روزیاتو/ از ساعاتی قبل تصویری در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود که به نظر می رسد از استوری اینستاگرام زینب مغنیه، خواهر شهید عماد مغنیه برداشته شده. طبق این تصویر، زینب مغنیه از ازدواج زینب سلیمانی ، دختر سردار قاسم سلیمانی با پسر سید هاشم صفی‌ الدین، معاون اجرایی حزب‌ الله لبنان خبر داده. او در استوری اینستاگرام خود تصویری از نام زینب سلیمانی و سیدرضا صفی‌ الدین با نشان قلب و عشق به اشتراک گذاشته. بر این اساس، به نظر می‌ رسد دختر سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی با پسر معاون اجرایی حزب‌ الله لبنان ازدواج کرده. هر چند هنوز منابع رسمی این خبر را تأیید یا تکذیب نکرده‌ اند.

ازدواج زینب سلیمانی
ازدواج دختر شهید سلیمانی با واکنش‌ های گسترده و مختلف کاربران مواجه شده. برخی انتقاد کرده‌ اند که چرا زینب سلیمانی پیش از فرا رسیدن سالگرد شهادت پدر خود ازدواج و زندگی مشترک خود را آغاز کرده. در هر حال به عقیده ی کاربران ایرانی‌، اینکه دختر سردار سلیمانی عروس یکی از نزدیک‌ ترین مقامات به سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌ الله لبنان شده، از تشکیلاتی‌ ترین و راهبردی‌ ترین ازدواج‌ های چند دهه ی اخیر محسوب می شود.

از زینب سلیمانی چه می دانیم؟
از سن و تحصیلات زینب سلیمانی اطلاعاتی در دست نیست. او یکی از چهار فرزند سردار شهید سلیمانی است و یک خواهر و دو برادر به نام های حسین و محمدرضا دارد.
زینب سلیمانی در میان فرزندان شهید سلیمانی از شهرت بیشتری برخوردار است. او بعد از شهادت پدرش سردار سلیمانی در دی ماه سال ۹۸، به دلیل حضور فعال رسانه ای اش در کانون توجه قرار گرفت.
بعد از شهادت سردار، زینب سلیمانی چندین سخنرانی در مراسم های مختلف ایراد کرد، از جمله مراسم تشییع پیکر پدرش در دانشگاه تهران که از تلویزیون ایران به صورت زنده پخش شد. او در بخشی از این سخنرانی گفته بود: «با خون پدر شهیدم در میدان نبرد حریف می طلبم.»
سلیمانی در گفتگوی خود با شبکه ی لبنانی المنار گفته بود «می‌ دانم عموی عزیزم سید حسن نصرالله انتقام پدرم را می‌گیرد»، صحبتی که از نزدیکی خانواده ی سلیمانی با دبیر کل حزب الله لبنان حکایت داشت.
چندی قبل هم در اردیبهشت سال جاری، خبر انتصاب زینب سلیمانی به ریاست بنیاد شهید سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی منتشر شد. حجت الاسلام رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ ها در نامه‌ ای که رسماً منتشر شد انتصاب سلیمانی به این پست را اعلام کرد و تبریک گفت.
زینب سلیمانی در حال حاضر با آدرس zeinab___soleimany@ در اینستاگرام فعال است و بیشتر از ۲۸۰ هزار دنبال کننده دارد.سید هاشم صفی‌ الدین کیست؟
سید هاشم صفی الدین رئیس شورای اجرایی حزب‌ الله لبنان است و او را در حقیقت بعد از سید حسن نصرالله، نفر شماره ی دو حزب الله لبنان می دانند. او از سمت مادری هم با دبیر کل حزب الله لبنان نسبت خانوادگی دارد.