خبرگزاری صدا و سیما/ دکتر روشنک مرادی در آستانه برگزاری بیست و ششمین همایش سالیانه انجمن جراحی ارتوپدی ایران با اشاره به اینکه افراد، ورم ایجاد شده در دست را در حوادث باید جدی بگیرند، گفت: گاهی افراد زمانی که دستشان در حوادث آسیب می‌بیند یا خود درمانی و یا دیر به پزشک مربوط مراجعه می‌کنند و این مسئله سبب می‌شود که امکان رسیدن به درمان ۱۰۰ درصدی را از دست بدهیم.
وی افزود: صدمات دست طیف وسیعی را شامل می‌شود و همیشه موضوع دررفتگی و شکستگی مطرح نیست، ولی به طور کلی آنچه در این میان حائز اهمیت محسوب می‌شود، درمان به موقع صدمه وارد شده به دست است.

دبیر بیست و ششمین همایش سالانه انجمن جراحان ارتوپدی ایران گفت: حوادث دست انواع کوچک و بزرگ دارد و می‌تواند گرفتن دست به لباس و کشیدن تاندون یا له شدن زیر دستگاه پرس باشد که در هرکدام از این حوادث باید به سلامت دست اهمیت داد چرا که دست دارای حرکات بسیار ظریف است و هر اختلال و صدمه می‌تواند سبب مشکل در این زمینه شود.

فوق تخصص جراحی دست افزود: درمان آسیب واردشده به دست شامل بازگشت کامل حرکات و قدرت به دست است و در ۷۰ درصد موارد درمان همیشه کافی نیست و باید به صد در صد این سلامت برسیم.
متخصص ارتوپدی با اشاره به اینکه دست شاید جزء کوچکی از بدن باشد، ولی درمان آن بسیار حائز اهمیت است، گفت: افراد نباید به هیچ وجه ورم ایجاد شده در دست را به دلیل آسیب بی اهمیت جلوه دهند و در اسرع وقت باید به پزشک مراجعه کنند.

بیست و ششمین همایش سالانه انجمن جراحی ارتوپدی ایران سی ام مهر تا چهارم آبان در هتل المپیک با حضور مهمانان داخلی و خارجی و صاحبنظران برجسته برگزار و جدیدترین مباحث علمی در زمینه‌های مختلف ارتوپدی مانند شانه، زانو، دست و لگن بحث و گفتگو می‌شود.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید