ستاره/ اکسسوری‌های مو تنوع زیادی دارند و معیار‌های زیادی همچون جنس مو، رنگ مو، میزان بلندی مو و ... در انتخاب آن موثر است. ما را در این مطلب همراهی کنید تا ۱۵ نوع اکسسوری‌ مو را با هم مشاهده کنیم.
معرفی انواع اکسسوری‌ مو و راهنمای انتخاب
استفاده از اکسسوری مناسب، به اندازه مدل مو بسیار اهمیت دارد. فراموش نکنید که در انتخاب اکسسوری برای تزئین مو، رنگ اکسسوری اهمیت زیادی دارد و حتما باید هماهنگ با رنگ موی شما انتخاب شود.

1. زنجیر سر
زنجیر سر از گذشته‌ها در کشور‌های هند و ایتالیا و همچنین ایران مورد استفاده قرار می‌گرفته است. استفاده از آن‌ها باعث می‌شود چشم و ابرو‌ها بیشتر به چشم بیایند. زنجیر سر برای مو‌های بلند مناسب است.
3. تاج و ریسه مو
از ریسه‌های تزیینی مو می‌توانید برای آرایش مو‌هایتان استفاده کنید. ریسه‌های مو از مروارید و سنگ ساخته شده‌اند. از ریسه‌های مو می‌توان برای انواع مو‌ها از جمله کوتاه یا بلند، باز و یا بسته استفاده کرد. شما می‌توانید این اکسسوری مو جذاب را با استفاده از گیره به مو‌هایتان بزنید
4. اضافه کردن بافت به مو
شما می‌توانید با استفاده از نخ‌ها و ریسه‌های پشمی بافت درست کنید و به موهایتان اضافه کنید. بافت‌ها مو‌ها را پر‌پشت‌تر نشان می‌دهند.
5. آرایش کردن مو با پر
شما می‌توانید با استفاده از پر موهایتان را آرایش کنید. به این صورت که پر‌ها را با استفاده از نخ و مهره به هم وصل می‌کنید. ساخت دریم کچر نیز می‌تواند به تزیین موی شما کمک کند
6. گیره مو
گیره‌های مو می‌توانند نقش نگهدارنده و هم تزئینی داشته باشند. اگر گیره‌تان را از جنس مناسب و رنگ زیبا انتخاب کنید جذابیت آن بیشتر می‌شود. از گیره سر می‌توان برای جمع کردن موی بلند و یا کوتاه استفاده کرد.
7. سنجاق مو
سنجاق مو از اکسسوری‌هایی است که از گذشته‌ها در بین خانم‌ها پر‌کاربرد بوده است. از سنجاق‌های تزیینی نه تنها می‌توان در مهمانی‌ها استفاده کرد، بلکه می‌توان در استایل روز‌مره خودتان استفاده کنید. سنجاق‌ها در انواع مختلف مرواریدی، نگین‌دار، منجوقی و... وجود دارند و شما می‌توانید با توجه به استایل و سلیقه خود از آن استفاده کنید.
8. حلقه مو
حلقه تزیینی مو در لا به لای موهای بافته شده قرار داده می‌شود و جلوه‌ی زیبایی به مو می‌دهد.حلقه‌های تزیینی مو به طرح‌های مختلفی همچون ستاره، برگ، طرح کلاسیک و ... وجود دارد.
9. آرایش مو با گل
در همه‌ی جهان استفاده از گل‌های طبیعی یکی از بهترین روش‌های آرایش مو است و باعث می‌شود خانم‌ها شاداب‌تر به نظر برسند.
10. تل سر
تل‌ها در انواع جنس‌ها همچون تل پارچه ای، فلزی و... وجود دارد که شما می‌توانید متناسب با لباس و استایل خود آن را انتخاب کنید. استفاده از تل برای مو‌های بلند و کوتاه مناسب است.
11. دستمال سر دخترانه
دستمال سر روسری‌های کوچکی هستند که در جنس و طرح‌های متفاوت وجود دارد که با هدف تزئینی و پوششی به روی سر یا دور گردن بسته می‌شود.
12. روسری به عنوان اکسسوری مو
از دیگر اکسسوری‌های مو روسری است که می‌توان به روش‌های مختلف از آن استفاده کرد. می‌توانید موهایتان را با استفاده از روسری ببافید و یا این‌که با یک مدل خاص روسریتان را ببندید.
13. هد بند زنانه یا توربان
استفاده از هد بند‌ها به دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی بر‌می‌گردد. در دنیای مد هد بند دوباره ترند شده است. این هدبند‌ها در انواع مختلف رنگ‌ها، طرح‌ها و از جنس‌های مختلفی تهیه می‌شوند و برای موهای بلند و کوتاه استفاده می‌شوند. می‌توانید آموزش بستن توربان با روسری و شال را در ستاره ببینید.
14. کلیپس پاپیونی
فرم پاپیون هم از فرم‌های کلاسیک در تزئین مو به شمار می‌رود که می‌توانید پاپیون را با هر نوع جنس پارچه‌ای که دوست دارید درست کنید. اگر به دنبال یک اکسسوری زیبا و جدید برای تزئین موهای خود هستید ما کلیپس پاپیونی مخملی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.
15. کش مو
برای بستن موهایتان راحت‌ترین راه استفاده از کش سر است. کش‌ها با استفاده از کش و پارچه درست می‌شوند، شما می‌توانید با انواع پارچه‌ها آن را درست کنید. (به راحتی برای خودتان کش مو نمدی درست کنید!)#باهم_شکستش_می‌دهیم
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید