باشگاه خبرنگاران/ چند ترفند خانه داری ساده می تواند کارهای کسل کننده را لذت بخش کند و یا فرآیند خانه داری را به طور کلی ساده کند.
کاردک آشپزی را مثل روز اولش کنید


کاردک آشپزخانه یکی از وسیله‌های پرکابرد در آشپزی است، اما گاهی پیش می‌آید که رنگ اصلی خود را از دست می‌دهد. در این مواقع معمولاً همه به دنبال ماده‌ای برای تمیزکردنش می‌گردند. اما کمتر کسی می‌داند که با این ترفند آشپزخانه‌ای بسیار ساده می‌توانید کاردک آشپزی را مثل روز اولش کنید. برای این کار کافی است یک قاشق غذاخوری وایتکس را با دو لیوان آب مخلوط کنید و کاردک آشپزخانه را به مدت حدوداً ۲۴ ساعت در این محلول قرار دهید، به همین سادگی!
بازکردن سلفون

حتماً توجه کرده‌اید که بازکردن سلفون کمی آزار دهنده است، اما با این ترفند آشپزخانه‌ای ساده می‌توانید خودتان را خلاص کنید. برای این کار کافی است سلفون را درون فریزر بگذارید و هر موقع که لازم داشتید آن را بردارید. حتماً خواهید دید که دیگر مثل قبل چسبناک نیست
احیای لیموی خشک‌شده!
پرواضح است که وقتی لیمو را قاچ کنید و در هوای آزاد، خصوصاً در معرض تابش آفتاب بگذارید خشک می‌شود. اما با این ترفند می‌توانید لیموی مرده را احیا کنید! کافی است آن را در ظرفی بگذارید تا ۲ ساعت بجوشد، بعد خواهید دید که دوباره آب‌دار شده

کندن پوست تخم مرغ
حتماً متوجه شده‌اید که پوست‌کندن تخم مرغ بعد از آنکه حسابی پخت بسیار دشوار است. اما جالب اینجاست که با همین ترفند آشپزخانه‌ای می‌توانید این کار را به سادگی انجام دهید. بدین‌ترتیب برای اینکه پوست تخم مرغ را راحت‌تر جدا کنید کافی است تخم مرغ را در آب جوش بی‌اندازید، نه در آب سرد. بعد از آنکه تخم‌مرغ‌ها پخت بلافاصله آن‌ها را در آب یخ بیندازید. حالا می‌توانید به راحتی پوستش را جدا کنید.