ستاره/ چادر به عنوان برترین حجاب شناخته می‌شود و به همین دلیل پوشش بسیاری از خانم‌ها و دخترخانم‌های مسلمان ایرانی، چادر است. چادر‌ها در مدل‌ها و جنس‌های مختلفی در بازار یافت می‌شود و هر کس بنا به سلیقه خود می‌تواند مدل دلخواه خود را انتخاب کند. در این مقاله گروه مد و پوشاک ستاره به سراغ این پوشش محبوب رفته و ۱۵ مدل مختلف چادر مشکی موجود در بازار را همراه با ویژگی‌های آن‌ها برای شما گردآوری نموده است. اگر شما هم به دنبال مدل‌های مختلف چادر هستید با ما همراه شوید.

۱. چادر مشکی سنتی ایرانی
در ابتدا به سراغ چادر مشکی ساده ایرانی می‌رویم که چادری محبوب در بین خانم‌های ایرانی است. نگهداری این چادر روی سر کمی سخت است؛ پس بهتر است از پارچه‌هایی مثل کن کن و ساتن برای دوخت آن استفاده نشود. بهتر است هنگام خرید پارچه یا چادر سنتی به سبُک بودن و سُر نبودن پارچه آن دقت کنید.


۲. چادر عبایی یا چادر عربی اصیل
این مدل چادر نسبت به مدل قبلی، مقداری پارچه بیشتر می‌برد و به همین دلیل کمی سنگین‌تر از آن است، ولی به دلیل مدل خاصش ایستایی بهتری بر روی سر دارد.


۳. چادر کمری یا قجری
یکی دیگر از مدل چادر‌های اصیل ایرانی است که مدل و دوخت خاصی دارد. قسمت میانی چادر با بند‌هایی به کمر بسته می‌شود، اما حالت قسمت بالایی آن شبیه به چادر سنتی ایرانی است.۴. مدل چادر مشکی حسنا
چادر حسنا در واقع مدل مدرن شده چادر قجری است. این چادر از چادر قجری پارچه کمتری مصرف می‌کند و در واقع مدلی بین چادر سنتی و قجری است.


۵. چادر مشکی یاسمین یا پرنسس
چادر پرنسس هم یکی دیگر از نمونه چادر‌ها با طراحی جدید است. این چادر بسیار به چادر اصیل عربی شباهت دارد.۶. چادر مشکی شال دار
چادر شالدار شباهت زیادی به مانتو دارد. این چادر بسیار راحت است و برای تهیه آن نیاز به پارچه زیادی نیست.


۷. چادر دانشجویی
چادر مشکی دانشجویی یک چادر راحت و مناسب برای محیط‌های دانشگاه و کار است.


۸. چادر مشکی جلابیت
جلابیت یک نمونه چادر طراحی شده توسط طراحان ایرانی است. استفاده از آن راحت و مناسب برای همه خانم هاست.


۹. چادر لبنانی
یکی دیگر از مدل چادر‌های عربی است که در مدل اصلی آن جلوی چادر به صورت ضربدری بسته می‌شود و بسیار مناسب سفر و پیاده روی‌های طولانی است.


۱۰. چادر ملی
چادر ملی شبیه چادر دانشجویی است، اما برای آن یک آستین کوتاه در نظر گرفته شده است. این چادر هم مزایا و معایب چادر دانشجویی را دارد.


۱۱. چادر خبرنگاری یا دانشجویی راسته
این مدل بسیار شبیه چادر دانشجوی است. با این تفاوت که از مدل دانشجویی کمی آزادتر است.


۱۲. چادر شنلی
این مدل از چادر مشکی مانند شنل روی سر قرار می‌گیرد و بسیار زیباست.


۱۳. چادر قجری مدرن
این مدل چادر که از چادر قجری الهام گرفته شده مدل جدید و بسیار شیکی است که می‌توان از آن به عنوان چادر مجلسی نیز استفاده نمود.۱۴. چادر عربی مچی دار
چادر مشکی مشابه با عبای اصیل است که برای پوشش بهتر مچ و دست دست یک مچی برای آن طراحی شده است.نکات مهم برای سر کردن چادر مشکی
ایسایی چادر بر روی سر بستگی زیادی به جنس چادر دارد. چادر‌های کرپ کمتر لیز می‌خورد، اما چادر‌هایی از جنس ساتن و کن کن بسیار لیز هستند.
برای پیش گیری از لیز خوردن چادر‌ها می‌توانید به آن‌ها کش بدوزید تا هم بهتر روی سر قرار بگیرد و هم سر نخورد.
در هنگان انتخاب چادر به جنس چادر دقت کنید و سعی کنید از پارچه‌های سبک‌تر برای دوخت چادر استفاده کنید.
اگر تا کنون از چادر‌های مدل دار استفاده نکرده اید، قبل از خرید آن، حتما یک بار آن را امتحان کنید.

#باهم_شکستش_می‌دهیم
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید