ستاره/ اولین منبعی که ما از پوشیدن لباس مجلسی در دست داریم، به زنان زیبای درباری در گذشته باز می‌گردد. زمانی که سایز بزرگ نه تنها غیر عادی نبود، بلکه زیبایی نیز محسوب می‌شد. بانویی که در این تصویر مشاهده می‌کنید، توسط پیتر پل روبنس مشهورترین نقاش قرن هفدهم میلادی نقاشی شده است. این خانم با توجه به استاندارد‌های امروز، سایز بزرگ است. با نگاهی به نقاشی‌های زنان درباری دوران رنسانس می‌توانیم به برخی از نکات درباره پوشیدن لباس مجلسی سایز بزرگ پی ببریم.

اصول کلی برای انتخاب لباس های سایز بزرگ

کوچکترین قسمت در اندام تان را مورد توجه قرار دهید. به دنبال لباس مجلسی باشید که کمربند را برای شما در کوچکترین بخش اندام تان ایجاد می‌کند، اغلب درست زیر خط سینه. اگر خود لباس این کمربند را نداشته باشد، لوازم جانبی دیگری مانند کمربند یا روسری را برای ایجاد این شبح در نظر بگیرید. اگر کمر نسبتا باریک طبیعی دارید، که چه بهتر، بر آن تأکید کنید.
قسمت دامن باید از دور کمر جدا شود تا نیم رخ مطلوبی را ایجاد کند. وقتی دامن از دور کمر جدا شود، شکم و باسن بزرگ را مخفی خواهد کرد.
بر نقاط قوت اندام تان تأکید کنید. همان طور که بانوی نقاشی شده توسط روبنس نیز لباسی بر تن دارد که تاکید را بر روی گردن و خط سینه قرار داده است. برای این منظور به دنبال لباس مجلسی باشید که فرم یقه هفت، گرد و یا حلقه‌ای داشته باشد.

چگونه لباس مجلسی سایز بزرگ مناسب انتخاب کنیم؟
در اینجا برخی از سبک های لباس مجلسی سایز بزرگ را در نظر می گیریم که هنگام خرید میتوانید انتخاب کنید. این سبک ها برای خانم های سایز بزرگ معمولا کارآمد هستند، اما قبل از خرید حتما لباس را پرو کنید تا مطمئن شوید که این سبک ها برای اندام شما مناسب باشد.

لباس مجلسی A-line استایلی کلاسیک دارد که از قسمت کمر به آرامی گشاد می‌شود. این نوع لباس اغلب برای هر فرم اندامی مناسب است.


لباس Pintuck یکی از سبک‌های محبوب و بسیار زیبا است. در واقع یک سبک A-line اصلاح شده است که دارای یک دامن نسبتا آزاد است که معمولا از قسمت دور کمر جمع می شود.

لباس‌های مجلسی کمربندی که بسیار با فرم اندام خانم‌های سایز بزرگ سازگار است، زیرا کمر بند آن قابل تنظیم بر روی هر فرم بدن است و منحنی‌های دوست داشتنی شما را برجسته‌تر می‌کند.

لباس Maxi یک سبک لباس مجلسی است که می‌تواند برای یک دختر سایز بزرگ جذاب باشد اگر مدل مناسبی از آن را انتخاب کرده باشد. برای لباس‌های ماکسی، حتما لباسی را انتخاب کنید که یک کمر مشخص داشته باشد. همچنین، ممکن است بخواهید لباسی یک طرفه را در نظر بگیرید تا قسمت عمده لباس کمترین شکست را داشته باشد. یک یقه باز در بالا تنه نیز به جبران قد لباس کمک می‌کند.

لباس کوسه‌ای (Shark bite hem dress) یک سبک بسیار دوست داشتنی است که دارای خط لباس ناهماهنگ است. این سبک لباس برای خانم‌های سایز بزرگ بسیار دلپذیر است، زیرا شما را جمع و جور‌تر نشان می‌دهند.

لباس‌های Con لباس‌های بار نامیده می‌شوند و بسیار تنگ هستند. برای لباس شب، آن‌ها می‌توانند بسیار جذاب باشند و زنانگی شما را هر چه بیشتر به نمایش بگذارد. با این حال، این لباس‌ها بسیار بدن نما هستند و دختران جوان را اغلب جذب می‌کنند.

لباس مجلسی بهترین دوست شماست
به یاد داشته باشید که لباس مجلسی می‌تواند بهترین دوست شما باشد. بسیاری از خانم‌های سایز بزرگ از پوشیدن لباس مجلسی اجتناب می‌کنند، چرا که فکر می‌کنند آن‌ها برای دختران لاغر اندام هستند، اما این درست نیست. یک لباس مجلسی به شما اجازه می‌دهد تا منحنی‌های خود را به گونه‌ای نشان دهید که هیچ لباس دیگری نمی‌تواند اینگونه باشد.
فقط مطمئن شوید که از سبک خیلی گشاد یا چیز‌هایی که فیت اندام شما نیست استفاده نمی‌کنید. لباسی که انتخاب می‌کنید از بین مدل‌های جعبه‌ای و بدون شکل نیز نباشد. یکی دیگر از سبک‌های لباس مجلسی که باید از آن اجتناب کنید، لباس بلند و بدون شکل است که در اواخر دهه ۱۹۸۰ بسیار محبوب بود. بنابراین، به دنبال یک سبک جذاب و دلپذیر بروید و انحنا‌های زیبای خود را به رخ بکشید.