حامی هنر زندگی/ اگر فردی با احساسات شما بازی کند به این معناسات که شما از نظر عاطفی در رابطه‌ای درگیر شده‌اید اما طرف مقابلتان احساساتی مشابه شما ندارد و دلبستگی خاصی به رابطه در فرد دیده نمی‌شود. در چنین موقعیتی خواسته‌های شما از رابطه با یکدیگر متفاوت خواهد بود و فرد مورد نظر شما با صداقت از خواسته‌ها و نیت‌های خود صحبت نخواهد کرد.
اگر شما در این شرایط قرار داشته باشید علائم و نشانه‌های بسیاری به شما کمک خواهند کرد تا به شناخت دقیق‌تر و عمیق‌تری از فرد مورد نظر خود برسید. دقت به این مسئله بسیار حائز اهمیت است که بدانید افرادی که از احساسات دیگران سوء استفاده می‌کنند معمولا بازیگران خوبی هستند و هنگامی که می‌بینند شما به احساسشان شک می‌کنید با روش‌های فریبنده‌ای شروع به قانع سازی شما می‌کنند. آگاهی از علائم زیر به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید با چشمان بازتری به رابطه خود نگاه بیاندازید.

به رفتارهای متناقض او دقت کنید
معمولا افرادی که با احساسات دیگران بازی می‌کنند، در رابطه بیشتر به دنبال ارضای نیازها و خواسته‌های خود هستند و به نیازهای فرد مقابل اهمیت چندانی نمی‌دهند. به همین دلیل دائما رفتارهای متناقضی از خود نشان خواهند داد. شما با دقت در رفتارهای او خواهید فهمید که آیا شرایط این گونه هست یا خیر.
برای مثال به این دقت کنید که او چه زمانی با شما مهربان است. فردی که می‌خواهد احساسات شما را به بازی بگیرد معمولا تنها زمانی که احتمال رابطه جنسی را می‌دهد با شما مهربان خواهد شد و در غیر این صورت با شما چندان مهربان نخواهد بود. همچنین علاقه‌ای به گرفتن دست‌های شما نخواهد داشت و از سر مهربانی و عشق در چشمان شما زل نخواهد زد. در حقیقت او این رفتارها را هیچ گاه برای شاد کردن شما انجام نخواهد داد بلکه زمانی این گونه مهربان خواهد شد که بداند می‌تواند رابطه جنسی و فیزیکی با شما برقرار کند.

بازی با احساسات | ببینید که چقدر در ارتباط با شما صادق است
ممکن است که یک نفر به همان اندازه که شما او را دوست دارید شما را دوست نداشته باشد و آنقدرکه شما برای رابطه با او تلاش می‌کنید تلاش نکند. اما حتی اگر این رفتارها منجر به آسیب دیدن شما بشود به معنی این نیست که احساسات شما به بازی گرفته شده است چراکه ویژگی اصلی شخصی که از احساسات دیگران سوء استفاده می‌کند و آن‌ها را به بازی می‌گیرد این است که او در مورد احساسش و نیتش در رابطه صادق نیست و به چیزهایی تظاهر می‌کند که در حقیقت شما با خلاف آن‌ها رو‌به‌رو هستید.
این عدم صداقت نیز منجر به رفتارهای متناقض از جانب شخص می‌شود به این صورت که او گاهی خود را بسیار مشتاق نشان می‌دهد اما در زمان‌هایی که خواسته‌ها و نیازهایش برآورده نمی‌شود اهمیتی به نیازهای شما نمی‌دهد و تمایلی به رابطه ندارد.

توجه کنید که او معمولا چه زمان‌هایی حاضر است در کنار شما باشد
توجه به این مسئله کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد تا بتوانید تشخیص دهید که آیا فرد مورد نظرتان واقعا به این رابطه تمایل دارد یا شما را تنها برای خواسته‌ها و نیازهای خود می‌خواهد. به همین منظور توجه کنید که طرف مقابلتان چه زمان‌هایی بیشتر در دسترس است. فردی که قصد بازی با احساسات شما را دارد معمولا بیشتر زمانی با شما قرار می‌گذارد و می‌خواهد شما را ببیند که منفعتی درکار باشد. اما در سایر اوقات و زمان‌هایی که شما دچار مشکل هستید و یا به او احتیاج دارید، دائما بهانه‌هایی را برای عدم کمک به شما پیدا می‌کند.

بازی با احساسات | احساسات و رفتارهای خود را در طول زمان ارزیابی کنید
گاهی برای اینکه بتوانیم فرد مقابل خود را بهتر بشناسیم می‌توانیم به خودمان رجوع کنیم. در طول زمان به رفتارها و احساسات خود توجه کنید و ببینید که آیا در طول رابطه دائما نگران احساسات فرد مقابل خود هستید؟ آیا دائما نشانه‌هایی دریافت می‌کنید که شما را بی‌اعتماد می‌کند و شما هنوز نمی‌دانید که او شما را دوست دارد یا خیر؟ اگر شرایط اینگونه است احتمالا یک جای کار در رابطه شما می‌لنگد.
برای اینکه به درک درست‌تری برسید، به روابط گذشته خود نگاه کنید ببینید که آیا این احساسات در گذشته نیز با شما بوده‌اند یا خیر. بسیاری از اوقات احساساتی که در مورد دیگران داریم از سبک شخصیتی و تجربیات گذشته‌مان ناشی می‌شود.
اگر شما در گذشته با افرادی مواجه شده باشید که از احساسات شما سوء استفاده کرده و شما را به بازی گرفته باشند؛ بیشتر احتمال دارد که اکنون حساسیت زیادی روی این مسئله پیدا کرده باشید. در این صورت بهتر است که ابتدا به یک مشاور روانشناس مراجعه کنید تا بتوانید از تجربیات تلخ گذشته خود عبور کنید و نگذارید که گذشته آینده شما را نیز تحت تاثیر خود قرار دهد

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar