مجله دیجی کالا/ شاید تا کنون چیزهایی در مورد خواص شگفت‌انگیز سرکه سیب برای لاغری، روشن شدن پوست، درمان آفتاب‌سوختگی یا حتی پیشگیری از سرطان شنیده باشید. خواص سرکه سیب از دیرباز مورد توجه حکما و اهالی طب سنتی بوده، ولی متاسفانه تمام آنچه درباره فواید سرکه سیب گفته می‌شود از نظر علمی ثابت نشده است. در نتیجه برای این که از خواص سرکه سیب به طور کامل بهره‌مند شوید، اول باید حقایق و تصورات اشتباه را از هم بازشناسید. در این مطلب شما را با تمام فواید و مضرات سرکه سیب آشنا خواهیم کرد.

ابتدا چند نکته‌ی ایمنی

سرکه سیب مانند انواع دیگر سرکه، خاصیت اسیدی دارد. پس بهتر است آن را بدون رقیق کردن ننوشید. برای مصرف سرکه سیب بهتر است یک (یا حداکثر دو) قاشق از آن را به یک لیوان آب اضافه کنید. در غیر این صورت سرکه سیب برای مری بیش از حد حالت اسیدی خواهد داشت و باعث بروز مشکل می‌شود. حتی بو کردن سرکه سیب غلیظ هم به دلیل خاصیت اسیدی آن می‌تواند حالتی مانند سوختگی در ریه‌ها به وجود آورد.

علاوه بر این فراموش نکنید ممکن است برخی از غذاها اثر سرکه را کمتر یا بیشتر کنند. پس برای امنیت بیشتر بهتر است سرکه سیب رقیق شده را با معده‌ی خالی بنوشید. این روش در صبح و برای شروع روز مناسب است ولی برای پیش از خواب بهتر است از آن اجتناب کنید.

حال زمان آن رسیده است که با خواص سرکه سیب بیشتر آشنا شوید. در ادامه به شما خواهیم گفت اگر به طور مرتب سرکه سیب (البته قطعا رقیق شده) بنوشید، به‌راستی چه اتفاقاتی در بدن شما رخ خواهد داد.

برای بیماران دیابتی مفید است


بیماری دیابت نوع دو میلیون‌ها نفر در سراسر جهان را درگیر خود کرده است. انسولین نقش مهمی در کاهش قند خون دارد. بیماران دیابتی یا قادر به تولید انسولین نیستند یا بدن آن‌ها نسبت به این هورمون مقاومت نشان می‌دهد. در واقع سلول‌های بدن این افراد آن‌گونه که باید به انسولین پاسخ نمی‌دهند.

مطالعات نشان می‌دهد سرکه سیب حساسیت به انسولین را در افرادی که نسبت به آن مقاومت نشان می‌دهند، افزایش می‌دهد. افرادی که در تحقیقات مربوط به بررسی رابطه‌ی سرکه سیب و دیابت شرکت کرده بودند، حتی بعد از مصرف وعده‌ی غذایی پر کربوهیدرات هم کاهش قند خون چشم‌گیری را تجربه کردند.

برای کاهش قند خون می‌توانید سرکه سیب را به عنوان سس سالاد مصرف کنید. مطالعه دیگری که در این زمینه انجام شده، نشان می‌دهد مصرف تنها ۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب می‌تواند قند خون ناشتا را ۴ درصد کاهش دهد.

به همین دلیل است که مصرف سرکه سیب در رژیم غذایی بیماران دیابتی گنجانده می‌شود.

اما اگر به دیابت نوع ۲ مبتلا هستید حتماً قبل از شروع مصرف این ماده با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که مصرف سرکه سیب تداخلی با داروهای شما ایجاد نمی‌کند.

 به کاهش وزن کمک می‌کند


در مورد خواص سرکه سیب برای لاغری در حد یک اکسیر شگفت‌انگیز تبلیغ شده است. اما متاسفانه این ادعا ملغمه‌ای از واقعیات و تصورات اشتباه است.

اسید استیک موجود در سرکه سیب عملکرد آنزیم‌هایی را که نشاسته را تجزیه و هضم می‌کنند، محدود می‌کند. این موضوع ممکن است جذب کالری از کربوهیدرات را متوقف و به کاهش وزن کمک کند. برخی از تحقیقات این ادعا را تایید می‌کنند. ولی به دلیل نبود تحقیقات و مطالعات کافی هنوز کسی از به درستی نمی‌داند میزان تاثیر تا چه حد است.

با این حال برخی از شواهد نشان می‌دهند سرکه سیب احساس سیری را افزایش می‌دهد که در نتیجه ممکن است مقدار کمتری غذا بخورید. در یکی از مطالعات، نان سفید همراه با سه نوع سرکه سیب مختلف بین افراد سرو شد. افرادی که سرکه سیب آن‌ها اسید استیک بیشتری داشت، احساس سیری بیشتری کردند. همچنین میزان گلوکز و سطح انسولین خون نیز در این افراد کمتر شد.

