ستاره/ برای اینکه بهترین و مناسب‌ترین مدل مو را انتخاب کنیم، مهم است که فرم صورت خود را بشناسیم. با رعایت نکات ساده زیر شما می‌توانیم بهترین مدل مو را براساس حالت صورت خود انتخاب کنیم.
مدل مو برای صورت دایره ای (گرد)

برای این مدل صورت باید سعی کرد که حالت دایره‌ای صورت را از بین برد. در این حالت، تقریبا اندازه طول و عرض صورت یکسان است. بنابراین باید از مدل مو های حجیم و یا بلند استفاده کرد. بهترین حالت، حالت نامتقارن است. کناره‌ها را کوتاه نگه دارید. سعی کنید یک بخش از خارج مرکز را برای فرق سر در نظر بگیرید.

مدل مو برای صورت مربعی (چهارگوش)

برای این طرح صورت، مدل‌های کوتاه و پرپشت بهترین انتخاب هستند. باید مدلی را انتخاب کرد که صورت را کمی کشیده‌تر نشان دهد. کمی به بالای سر حجم داده و از بلند بودن موهای کنار سر جلوگیری کنید.


مدل مو برای صورت مستطیل شکل

بهترین مدل برای این طرح صورت، مدل‌های کوتاه و یا متوسط می باشد. این مدل باید دارای پایه هایی کوتاه و هم اندازه باشد. باید سعی شود که صورت کوتاه تر و پهن تر جلوه داده شود.

مدل مو برای صورت‌های لوزی شکل


این حالت از صورت، نیاز به مدلی دارد که استخوان‌های گونه را کمتر نشان دهد. مدل موهای مواج و حالت کوتاه و بلند نیاز است. به غیر از این مدل می توان از مدل چتری نیز به عنوان جایگزین استفاده کرد.

مدل مو برای صورت‌های مثلثی شکل

در این حالت مدل مو در ناحیه گوش پرپشت تر و به تدریج به سمت گردن باریک تر می شود. باید استخوان‌های پیشانی را کمتر نشان دهد.

انتخاب مدل مو برای صورت بیضی شکل

تقریبا تمامی مدل موها برای این حالت مناسب است. این نوع صورت، حالت ایده آل هر فرد است. هدف باید متناسب نشان دادن صورت باشد.