باشگاه خبرنگاران/ مرصع پلو یکی از غذا‌های محلی استان فارس (شهر شیراز) بوده که حاوی انواع ویتامین‌های A ، C ، E ، K ، گروه ویتامین‌های B مانند B۱، B۲، B۳، B۶، B۹، B۱۲ ، کربوهیدرات، سدیم، پتاسیم، منیزیم، منگنز، فسفر، آهن، فیبر، کلسیم، پروتئین، اسید فولیک، سلنیوم، روی (زینک)، قند، اسید چرب امگا ۳، اسید آمینه تریپتوفان و زآگزانتین است.
برای بررسی خواص مرصع پلو و اینکه مصرف این غذا برای چه افرادی مفید است، با حیدر عظمایی محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت‌وگو کردیم که در ادامه مشروح آن را می‌خوانید.

حیدر عظمایی محقق و پژوهشگر طب سنتی درباره مهم‌ترین خواص مرصع پلو اظهار کرد: اسید آمینه تریپتوفان موجود در این غذا نقشی موثر در ساخت هورمون سروتونین در خون و دستگاه گوارش دارد؛ این هورمون شادی و نشاط را در افراد ایجاد و اضطراب، استرس و افسردگی را برطرف می‌کند.
وی درباره خواص دیگر مرصع پلو بیان کرد: این غذا تاثیری چشمگیر در بهبود عملکرد مغز و سیستم عصبی دارد بنابراین حافظه را تقویت و از ابتلای افراد به آلزایمر و پارکینسون جلوگیری می‌کند.
این محقق و پژوهشگر طب سنتی افزود: مرصع پلو به علت داشتن کلسیم، منیزیم، فسفر و سلنیوم استخوان‌ها و دندان‌ها را محکم و از بروز پوکی استخوان و آرتروز در اشخاص جلوگیری می‌کند.
عظمایی تاکید کرد: مرصع پلو به علت وجود پروتئین فراوان نقشی موثر در تقویت عمومی، افزایش انرژی و عضلانی شدن بدن دارد، بنابراین این غذا برای ورزشکاران به ویژه بدنسازان بسیار مفید است.
وی تصریح کرد: مرصع پلو به علت داشتن اسید فولیک، آهن و ویتامین B۱۲ تعداد گلبول‌های قرمز خون را افزایش می‌دهد بنابراین کم‌خونی را رفع می‌کند، این غذا برای زنان باردار و جنین بسیار مناسب است.
این محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت: مرصع پلو به علت وجود ویتامین A، سایر ویتامین‌ها و املاح معدنی بینایی را تقویت و از ابتلای افراد به آب مروارید (کاتاراکت) و تباهی لکه زرد (دژنراسیون ماکولا) جلوگیری می‌کند، این غذا تاثیری چشمگیر در شادابی و طراوت پوست و مو دارد.

عظمای یادآوری کرد: مرصع پلو به علت داشتن منیزیم فراوان از بروز بیماری‌های قلبی و عروقی در افراد پیشگیری می‌کند، این غذا به علت وجود ویتامین‌های A ، C ، E و زآگزانتین خاصیت آنتی‌اکسیدانی دارد بنابراین سیستم ایمنی بدن را تقویت و بدن را در برابر بیماری‌های مختلف به ویژه انواع سرطان‌ها محافظت می‌کند.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید