باشگاه خبرنگاران/ با دستگیری ۲ کارمند یک کلینیک درمان ناباروری که نوزاد پسری را به مبلغ ۳۰ میلیون تومان به یک زوج فروخته بودند، دادگاه این دو کارمند و همچنین زوج جوان را محکوم به ارائه خدمات در مناطق محروم کشور کرد.
خرداد سال گذشته به مأموران پلیس شهریار خبر رسید که زوجی که بچه‌دار نمی‌شدند به تازگی نوزاد پسری را به خانه آورده و حتی برایش شناسنامه‌ هم گرفته‌اند. مأموران به سراغ این زوج رفتند و آنها گفتند که نوزاد پسر را از پرسنل یک کلینیک درمان ناباروری در تهران و با قیمت ۳۰ میلیون تومان خریده‌اند. آنها مدعی شدند آرزویشان این بود که پدر و مادر شوند و فکر نمی‌کردند که بزرگ کردن نوزادی که پدر و مادرش او را نخواسته‌اند، جرم محسوب می‌شود.
زن جوان در تحقیقات گفت: من و همسرم سال ۹۲ ازدواج کردیم اما مدتی بعد متوجه شدیم که نمی‌توانیم بچه‌دار شویم. در این سال‌ها هزینه گزافی برای درمان پرداخت کردیم اما نتیجه نگرفتیم. حتی تصمیم گرفتیم از بهزیستی سرپرستی نوزادی را به‌عهده بگیریم اما در همان مراحل اولیه متوجه شدیم که چنانچه بهزیستی، بچه‌ای در اختیارمان قرار بدهد، نامش در شناسنامه ما ثبت نمی‌شود و در بخش توضیحات شناسنامه قید می‌شود که ما بچه را از شیرخوارگاه به فرزندی گرفته‌ایم. همین موضوع باعث شد که دچار تردید شویم و از رفتن به بهزیستی صرف‌نظر کردیم.
وی ادامه داد: کاملا ناامید شده بودیم تا اینکه سال گذشته، وقتی به یک کلینیک درمان ناباروری رفته بودیم با دو نفر از کارکنان آنجا آشنا شدیم. آنها پیشنهاد خرید نوزاد را به من و همسرم دادند و گفتند که زنی را می‌شناسند که باردار است اما بچه‌اش را نمی‌خواهد و قصد سقط جنین دارد. آنها می‌گفتند که شوهر این زن فرار کرده رفته و حتی نمی‌دانند پدر بچه کجاست و از این زن خواسته‌اند از سقط جنین منصرف شود و وقتی بچه‌اش به دنیا آمد او را بفروشد.