باشگاه خبرنگاران/ عباس علیمرادیان معاون غذا و دارو اراک با اشاره به برخی باور‌های نادرست درباره گیاهان دارویی، گفت: بی خطر بودن دارو‌های گیاهی، باوری رایج و غلط در بین مردم است که باید اصلاح شود.
معاون غذا و دارو ادامه داد: برخی از افراد گمان می‌کنند مصرف دارو‌های گیاهی بدون عارضه است در حالی که این تفکر باوری غلط است زیرا هر یک از دارو‌ها بسته به مزاجی که دارند در صورت مصرف خود سرانه می‌تواند به بدن آسیب برساند و در بعضی مواقع می‌تواند از دارو‌های شیمیای هم خطرناک‌تر باشد.
وی افزود: سلامت جامعه از هر چیزی برای ما مهم‌تر است و در این زمینه با هیچ کس تعارف نداریم، نمی‌خواهیم عده‌ای سود جو سلامت مردم را بازیچه طمع ورزی و سود جویی خود کنند.
این داروشناس با اشاره به موثر نبودن آموزش‌هایی که تاکنون ارائه شده است گفت: باید در شیوه‌های آموزش خود تجدید نظر کنیم و با روش‌های نوین به آموزش مردم بپردازیم.
معاون غذا و دارو افزود: متاسفانه در برخی عطاری‌ها اقلامی توزیع می‌شود که غیر مجاز و حتی قاچاق بوده و ممکن است سبب آسیب جدی و حتی مرگ در افراد شود.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اعلام کرد: آموزش فروشندگان با قوانین و مقررات موجود در عطاری‌ها راهی برای جلوگیری از عرضه فراورده‌های غیر مجاز و قاچاق است.ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید