سلامت نیوز/سورل یک گیاه قدیمی است. این گیاه در سراسر دنیا شناخته شده است. سبزی سورل برای کاربرد های گوناگونی کشت می شود. این گیاه دارای طعمی تیز و تند است از این رو بیشتر مصرف خوراکی دارد و به این منظور کشت می شود. اما از آن رو که خواص سبزی سورل بسیار زیاد است این گیاه مصارف درمانی نیز دارد و از این گیاه دارو هایی می سازند که بسیار هم کارآمد هستند. این گیاه انواع مختلفی دارد در واقع در هر منطقه یک نوع سورل رشد می کند که ممکن است طعم آنها کمی باهم متفاوت باشد. اما در کل خواص آنها تقریبا مثل هم می باشد.

این گیاه از ابتلا به سرطان پیشگیری می کند.
گیاه ترشک دارای سرشار از ویتامین C است.
این گیاه خواص بسیاری برای قلب دارد.
دیابت را درمان می کند.
این گیاه برای درمان بیماری های پوستی مناسب است.
سورل و طب سنتی
همانطور که پیش تر گفته ایم خواص سبزی سورل بسیار زیاد و کاربردی است. این گیاه برای درمان درد وهمینطور زخم معده ترشک را پخته و همراه سماق میل کنید، برای از بین بردن زگیل ترشک را به مکان مورد نظر بمالیده، ترشک مقاومت بدن را بسیار بالا می برد، این گیاه برای درمان ورم لثه مناسب می باشد چرا که حاوی ویتامین C می باشد، این گیاه برای افرادی که گواتر دارند نیز مناسب می باشد، این گیاه برای پایین آوردن تب نیز مناسب می باشد، به یاد داشته باشید این گیاه برای کسانی که بیماری کلیه دارند مناسب نمی باشد، این گیاه برای درمان سفتی شرائین نیز مناسب است می توانید سوپ این گیاه را درست کنید و میل برفرمایید، و برای درمان بیماری پیسوریازیس نیز مفید است، همچنین این گیاه عمل دفع را راحتر می کند. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با خواص درمانی سورل با دانشجو همراه باشید.

طرز تهیه سالاد سورل
از این گیاه سالاد های خوشمزه ای درست می کنند چرا که سورل به علت طعم تلخ و ترشی که دارد طعم بسیار خوبی به سالاد ها می دهد. البته بهتر است این سبزی را همراه با دیگر سبزی ها مصرف کنید تا طعم تلخ آن شما را اذیت نکند. بهتر است آن را به همراه سس های جدیدی که در بیشتر رستوران ها سرو می شود مصرف کنید. این سس ها ی جدید بانام سس عسل و سسخردل و مرکبات شناخته می شوند. مواد تشکیل دهنده این سس ها مرکبات گوناگون مثل پرتغال و لیمو می باشد که طعم بی نظیری به سالاد شما می دهند. سس خردل نیز طعم بسیار خوبی با سورل می سازد. شما با مصرف این سالاد نه تنها یک سالاد خوشمزه را امتحان می کنید بلکه از خواص سبزی سورل نیز بهره می برید.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید