روز‌ها زیاد مورد توجه قرار گرفته؛ چون دامن بلند جایگزین خوبی برای شلوار شده و در استایل‌های زنانه چه اسپرت و چه مجلسی، به کار می‌آید. شما می‌توانید از دامن‌های بلند پشمی در کنار پالتو یا مانتو‌های پاییزه استفاده کنید و یا دامن‌های پلیسه که ترند امسال بود را با مانتوهای جلو باز بپوشید و استایل تابستانه‌ی جذاب داشته باشید. دامن‌های بلند در استایل‌های مجلسی هم شیک و خارق‌العاده می‌شود و محبوبیت زیادی دارد. بنابراین تصمیم گرفتیم در این مطلب راجع به روش‌های ست کردن لباس با دامن بلند صحبت کنیم.

ست کردن تی‌شرت با دامن بلند
در استایل‌های جدید سال ۲۰۱۹، ما کالکشنی از انواع دامن‌های بلند به ویژه دامن پلیسه دیدیم که داخل ایران هم بسیار مد شد. شما می‌توانید در کنار دامن بلند از تی‌شرت استفاده کنید و استایل اسپرت و کژوال ویژه‌ای برای خود داشته باشید. در ست دامن با تی‌شرت می‌توانید تی‌شرت را زیر دامن قرار دهید و برای تکمیل این ست زیبا و خاص از کتانی‌های اسپرت دخترانه و یا نیم بوت استفاده کنید. در این ست‌ها از کمربند به عنوان اکسسوری استفاده کنید و انحنای کمر خود را نشان دهید،‌ می‌توانید رنگ کمربندتان را با کفشتان ست کنید تا زیباتر و آراسته‌تر باشید.

ست کردن بلوز یا پلیور با دامن بلند
برای استایل‌های کمی مجلسی‌تر در کنار دامن بلند از شومیز یا پیراهن‌های زنانه استفاده کنید که شبیه به پیراهن‌های مردانه هستند. در این استایل رسمی شما باید بلوز یا پیراهنتان را زیر دامن بگذارید زیرا در غیر این صورت حالت شلخته و نامرتب به نظر می‌رسد؛ البته این بستگی به سلیقه‌ و مدل لباس‌هایتان هم دارد. در اینگونه استایل‌های رسمی باید به رنگ دامن و بلوزتان توجه کنید. بهتر است در این ست‌ها از بلوز یا دامن‌های ساده و بدون طرح استفاده کنید و بهتر است از پالت رنگ‌هایی انتخاب کنید که بیشتر به هم می‌آیند،‌مثل سفید و مشکی. همچنین همین مهارت را می‌توانید در استایل پاییزه و زمستانه هم استفاده کنید و به جای بلوز یا پیراهن از پلیور‌های زنانه استفاده کنید.

ست کردن مانتو با دامن بلند

همانطور که در استایل‌های بهاره و تابستانه مشاهده کردید، دامن‌های پلیسه ترند شده بود و ما ست‌های زیبایی از دامن‌های حریر یا پلیسه با انواع مانتو‌های جلوباز و ماکسی را مشاهده کردیم. این ست بی‌نظیر مناسب خانم‌های شیک‌پوش ایرانی بود و بسیار هم از آن استقبال شد. در این ست‌ها بهتر است از مانتو‌های جلوباز و بلند استفاده شود و تیپتان را با یک صندل تابستانی و یا کتانی اسپرت تکمیل کنید. همچنین اگر این ست زیبا را به عنوان استایل مجلسی‌تان انتخاب کرده‌اید، تیپ و استایلتان را با یک کفش پاشنه بلند و یا کفش لژدار و یک شال زیبای مجلسی ارتقا دهید.

ست کردن لباس مجلسی با دامن بلند
از ست کردن لباس با دامن بلند می‌توانید در استایل‌های مجلسی استفاده کنید و در مهمانی‌ها و مجالس بدرخشید. در این موقعیت‌ها بهترین گزینه استفاده از دامن‌های طرحدار با جنس ساتن یا ابریشم است. شما می‌توانید از نیم‌تنه یا تاپ‌های آستین حلقه‌ای در کنار دامن بلند استفاد کنید و برای هماهنگی بیشتر، رنگ تاپ یا نیم‌تنه‌تان را از رنگ‌هایی که در طرح دامنتان استفاده شده است، انتخاب کنید و برای فوت کوزه‌گری اکسسوریتان مثل گوشواره یا گردنبند را نیز همرنگ با رنگ‌های داخل دامنتان برگزینید.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید