الو دکتر/ آب انار در پیشگیری از سرطان، تقویت دستگاه ایمنی و باروری مؤثر باشد. آب انار برای هزاران سال مانند دارویی به بشریت خدمت کرده است. 

خاصیت آنتی‌اکسیدانی آب انار
رنگ قرمز دانه‌های انار از پلی‌فنل‌های موجود در آن سرچشمه می‌گیرد. این ترکیبات آنتی‌اکسیدان‌های قدرتمندی محسوب می‌شوند. خاصیت آنتی‌اکسیدانی آب انار از بسیاری از آب‌میوه‌های دیگر بیشتر است. میزان آنتی‌اکسیدان‌های موجود در آب انار سه برابر شراب قرمز و چای سبز است. آنتی‌اکسیدان‌های موجود در انار می‌توانند در نابودی رادیکال‌های آزاد، محافظت از سلول‌ها و کاهش التهابات مؤثر باشد.

سرشار از ویتامین C
آبِ یک عدد انار می‌تواند ۴۰٪ نیاز روزانه‌تان به ویتامین C را تأمین کند. ویتامین C در اثر حرارت یا فرایند پاستوریزه‌کردن از بین می‌رود. بنابراین برای بهره‌مندی از ویتامین C موجود در آب انار از آب انار خانگی یا آب انار تازه استفاده کنید.

پیشگیری از سرطان

محققان به‌تازگی دریافته‌اند که آب انار می‌تواند رشد سرطان پروستات را متوقف کند. باوجود مطالعاتی که در این زمینه بر روی خواص آب انار صورت گرفته، نتایج به‌دست‌آمده درحالِ‌حاضر مقدماتی بوده و به تحقیقات تکمیلی نیاز است.
البته تا زمانی که تحقیقات درازمدت درباره‌ی این ویژگی آب انار صورت نگرفته، افزودن آن به رژیم غذایی‌تان ضرری ندارد. تا کنون نتایج حاصل، دل‌گرم‌کننده بوده‌اند و تحقیقات وسیع‌تری نیز درحال انجام است.

توقف پیشرفت بیماری آلزایمر
به‌نظر می‌رسد آنتی‌اکسیدان‌های موجود در آب انار بتوانند مانع از پیشرفت بیماری آلزایمر شده و از حافظه محافظت کنند.

کمک به گوارش
آب انار می‌تواند با کاهش التهابات در دستگاه گوارشی به بهبود گوارش کمک کند. آب انار می‌تواند برای مبتلایان به بیماری کرون، کولیت زخمی و سایر بیماری‌های التهابی روده مفید باشد.

نظرها و مطالعات درباره‌ی تأثیر مثبت یا منفی آب انار بر اسهال متناقض است. بیشتر پزشکان توصیه می‌کنند تا زمانی‌که مشکل اسهال‌تان برطرف نشده، از مصرف آب انار خودداری کنید.

خاصیت ضدالتهابی

آب انار به‌خاطر غلظت بالای آنتی‌اکسیدان‌هایش ماده‌ی ضدالتهاب قوی‌ای است. آب انار می‌تواند التهابات را در بدن کاهش بدهد و از آسیب‌های ناشی از استرس اکسیداتیو (برتری رادیکال‌های آزاد بر دفاع آنتی‌اکسیدانی بدن) جلوگیری کند.

جلوگیری از التهاب مفصل
فلاونوئیدهای موجود در آب انار می‌توانند از التهابات منجر به آرتروز و آسیب به غضروف جلوگیری کنند. آب انار به‌خاطر تأثیرات بالقوه‌اش در پیشگیری از پوکی استخوان، روماتیسم مفصلی و سایر انواع التهاب مفصل مطالعه شده است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar