الو دکتر/ کلیه از مهمترین اعضای بدن است که وظایف مهم از جمله دفع سموم بدن و به تعادل رساندن اسید موجود در بدن را بر عهده دارد. سرما خوردن کلیه بخصوص در فصل های سرد پیش رو و همچنین عادات غذایی ناسالم ممکن است این عضو حیاتی بدن افراد را دچار مشکلات اساسی کند. در این مطلب یک راهکار موثر طب سنتی در درمان دردهای کلیه را به شما معرفی می کنیم.

درمان درد کلیه با ریشه‌ی گیاه پنیرک پف‌نبات
ریشه‌ی گیاه پنیرک پف‌نبات به عنوان یک گیاه دارویی عمل می‌کند که می‌تواند به کاهش عفونت و درد کلیه کمک کند و سنگ‌ها را از کلیه خارج کند. خواص دیورتیک (ادرارآور) آن قادر است به افزایش خروج ادرار و درمان احساس سوزش یا درد ناشی از عبور ادرار کمک کند.

علاوه بر این، موسیلاژ این گیاه احتمالا بافت‌های تحریک شده و ملتهب بدن را تسکین می‌دهد و از بروز مجدد این مشکلات در بدن جلوگیری می‌کند. به علاوه، می‌تواند دستگاه ادراری شما را با لایه‌ای پوشش دهد و از عفونت کلیه و سنگ‌های ناشی از آن پیشگیری کند.

برای استفاده از ریشه گیاه پنیرک برای درمان درد کلیه:
ابتدا ۴ قاشق غذاخوری ریشه‌ی گیاه پنیرک پف‌نباتی را در ظرف یک لیتری شیشه‌ای دردار و دهان گشاد قرار دهید.
سپس، ۱ لیتر آب جوش را روی آن بریزید و در شیشه را ببندید.
اجازه بدهید به مدت یک شب تا صبح یا ۴ تا ۵ ساعت در یخچال بماند و خیس بخورد.
سپس، ترکیب را صاف کنید تا یک مایع کم‌رنگ، طلایی، غلیظ و چسبناک حاصل شود.
در مرحله‌ی بعد، ۱ قاشق چایخوری عسل یا پودر گیاه شکر‌ برگ (اختیاری) را به مایع اضافه کنید.
مواد را خوب مخلوط کنید.
ترکیب حاصل را در طول روز مصرف کنید تا درد کلیه را از بین ببرد.
این روش درمانی را به طور منظم انجام دهید.


چه زمانی کلیه درد با آنتی بیوتیک درمان می شود؟
درمان عفونت کلیه با آنتی بیوتیک صورت می‌گیرد و پس از انجام آزمون‌های حساسیت میکروب به این داروها، در صورت لزوم دارو عوض شده و درمان طی ده تا چهارده روز ادامه می‌یابد.در صورتی که بیمار، بدحال باشد، در بیمارستان بستری شده و تزریق آنتی‌بیوتیک برای وی انجام می‌شود. البته بعد از سه تا پنج روز نیز آنتی‌بیوتیک خوراکی داده می‌شود و تا ۱۴ روز ادامه پیدا می‌کند. اگر کشت خون بیمار مثبت باشد نیز دوره درمان طولانی‌تر خواهد بود.

در صورت وجود آبسه کلیه، انسداد مسیر ادراری یا اختلال دستگاه ادراری این عوامل باید برای درمان موثر برطرف شود.معمولا پیلونفریت حاد در بالغین، اسکار کلیوی یا آسیب پایدار بر جای نمی‌گذارد، ولی در کودکان به علت کامل نشدن رشد کلیه، عفونت کلیه می‌تواند اسکار ایجاد کند و به طور دائم عملکرد کلیه را مختل نماید.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar