خراسان/ بسیاری از وسایل منزل هستند که در هر خانه‌ای وجود دارند مثل مبل، میز ناهار خوری، بوفه، میز تلفن و خیلی چیزهای دیگر ولی وقتی وارد خانه بعضی از افراد می‌شوید، می‌بینید چیدمان زیبای وسایل‌شان در منزل باعث می‌شود جلوه وسایل چند برابر شود. در این مطلب می‌خواهیم به نکات ریزی در چیدمان وسایل اشاره کنیم که به وسیله آن‌ها بتوانید جلوه زیادی به منزل‌تان بدهید؛ همراه ما باشید.

میز ناهارخوری
بسیاری از خانواده‌های ایرانی فقط زمانی که مهمان دارند از میز ناهار خوری استفاده می‌کنند و به همین دلیل به چیدمان میز ناهار خوری کمتر اهمیت می‌دهند. فراموش نکنید حتی اگر از این میز استفاده نمی‌شود هم می‌توانید به کمک آن خانه خود را زیباتر کنید. شاید یک رومیزی نه چندان بزرگ که تمام سطح میز را نپوشاند به همراه دوعدد شمعدان برای میز ناهار خوری گزینه مناسبی باشد که بتواند فضای زیبایی برای هال یا سالن پذیرایی شما ایجاد کند.
میز جلو مبلی
میز جلو مبلی هم انواع و اقسام مختلف دارد اگر میز شما دارای طبقه باشد بهتر است در طبقه پایین آن کارد و چنگال، دستمال کاغذی و اگر خانواده پر رفت و آمدی هستید تعدادی پیش دستی برای پذیرایی بگذارید. اما روی میز باید کاملا تمیز باشد و از قرار دادن تعداد زیادی ظرف یا گلدان برای تزیین روی میز خودداری کنید. برای تزیین میزهای جلو مبلی فقط از یک گلدان که چندان هم بزرگ نباشد یا یک ظرف در اندازه متوسط استفاده کنید.
میز تلفن
از وقتی پای تلفن بیسیم به خانه‌های ما باز شد، میزهای تلفن جای هر وسیله‌ای شد به جز تلفن. به همین دلیل کم کم کاربرد این میزها از یاد رفت و در خیلی از خانه‌ها این میزها نه تنها جایی برای نظم بیشتر نیستند بلکه به بی نظمی و ریخت و پاش خانه هم کمک می‌کنند. قرار دادن تعدادی کاغذ در اندازه‌های مختلف به همراه چند خودکار و تعدادی دفترچه تلفن و انواع مجله ظاهر نامناسبی به گوشه اتاق یا سالن پذیرایی شما می دهد.برای نظم و انضباط میز تلفن اگر میز کشودار است از کشوی آن برای قرار دادن وسایل مختلف استفاده کنید. در غیر این صورت فقط یک دفتر یا یک دسته کاغذ با یک خودکار روی میز قرار دهید. مجله ها را هم در کتابخانه یا جای دیگر بگذارید.
میز آشپزخانه
میزهای آشپزخانه، کوچک یا بزرگ، بیشتر به کابینت‌هایی شباهت دارد که وسایل اضافی را روی آن‌ها قرار می‌دهیم و با همین کار به ظاهر ساده نظم و ظاهر آشپزخانه خود را به هم می‌زنیم. برای جلوگیری از این وضعیت بهتر است میز آشپزخانه هم مثل سایر میزها تمیز و مرتب باشد و برای تزیین آن فقط از وسایل بسیار کوچکی استفاده شود. برای مثال نمکدان‌های تزیینی یا ظروف مخصوص دستمال سفره می‌تواند گزینه مناسبی برای تزیین میز آشپزخانه باشد.
برای نوشتن این مطلب از سایت جام‌جم آنلاین کمک گرفته شده است.
نویسنده : مارال مرادی