خراسان/ یکی از دغدغه‌های خانم‌های تپل، انتخاب لباس مناسب است که چند توصیه به آن‌ها داریم:
 بدون در نظر گرفتن چاقی یا لاغری، درباره آن‌چه که برای پوشیدن انتخاب می‌کنید، راحتی‌تان باید در اولویت باشد و شما را آراسته تر جلوه دهد. احتمالا شما یا از جمله افرادی هستید که اکنون در فرایند کم‌کردن وزن‌تان هستید و هنوز به وزن ایده‌آل نرسیدید یا پیش از این با همه تلاشی که برای کم کردن وزن‌تان کردید، موفق نبوده‌اید! در این بین، یکی از دغدغه‌های شما انتخاب لباس مناسب برای حضور در مهمانی‌های زنانه و ... است. در این مطلب به چند نکته اشاره می‌کنیم که با رعایت کردن‌شان تا حدی این نگرانی را برای شما کم خواهیم کرد.
  به طرح و الگوهای روی لباس دقت کنید
بهتر است لباس‌هایی با راه‌های افقی و طرح‌های شلوغ و درشت انتخاب شما نباشد. این الگوها ناخواسته توجه را به بخش‌های چاق بدن شما جلب می‌کند. برای لاغرتر به‌نظر رسیدن از لباس‌هایی که رنگ غالب‌شان بسیار روشن است استفاده نکنید. یک قانون ثابت شده و بی‌درد سر در این باره پوشیدن لباس‌های تیره مثل مشکی، آبی نیلی، بنفش، سبز تیره، زرشکی و ... است. تیرگی این رنگ‌ها را می‌توانید با استفاده از زیورآلات،کمربندهای رنگی، دستمال‌گردن و... تا حدی جبران کنید.
  جنس پارچه هم مهم است 
توصیه می‌شود جنس پارچه لباس‌هایتان، ظریف و سبک مثل انواع پارچه‌های حریر و نخی باشد تا لباس به‌راحتی روی بدن شما قرار بگیرد و شما را از آن‌چه که هستید، درشت‌تر نشان ندهد.
  اکسسوری مناسب انتخاب کنید
برای پنهان کردن برخی ایرادهای ظاهری خود از گردن‌آویزهای بلند و چندلایه، گوشواره‌های بزرگ و کمربندهای متناسب نه زیاد پهن و نه زیادی باریک برای پوشاندن بزرگی شکم استفاده کنید. این اکسسوری‌ها به‌راحتی همه توجه را به سمت خودشان جلب می‌کنند. نکته مهم این‌که کمربند باید دور شکم بسته شود و بستن آن در ناحیه بالای شکم یا زیرشکم تناسب اندام شما را دچار اشکال خواهد کرد.
  از پوشیدن لباس‌های گشاد خودداری کنید
لباس‌هایی را انتخاب کنید که دقیقا سایز خودتان است. گاهی پوشیدن لباس‌های گشاد ناشی از نداشتن اعتماد به‌نفس است و حتی افراد لاغر را چاق‌تر به نظر می‌رساند. لباس‌های یک‌سره و یک رنگ گزینه مناسبی برای این افراد است چون آن‌ها را بلندتر، کشیده‌تر و در نتیجه لاغرتر نشان خواهد داد.  
  کفش مناسب انتخاب کنید
پوشیدن بوت‌های بلند و کفش‌های پاشنه بلند تا جایی‌که باعث ناراحتی شما نشود و کوتاه‌مدت باشد، شما را لاغرتر و پاها را کشیده‌تر نشان می‌دهد.
مترجم : فاطمه قاسمی منابع: wikihow، productsgram