بنابراین مصرف سرکه سیب می‌تواند به شما کمک کند ۲۰۰ تا ۲۷۵ کالری در روز کمتر مصرف کنید.

نتیجه این که سرکه سیب برای لاغری مفید است و هیچ اشکالی ندارد قبل از هر وعده اندکی سرکه سیب بنوشید؛ البته به شرط این که از حد مناسب تجاوز نکنید. اما سرکه سیب به تنهایی در زمینه‌ی کاهش وزن معجزه نمی‌کند.

همچنان موثرتین و بهترین روش لاغری و کاهش وزن مصرف غذای سالم و ورزش منظم است.

 احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد

بیماری‌های قلبی-عروقی و سکته در حال حاضر جزو عوامل اصلی مرگ و میر هستند. عوامل مختلفی ممکن است باعث بیماری‌های قلبی و عروقی شوند. برخی از این عوامل ژنتیکی و برخی دیگر تحت تأثیر محیط هستند. در این میان ممکن است بعضی از عوامل بیولوژیکی را بتوان با کمک سرکه سیب کاهش داد.

در یکی از مطالعات، تعدادی موش با رژیم غذایی کلسترول بالا تغذیه شدند. گروهی که در رژیم غذایی‌شان اسید استیک هم قرار داشت، میزان کلسترول و تری‌گلیسیرید بسیار کمتری داشتند. تری گلیسیرید نوعی چربی خون است که احتمال ابتلا به بیماری قلبی را افزایش می‌دهد.

سرکه سیب علاوه بر اسید استیک، اسید کلروژنیک هم دارد. این اسید یک آنتی‌اکسیدان است که تأثیری مشابه کافئین دارد و بر اساس نتایج تحقیقات مختلف، جلوی اکسید شدن ذرات کلسترول LDL را می‌گیرد. اکسید شدن ذرات کلسترول LDL یکی از عوامل مهم پیشرفت بیماری قلبی است.

این راه هم اضافه کنید که اسید استیک می‌تواند فشار خون را کم کند. البته بیشتر آزمایش‌ها در این زمینه روی موش‌های آزمایشگاهی انجام شده است.

تنها شواهد انسانی درباره تاثیر سرکه سیب در پیشگیری از بیماری‌های قلبی مربوط به تحقیقی است که در دانشگاه هاروارد انجام شد. نتایج این تحقیقات نشان دادن زن‌هایی که سالاد را با روغن و سرکه می‌خوردند کمتر در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی قرار داشتند.

در کل نتایج در این زمینه امیدوار کننده به نظر می‌رسد ولی هنوز نمی‌توان به طور قطع روی آن‌ها تکیه کرد. در هر حال اضافه کردن کمی سرکه سیب به سالاد ممکن است مفید باشد.

احتمال بروز سوزش معده را کاهش می‌دهد

همان‌طور که گفتیم، به طور معمول اسید معده برای هضم غذا درون معده باقی می‌ماند؛ مگر این که به ریفلاکس اسید معده مبتلا شوید. ریفلاکس زمانی ایجاد می‌شود که ماهیچه ورودی معده به درستی یا در زمان مناسب بسته نمی‌شود. در نتیجه اسید از معده خارج می‌شود و به سمت مری حرکت می‌کند.

در نتیجه این اتفاق، احساس سوزش در قسمت بالای معده به وجود می‌آید که بسیار رایج است. اگر بیش از دو بار در ماه این سوزش را تجربه می‌کنید، ممکن است به بیماری ریفلاکس اسید معده یا ریفلاکس گاستروازوفاژیال مبتلا باشید.

بر خلاف چیزی که به نظر می‌رسد، برخی از نوشیدنی‌های اسیدی می‌توانند از این معضل جلوگیری کند. علاوه بر سرکه سیب، آب لیمو و قهوه در این دسته قرار دارند. چرا این اتفاق می‌افتد؟ چون رقیق کردن سرکه با آب، باعث قلیایی‌تر شدن آن می‌شود.

البته تأثیر سرکه به علت به وجود آمدن سوزش معده هم بستگی دارد:

اگر سوزش به دلیل زخم معده یا زخم مری باشد، سرکه سیب شرایط را وخیم‌تر می‌کند.
اگر سوزش معده به دلیل چیزی که است خورده‌اید، اضافه کردن کمی اسید استیک به خنثی کردن اسید معده کمک می‌کند.
در هر حال همیشه برای پیشگیری از خطرات احتمالی، باید قبل از مصرف سرکه سیب با پزشک خود مشورت کنید.

