خراسان/ ‌‌‌‌‌‌‌یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های خانم‌های ورزشکار این است که، قبل و بعد از تمرین چه چیزی بخورند تا به نتیجه دلخواه خود از ورزش برسند.در ادامه به معرفی و بررسی خوراکی‌هایی که قبل و بعد از ورزش با توجه به نوع فعالیت ورزشی‌تان، می‌توانید بخورید، می‌پردازیم: 
  ورزش‌های کاردیو
اگر سبک ورزشی شما ورزش های کاردیو
( ورزش‌هایی که ضربان قلب و میزان تنفس را بالا می‌برد )مثل دوچرخه سواری، ایروبیک، دویدن و کیک بوکسینگ است باید قبل از ورزش میان‌وعده‌هایی بخورید که زود هضم هستند و بعد از ورزش، آب، پروتئین و کربوهیدرات مصرف کنید.
پیشنهاد: برای قبل از تمرین، ترکیب یک گلابی و یک و نیم قاشق مربا‌خوری عسل (۱۵۳ کالری )و برای بعد از تمرین ترکیب سه چهارم فنجان شیر کم چرب و یک موز کوچک (۱۷۸ گالری )پیشنهاد می‌کنم.
  ورزش‌های چربی‌سوز
اگر از طرفداران کلاس‌های چربی سوز و اینتروال هستید، قبل از تمرین برای داشتن انرژی کربوهیدرات‌های ساده بخورید و برای بعد از ورزش پروتئین مصرف کنید، تا عضله های خود را از دست ندهید.
پیشنهاد: برای قبل از تمرین، ترکیب یک نان تست جو و یک قاشق مربا‌خوری عسل (۱۶۲ کالری) و برای بعد از تمرین ترکیب دو قاشق‌غذاخوری آووکادو و سه قاشق‌مرباخوری پنیر کم چرب پیشنهاد می شود که پروتئین بالایی دارد.
  ورزش‌های فرم‌دهی
اگر از آن دسته خانم‌هایی هستید که علاقه زیادی به حجیم کردن بدن خود ندارید و هدف شما از ورزش فقط فرم‌دهی است و طرفدار ورزش‌هایی چون یوگا و پیلاتس هستید، باید میزان کربوهیدرات، پروتئین و چربی شما در یک سطح و متعادل باشد.
این سطح از تعادل به پایداری سطح انرژی شما در طول روز کمک می‌کند.
پیشنهاد: من به شما برای قبل از تمرین خوردن یک نارنگی متوسط و یک مشت پسته(حدود ۱۵۰ کالری) و بعد از تمرین یک سوم فنجان حمص و یک هویج کوچک (۱۶۹ کالری)پیشنهاد می کنم.
  ورزش‌های حجم‌دهی
اگر هدف شما از ورزش کردن افزایش حجم عضلات است و ورزش‌هایی مثل کراسفیت و کار با وزنه انجام می‌دهید، مهم‌ترین ماده در تغذیه شما، پروتئین است .
عضلات شما، برای رشد به میزان بالایی پروتئین احتیاج دارند پس تغذیه شما قبل و بعد از ورزش باید شامل پروتئین باشد.
پیشنهاد: برای قبل از تمرین خوردن سویا که سرشار از پروتئین است و برای بعد از تمرین ترکیب یک فنجان ماست یونانی و یک چهارم فنجان تمشک یا دو عدد سفیده تخم مرغ آب پز را پیشنهاد می‌کنم.
مترجم : مهساکسنوی

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar