ستاره/ اگر عاشق گل و گیاه هستید، اما به دلیل فضای کوچک آپارتمان‌تان کاشت گل‌ها را نادیده می‌گیرید، کافی است از فضای بالکن خانه تان استفاده کنید. فرقی نمی‌کند بالکن خانه شما شمالی باشد یا جنوبی، کوچک باشد یا بزرگ؛ ایده‌های متنوع و زیادی برای گلکاری در بالکن وجود دارد؛ که حتما یکی از آن‌ها برای خانه شما هم مناسب است.
۱۰ ایده جذاب برای کاشت گل در بالکن کوچک و بزرگ
۱. بالکن‌های کوچک را با گلدان نرده‌ ای تزئین کنید

استفاده از گلدان در بالکن فضای زیادی اشغال می‌کند و باعث می‌شود زیبایی گل‌های شما پشت بالکن پنهان شود. اگر بالکن کوچکی دارید می‌توانید از گلدان خورجینی یا نرده‌ای برای کاشت گل استفاده کنید. این گلدان‌ها روی نرده قرار می‌گیرند و احتمال شکستن و سقوط آن‌ها کم است. از گلدان‌های نرده‌ای با رنگ‌های روشن استفاده کنید و زیبایی گل هایتان را به همه نشان دهید.

۲. با گل‌ها یک جنگل شلوغ در بالکن درست کنید
اگر می‌خواهید دکوراسیون بالکن شما پوشیده باشد و طبیعت را به بالکن خانه تان بیاورید، انواع مختلف گل‌ها را روی زمین کف بالکن قرار دهید و یا آن‌ها را آویزان کنید. یک بالکن جنگلی محیطی آرام و پوشیده برای استراحت شما در فضای باز ایجاد می‌کند.

۳. گل‌های زینتی را در گلدان‌های معلق به ویژه گلدان آویز حصیری بکارید
یکی از رایج‌ترین و جذاب‌ترین ایده‌ها برای گلکاری در بالکن، آویزان کردن گلدان هاست. در این روش هیچ فضایی از بالکن اشغال نمی‌شود و زیبایی گل‌ها را می‌توانید به همه نشان دهید. اگر به دنبال تنوع دادن به این روش هستید از گلدان آویز حصیری استفاده کنید. این گلدان‌ها جذابیت بیشتری به بالکن شما می‌دهند.

۴. از تراریوم آویز برای کاشت گل استفاده کنید
تراریوم‌ غالبا از جنس شیشه هستند و در شکل‌های هندسی متفاوت و منحصر به فردی در بازار عرضه می‌شوند. این گلدان‌های شیشه‌ای با سنگریزه‌ها پر می‌شوند و محل مناسبی برای کاشت گیاهانی مانند کاکتوس که به آب کمی نیاز دارند هستند.

۵. کاشت گل‌های بالا رونده در بالکن حریم خصوصی شما را افزایش می‌دهد
حتما تاکنون منظره زیبای گل‌های بالارونده را در بالکن‌ها مشاهده کرده اید. این گل‌ها با تکیه بر دیوار بالکن و یا نرده‌های آن رشد می‌کنند. با استفاده از این گل‌ها طبیعت را به خانه تان می‌آورید. این گل‌ها پوشش مناسبی برای افزایش حریم خصوصی هستند. از گل‌های بالارونده که برای کاشت در بالکن مناسب هستند می‌توان به پاپیتال، عشقه و موچسب اشاره کرد.

۶. از گلکاری عمودی استفاده کنید
یک روش ایده آل و رایج برای گلکاری در بالکن گلکاری عمودی است. در این روش گلدان‌ها با یک طناب فلزی محکم به یکدیگر متصل شده اند و با استفاده از قلاب از سقف آویزان می‌شوند. در این روش گلدان‌ها کاملا زیر یکدیگر قرار دارند. برای آبیاری این گل‌ها کافی است به گلدان‌های بالایی آب بدهید تا آب اضافی آن به گلدان پایینی هم برسد و کف بالکن خیس و کثیف نشود.

۷. گل‌ها را در گلدان کشویی بکارید
یکی از جدیدترین ایده‌ها برای کاشت گل در بالکن استفاده از گلدان‌های کشویی است. این گلدان‌ها فضای کمی را اشغال می‌کنند. هر زمان که دوست داشته باشید می‌توانید یکی از کشو‌ها را بیرون بکشید و داخل آن‌ها بذر بکارید و اگر بذری برای کاشتن ندارید، این کشو را ببیندید و از زیبایی آن لذت ببرید.

۸. یک باغ کوچک در بالکن درست کنید
در گوشه‌ای از بالکن یا تمامی آن چمن مصنوعی بکارید و با اضافه کردن آبشار منیاتوری، سنگریزه و مجسمه‌ها یک محیط منحصر به فرد و زیبا ایجاد کنید. برای قرار دادن گل‌ها می‌توانید از قفسه‌های عمودی استفاده کنید و یا آن‌ها را آویزان کنید. با استفاده از فانوس یا ریسه لامپ بالکن را نورپردازی کنید و زیبایی آن را تکمیل کنید.

۹. از رنگ‌های متنوع برای دکوراسیون بالکن استفاده کنید
داشتن یک بالکن با مبل‌های با رنگ روشن که نرده‌های آن با گیاهان سرسبز پوشیده شده اند انرژی و طراوت را برای خانه شما به ارمغان می‌آورد. با استفاده از گلدان‌های رنگی و کاشت گیاهان آپارتمانی گلدار در این گلدان‌ها زیبایی بالکن شما دو چندان می‌شود. این ایده برای دکوراسیون و گلکاری در بالکن‌های بزرگ مناسب است.

۱۰. گلدان‌ها را روی پنل چوبی روی دیوار آویزان کنید
یک پنل چوبی ایستاده روی دیوار بالکن درست کنید و گلدان‌ها را به آن ببندید. آویزان کردن گلدان‌ها به این روش، یک راه عالی برای خیره کردن چشم‌ها به یک نقطه خاص از بالکن هستند. اگر بالکن کوچکی دارید و یا فضای آزاد زیادی برای چیدمان مبلمان در بالکن و قرار دادن گل‌های بزرگ کف بالکن نیاز دارید، از این ایده هنری استفاده کنید.