هضم و گوارش را بهبود می‌دهد


حتما در مورد پروبیوتیک چیزهایی شنیده‌اید. پروبیوتیک‌ها میکروارگانیسم‌های زنده‌ای هستند که به هضم و گوارش کمک می‌کنند و باکتری‌های مضر را از بین می‌برند. اغلب افراد نام پروبیوتیک‌ها با ماست یا برخی محصولات دیگر مانند کرم صورت می‌شناسند.

جالب است بدانید که ۵ نوع پروبیوتیک مختلف در سرکه سیب وجود دارد. البته ممکن است این پروبیوتیک‌ها زمانی که شما سرکه را مصرف می‌کنید دیگر زنده نباشند.

خوشبختانه در سرکه سیب ماده دیگری به نام «پری‌بیوتیک» (prebiotics) هم وجود دارد که در ته بطری ته‌نشین می‌شود.

پری‌بیوتیک‌ها برخلاف پروبیوتیک‌ها فرم خاصی از فیبر هستند. این مواد باکتری‌های مفید یا همان پروبیوتیک‌های موجود در دستگاه گوارش را تغذیه می‌کنند.

پکتین نوعی پری‌بیوتیک است که جذب گلوکز را هم کاهش می‌دهد. بر اساس مطالعات انجام شده، پکتین به کلسترول متصل می‌شود و جذب آن را هم کم می‌کند.

بسیاری از فواید سرکه سیب به دلیل پری بیوتیک‌های موجود در آن است. پس فراموش نکنید قبل از مصرف سرکه سیب بطری را خوب تکان دهید تا مواد رسوب شده در انتهای بطری، درون مایع پخش شوند.

از بدن در برابر سرطان محافظت می‌کند
پیامدهای خطرناک سرطان بر همه شناخته شده است. این بیماری یکی از دلایل همه مرگ‌ومیر در جامعه مدرن امروزی به شمار می‌رود.

در حقیقت سرطان رشد غیرقابل کنترل سلول‌هاست. عوامل و دلایل بسیاری موجب بروز این بیماری می‌شود و راهکارهای خانگی متعددی نیز می‌تواند به پیشگیری از سرطان کمک کند.

متخصصات معتقدند سرکه سیب تاثیرات سیستمیک مفیدی دارد که شواهد تاریخی هم دارند. ولی لازم است این فواید توسط علم مدرن نیز تایید شود. در سال ۲۰۰۴، نتایج یک تحقیق تایید کرد که سرکه تأثیری ضد تومور دارد. البته محققین اشاره کردند که سرکه برنج در این زمینه موثرتر از سرکه سیب است.

فرآیند تخمیر در سرکه سیب باعث شکل‌گیری محتوای خنثی آلفا گلیکان (alpha-glycan) می‌شود. این ماده توانسته تومورهای سرطانی را در موش‌ها کاهش دهد. در اینجا هم ممکن است تأثیر واقعی بر انسان‌ها متفاوت باشد. ولی در هر حال نتایج اولیه امیدوارکننده است.

مطالعه‌ی دیگری هم نشان داد که مصرف سرکه موجب کاهش ابتلا به سرطان مری می‌شود.

بنابراین به نظر می‌رسد سرکه سیب بتواند رشد سرطان را کم یا آن را متوقف کند. ولی قطعا نمی‌تواند به طور معجزه‌آسا باعث درمان بیماری خطرناکی مانند سرطان شود.

شما را از شر بوی پا خلاص می‌کند


خبر خوب این که اگر بوی بد پا آزارتان می‌دهد، با استفاده از سرکه می‌توانید مشکل خود را حل کنید. کافی است در انتهای روز یک دستمال حوله‌ای را با سرکه سیب مرطوب کنید و آن را چند بار روی پا‌های خود بکشید.

نکات مهم در مورد مضرات و خواص سرکه سیب

علی‌رغم تمام فوایدی که گفته شد، فراموش نکنید این ماده بسیار اسیدی است. پس برای مصرف باید حتما آن را رقیق کنید. از آنجا که سرکه سیب می‌تواند به مینای دندان آسیب برساند، استفاده از نی راهکار خوبی است. اجازه ندهید عوارض سرکه سیب به شما آسیب برساند.

اسید همچنین می‌تواند به پوست آسیب بزند؛ خصوصا اگر سوختگی یا زخم داشته باشد. درست است که سرکه سیب آنتی باکتریال است، ولی هرگز آن را برای درمان آکنه و جوش یا برای تمیز کردن زخم و سوختگی استفاده نکنید.

تأثیرات سرکه سیب ممکن است در افراد مختلف متفاوت باشد. شاید برخی از ادعاها در مورد خواص سرکه سیب درست از آب درنیاید. ولی در هر حال شکی نیست که این ماده فواید زیادی برای ما دارد.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید