سلامانه/ داشتن پوستی نرم و لطیف، بدون چین و چروک و جوش آرزوی هر فردی است اما در دنیای مدرن امروز استرس‌های روزانه و تغذیه نادرست و تغییرات هورمونی نمی‌گذارد پوستی بدون نقص داشته باشید. معمولاً در این شرایط اکثر افراد رو به مصرف کرم‌های آرایشی و لیزر و پیلینگ می‌آورند اما روش‌های طبیعی بسیار ساده و موثری برای این منظور وجود دارد.
دکتر محمد فصیحی دستجردی در و با خبرنگار پایگاه خبری «سلامانه» به عنوان مثال به ماسک زردچوبه اشاره کرد و توضیح داد: «ماسک زردچوبه می‌تواند سبب درخشان شدن و کاهش التهاب و قرمزی پوست شود. همچنین لک‌های تیره را از بین می‌برد و برطرف‌کننده موهای زاید است. پوست را نرم و لطیف کرده و یک ترکیب ضد پیری مؤثر است.»
به گفته این محقق طب سنتی و متخصص بیماری‌های عفونی، برای تهیه ماسک زردچوبه به یک قاشق غذاخوری آرد نخودچی، 2 قاشق چایخوری زردچوبه، 2 قاشق غذاخوری ماست و یک قاشق غذاخوری عسل نیاز دارید. این مواد را با هم مخلوط کرده و در صورت نیاز کمی آب بیافزایید تا خمیری نرم به دست آید و آن را روی صورت بمالید.
دکتر فصیحی هشدار داد: «این خمیر نباید با مناطقی که موهای صورت رشد کرده مثل ابرو، مژه و موهای پیشانی در ارتباط باشد. زیرا سبب ریزش آنها می‌شود.»
وی افزود:«این ماسک را به مدت 30 دقیقه روی پوست‌تان نگه دارید و بعد با آب ولرم بشویید. می‌توانید برای پاک کردن کامل از ژل شستشو و بعد از کرم مرطوب کننده استفاده کنید. این ماسک را سه بار در هفته امتحان کنید.»

با کانال تلگرامی «آخرین خبر» همراه شوید