ستاره/ اکثر ما خانم‌ها به اشتباه برای انتخاب شال و روسری‌مان فقط به دنبال ست کردن آن با مانتو یا کیف و کفشمان هستیم؛ اما به مهمترین فاکتور‌ها یعنی رنگ پوست و فرم صورتمان کمتر اهمیت می‌دهیم و به راحتی آن را کنار می‌گذاریم. در صورتی که انتخاب روسری و شال بر حسب رنگ پوست باید در اولین مرحله از انتخاب قرار بگیرد. لازم است که ما فرم صورت و تناژ پوستمان را بشناسیم و پس از آن شال یا روسری مناسب با استایلمان را انتخاب کنیم، بعد از آن تازه نوبت می‌رسد به هماهنگ کردن این اکسسوری زیبای خانمانه با سایر لباس‌هایمان! پس تا پایان این مطلب با ما باشید تا ابتدا نحوه‌ شناختن رنگ پوستمان را یاد بگیریم و پس از آن تونالیته رنگ‌هایی که می‌توانیم از بین آن‌ها شال یا روسری مناسب با پوست صورتمان را انتخاب کنیم، بشناسیم.
چرا انتخاب روسری و شال بر حسب رنگ پوست مهم است؟
انتخاب رنگ لباس متناسب با رنگ پوست بسیار اهمیت دارد، اما این اهمیت برای شال و روسری دوچندان است! قطعاً تا به حال متوجه شده‌اید که شال و روسری مانند یک قاب برای عکس زیبای چهره‌ی شماست و بیشترین نزدیکی را به صورت و مو‌هایتان دارد. پس قطعا جلوه‌ی صورت زیبای شما در یک قاب مناسب و هماهنگ با صورتتان بیشتر می‌شود. در ادامه راجع به این موضوع صحبت می‌کنیم که چگونه رنگ پوست روی انتخاب رنگ شال یا روسری زنانه تاثیر می‌گذارد، اما قبل از آن؛ شما هم رنگ پوستتان را نمی‌شناسید؟
رنگ پوست شما چه تناژی دارد؟
اگر تمام صورت‌ها و پوست‌های دنیا را کنار هم بگذاریم یک جعبه مداد رنگی هزاران هزار رنگی پیدا می‌کنیم! اما ما نمی‌خواهیم و واقعاً هم لازم نیست در این حد جزیی رنگ پوست‌ها را بشناسیم. برای انتخاب روسری و شال بر حسب رنگ پوست تنها کافیست بدانیم به صورت کلی دو رنگ وجود دارد: یکی رنگ پوست روشن (سرد) و دیگری رنگ پوست گرم.
برای شناختن اینکه رنگ پوستتان چه تناژی دارد می‌توانید دو آزمایش انجام دهید.

اولین روش بسیار راحت است، کافیست به رگ دستتان نگاه کنید: کسانی که رگ دستشان را سبز رنگ می‌بینند پوستی با تناژ گرم دارند و کسانی که رگ‌هایشان را آبی می‌بینند پوستشان روشن است.
یک آزمایش دیگر هم وجود دارد که به آن آزمایش دستبند می‌گویند، شما می‌توانید یک دستبند طلایی را روی مچتان ببندید و روی مچ دست دیگرتان هم یک دستبند نقره‌ای و آن دو را با هم مقایسه کنید. به نظرتان کدام دستتان پوست شفاف‌تر و درخشانتر و زیباتری دارد؟ اگر دستبند طلایی این حالت را به پوست دستتان داده شما رنگ پوست گرمی دارید و اگر از رنگ پوست دستی که دستبند نقره‌ای به آن بسته‌اید راضی‌تر هستید پس قطعا ته رنگ پوست شما روشن یا سرد است.
همچنین می توان تناژ پوست را به روشن، متوسط و تیره تقسیم بندی کرد.
چگونه باید شال یا روسری را بر اساس رنگ پوستمان انتخاب کنیم؟
در تصویر زیر یک سری از رنگ‌ها را متناسب با رنگ پوست روشن و تیره برای شما آورده‌ایم و توضیحات بیشتر را در ادامه‌ی مطلب می‌خوانیم:۱. راهنمای خرید شال و روسری برای پوست روشن

اگر رنگ پوست شما روشن است و بین رنگ‌های بدن تناژ روشن دارد بهتر است از رنگ‌های قوی و جیغ مثل آبی، قرمز و سبز استفاد کنید. بهتر است از شال یا روسری‌هایی که رنگ روشن مثل سفید یا شیری استفاده نکنید تا صورتتان بی‌حال و مات دیده نشود و اگر واقعا به این رنگ‌ها نیاز دارید سعی کنید شال یا روسریتان طرح‌دار باشد.۲. راهنمای خرید شال و روسری برای پوست رنگ متوسط
اگر رنگ پوستتان در هیچکدام از گروه‌های تیره و روشن قرار نمی‌گیرد؛ پس حتما رنگ پوست متوسط دارید. رنگ پوست متوسط یا همان سبزه‌ی روشن و گندمی کار را برای شما راحت می‌کند چون می‌توان گفت تقریبا تمام رنگ‌های شال و روسری برای شما منسب است. اما بهترین انتخاب‌ها برای شما رنگ آجری و سبز و زرشکی یا شال و روسری‌های براق هستند. به این نکته توجه کنید که رنگ‌های روشن در شال و روسری پوست و صورتتان را روشن‌تر و رنگ‌های تیره آن را تیره‌تر نشان می‌دهند.

۳. راهنمای خرید شال و روسری برای پوست تیره
انتخاب روسری و شال بر حسب رنگ پوست تیره باید در بین رنگ‌های خاکی، موشی، آبی کاربنی یا نفتی، بنفش و زرد انجام شود. یادتان نرود که رنگ پوست شما تیره است و روسری و شال‌هایی که رنگ مات و کدر دارند به هیچ‌وجه مناسب شما نیستند.
#باهم_شکستش_می‌دهیم
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید