باشگاه خبرنگاران/ امیر هوشنگ احسانی، متخصص پوست و مو درباره علت به وجود آمدن لکه‌های قهوه‌ای سطح پوست و راه‌های مقابله با آن گفت: علت‌های بسیاری برای به وجود آمدن لکه‌های قهوه‌ای روی پوست وجود دارد؛ ‌ممکن است لکه‌ها بر اثر تغییرات دوران بارداری به وجود آمده باشند؛ گاهی نیز افزایش سن و پیری منجر به تشکیل این لکه‌ها می‌شود که البته این حالت شیوعی کم‌تر دارد، در این بین کک‌ومک‌ها را می‌توان در این دسته بندی قرار داد.

وی درباره تاثیر نور خورشید بر لکه‎های قهوه‎ای سطح پوست بیان کرد: باید توجه داشته باشید اغلب لکه‌های پوستی بر اثر برخورد نور خورشید شدت یافته و یا سطح آن افزایش پیدا می‌کند بنابراین تا حد امکان در مقابل نور مستقیم خورشید قرار نگیرید. بیشتر لکه‌های پوستی به مرور شکل می‌گیرند و اثرات زیان بار پرتو فرابنفش بر تشکیل آن‌ها بی‌تاثیر نیست، پس سعی کنید مصرف روزانه کرم ضدآفتاب را فراموش نکنید. استفاده از یک کلاه لبه دار نیز می‌تواند تاثیری زیاد در محافظت از پوست شما داشته باشد.

این متخصص پوست و مو تصریح کرد: با توجه به دلایل مختل تشکیل این لکه‌ها، قدم اول در مراحل درمان، علت‌یابی و رفع آن است، اما برای از بین بردن اثرات این لکه‌ها استفاده از دارو‌ها و برخی مکمل‌های غذایی در بیشتر موارد برای شما کفایت می‌کند؛ در صورتی که دارو اثر بخشی مطلوب را برای رفع لکه‌ها نداشت از لیزر برای درمان استفاده می‌کنیم تا با لایه برداری از پوست به مرور اثر آن‌ها از بین برود.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید