پرشین وی/ آشپزخانه یکی از مهمترین قسمت های منزل است که باید به آن توجه خاصی کرد بنابراین می توانید با وسایل ها و دکوری های زیبا آشپزخانه را خاص و زیبا جلوه بدهید ما در این مطلب از پرشین وی قصد داریم برای شما عزیزان گلچینی از دکور آشپزخانه شیک با وسایل های مختلف را به اشتراک بگذاریم.
۱:تنگ های شیشه ای در هر آشپزخانه‌ای پیدا می‌شود. با کمی خلاقیت می‌توانید در این تنگ‌ها شاخه‌های‌گل یا برگ‌های سبز قرار دهید. به همین سادگی، به همین زیبایی!
۲ :کابینت‌های شما پر است از بشقاب‌های چینی که به دلیل استفاده همیشگی رنگ و روی روزهای اول را ندارند. سراغ این ظرف‌ها بروید و با رنگ مخصوص ظروف چینی طرح و نقش دلخواه‌تان را روی آنها پیاده کنید، آن وقت خواهید دید که همین ظرف‌های قدیمی می‌توانند جای خالی کریستال‌ها را در آشپزخانه شما پر کنند.
۳ :به کاسه‌های چوبی فکر کنید. کاسه‌های چوبی هم چیدمان آشپزخانه شما را متفاوت می‌کنند، هم انتخاب مناسب و متفاوتی برای میوه‌های تابستانی شما هستند.
۴ :فنجان‌های رنگی را فراموش نکنید، این فنجان‌ها روح و طراوت را به آشپزخانه شما بازمی‌گردانند. کافی است امتحان کنید.
۵ :یک قوری قدیمی ترجیحا نقره‌ای در وسایل همه مادربزرگ‌ها پیدا می‌شود، حتی می‌توانید در میان عتیقه فروشی‌های جمعه بازار دنبال مدل‌هایی از این دست بگردید؛ اما دقت کنید که این ظرف قرار است نقش یک گلدان را در آشپزخانه شما بازی کند.
۶ :دیدن یک قابلمه رنگی روی اجاق گاز، نه تنها حس و حال کدبانوی خانه را برای پخت‌وپز بیشتر می‌کند بلکه اشتهای همه اهالی خانه را هم برای خوردن برمی‌انگیزد.
بیشتر بدانید از وسایل آشپزخانه چگونه باید چیده شود
طرز ساخت و ابعاد آشپزخانه و لوازم آن به صورت قابل ملاحظه ای در حال تغییر و تحول است در یک آشپزخانه مهندسی ساز, تمام وسایل طوری چیده می شوند که غیرقابل تغییر بوده و دارای سطوح کاری و ذخیره مواد باشند
همه ما می‌دانیم انجام یک کار اگر مطابق با ضوابط و مقررات استاندارد و تعریف شده باشد بهترین نتیجه را خواهد داد.به بیان ساده‌تر اگر همه ما قبل از انجام هر کاری شیوه صحیح و استاندارد آن را بدانیم، کار، درست و بدون عیب و نقص انجام خواهد شد.
چیدمان وسایل و تجهیزات در آشپزخانه از آن دسته کارهایی است که لازم است برای انجام آن به مقررات استاندارد توجه کرد.حتما با خواندن این جمله از خود می‌پرسید «چیدمان آشپزخانه در کدام نهاد یا موسسه برایش استاندارد تعریف شده است؟»
در این گزارش سعی شده شیوه صحیح و مهندسی چیدمان وسایل در آشپزخانه معرفی شود. مطالب موجود در این مقاله توسط وحید کمانه آرشیتکت و کارشناس طراحی ساختمان تهیه شده است.
طرز ساخت و ابعاد آشپزخانه و لوازم آن به صورت قابل‌ملاحظه‌ای در حال تغییر و تحول است. در یک آشپزخانه مهندسی‌ساز، تمام وسایل طوری چیده می‌شوند که غیرقابل تغییر بوده و دارای سطوح کاری و ذخیره مواد باشند. جنس مواد مورد استفاده در آشپزخانه، معمولا از جنس چوب- تخته، چند لا-نئوپان و پلاستیک هستند.
روی سطوح چوبی رو باز را می‌توان با پوششی از لاک چوب یا روکشی از پلاستیک پوشاند. قفسه‌‌های آشپزخانه به صورت چوبی یا تخته‌ای با روکش پلاستیکی هستند، استفاده از قفسه‌های فلزی برای قراردادن قابلمه و ماهی‌تابه بهتر است. در صورت کوچک‌بودن فضای آشپزخانه نصب درهای کشویی یا تاشو توصیه می‌شود. زیرا این درها در هنگام بازشدن فضای چندانی را اشغال نمی‌کنند.
از کابینت‌های طبقه‌دار برای نگهداری ظروف بزرگ و سنگین یا وسایلی که از آنها به ندرت استفاده می‌شود، می‌توان بهره گرفت. کابینت‌های دیواری عمق کمی دارند بنابراین از سطوح کاری زیر آنها می‌توان بدون هیچ مشکلی استفاده کرد.
با گذاشتن ظروف چینی داخل این کابینت‌ها فرد می‌تواند بدون خم شدن، آنها را بردارد و به آنها دسترسی داشته باشد. کمدهای یکسره بلند برای نگهداری مواد پاک‌کننده و جارو و… مناسب هستند. می‌توان یخچال‌های خانگی کوچک، اجاق‌گازها یا مایکروویوها را با ارتفاع مناسب روی آنها قرار دارد.
سینک‌های ظرفشویی و تخته‌های آبگیری ظروف باید متناسب با داخل کابینت‌های طبقه‌دار باشند چون در داخل این کابینت‌ها می‌توان یک سطل زباله، ماشین ظرفشویی و چیزهای مصرفی دیگر را (در صورت لزوم یک آبگرمکن برقی) جای داد.