خبرآنلاین/ شامپوهای نسل سوم و ویژگی منحصر به فرد آنها بسیاری از افراد بر این باورند که شامپوها تاثیر خاصی بر روی موهای شما نمی‌گذارند. در واقع این افراد با توجیه اینکه شامپو زمان بسیار کمی بر روی مو و پوست کف سر باقی می‌ماند به این باور رسیده‌اند. اما نکته مهمی که بسیاری آن را معمولا نادیده می‌گیرند تاثیرات مخربی است که شامپوهای بی‌کیفیت و نامرغوب بر روی مو و حتی پوست کف سر می‌گذارند.
استفاده از شامپوهای بی‌کیفیت و نه چندان مرغوب می‌تواند مشکلات متعددی را برای سلامتی پوست و مو شما ایجاد کند. افزایش میزان ریزش مو، التهاب پوستی، خشکی، بدحالتی و کدر شدن رنگ مو از جمله این موارد هستند. علاوه بر این، اگر میزان مواد مضر موجود در شامپوها بیش از اندازه باشد ممکن است آسیب‌های جدی‌تری مانند تخریب لایه‌های محافظتی پوست کف سر و حتی افزایش احتمال بروز سرطان را به دنبال داشته باشد.

آیا شامپو واقعا باعث ریزش مو می‌شود؟
در ترکیبات شامپوهای معمولی و نه چندان مرغوب بازار از مواد مضری مانند سورفکتانت‌های آنیونیک سولفاته و سولفونه اتوکسیله استفاده می‌شود. این مواد در واقع فعال کننده‌های سطحی هستند که در طیف گسترده‌ای از محصولات شوینده و پاک کننده‌های صنعتی مورد استفاده قرار گرفته و تعیین کننده میزان کف و قدرت پاک کنندگی یک شوینده صنعتی یا بهداشتی هستند.
سورفکتانت‌های سولفاته در بلند مدت بر روی ساختار شیمیایی پروتئین‌ها در سلول شده که در نهایت بر روی خاصیت ترمیم کنندگی سلول‌ها اثر منفی خواهد گذاشت. شکنندگی و وزشدگی موها، التهاب و سوزش چشم و پوست و همچنین وارد آوردن آسیب‌های جدی به فولیکول یا پیاز مو از جمله مشکلاتی هستند که این مواد می‌توانند برای مو و پوست کف سر ایجاد کنند.
اگرچه معمولا میزان ماندگاری شامپو بر روی موها و پوست کف سر خیلی کم است اما در بلند مدت و با نفوذ این مواد مضر به فولیکول‌های مو مشکلاتی مانند تضعیف پیاز مو و در نتیجه افزایش ریزش مو را شاهد خواهید بود.


با نسل سوم شامپوها آشنا شوید
شامپوهای نسل سوم که به تازگی به بازار ایران نیز راه پیدا کرده‌اند در واقع با استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌های موجود و تحقیقات و آزمایشات متعدد، استفاده از مواد مضر را به حداقل و حتی صفر رسانده و می‌توان با خیال آسوده از آنها استفاده کرد.
مهمترین نکته در خصوص این نسل جدید از شامپوها حذف فعال کننده‌های سطحی مضر مانند سولفات‌، آنیونیک و کاتیونیک، ترکیبات پارابنی و آمین‌ها است. تکنولوژی منحصر به فرد تولید، به همراه فرمولاسیونی غنی از پاک کننده‌ها و نرم کننده‌های طبیعی و بی ضرر باعث شده‌اند تا این شامپوها کمترین میزان خشونت را ارائه دهند.

در این رابطه تستی تحت عنوان زئین وجود دارد که برای تعیین میزان حساسیت‌زایی سورفکتانت‌های موجود در شوینده‌ها و پاک کننده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولا نتایج قابل قبول در تست زئین برای شامپوهای مناسب بزرگسالان کمتر از 400 و برای کودکان نیز کمتر از 150 قرار می‌گیرد. هر چه این عدد پایین‌تر باشد نشان دهنده این است که اثر مخرب شامپو بر روی مو یا پوست کف سر کمتر بوده و ماده شوینده علیرغم قدرت پاک کنندگی مناسب آسیبی نیز به موها وارد نمی‌کند.

استم سل (Stem Cell) یکی از شامپوهای نسل سوم است که با قیمت بسیار مناسبی به بازار عرضه شده است. شامپو استم سل در انواع مختلفی برای استفاده بزرگسالان و کودکان تولید شده و با توجه به نوع موهای خود (خشک، آسیب دیده و چرب) می‌توانید از آنها استفاده کنید.

شامپو استم سل چه مزایایی دارد؟
شامپو استم سل فاقد هر گونه فعال کننده سطحی سولفاته بوده و به همین دلیل با اولین استفاده متوجه سبکی و ملایمت فوق‌العاده بالای آن خواهید شد. این شامپو در تست زئین نتایج بسیار عالی نزدیک به عدد صفر را به ثبت رسانده و کمترین میزان حساسیت، خارش و التهاب پوست و چشم‌ها را به دنبال خواهد داشت.

در ترکیبات شامپو استم سل از هیچگونه مواد نگهدارنده پارابنی یا غیر پارابنی استفاده نشده و در بلند مدت باعث سرطان‌زایی یا مشکلات جدی در زمینه تخریب سلول‌های پوستی کف سر نمی‌شود. علاوه بر این به لطف استفاده از ترکیبات طبیعی و بی ضرر در این شامپو شاهد هیچگونه اختلال در تعادل هورمونی نبوده و در نتیجه مشکلاتی نظیر ریزش مو یا چربی، خشکی و یا بی‌حالتی موها را کمتر شاهد خواهید بود. علاوه بر این، استفاده از شامپو استم سل در کنار انواع ماسک مو باعث آبرسانی و تقویت بیشتر موها میشود.

ساختار فلسی سطح تارهای مو هنگام شستشو با شامپو استم سل و به طور کلی شامپوهای نسل سوم به خوبی بسته شده و بر روی هم قرار می‌گیرند که باعث براقیت، نرمی و شانه‌پذیری فوق‌العاده موها می‌شود. علاوه بر این در صورتی که قصد ترمیم آسیب دیدگی‌های بعد از کراتینه، دکلره و رنگ کردن مو را داشته باشید، این شامپو تا حدی زیادی می‌تواند به شما کمک کند.

بسیاری از تولید کنندگان شامپوهای معمولی بازار برای افزایش میزان غلظت شامپو از عناصری مانند نمک استفاده می‌کنند که برای مو و پوست کف سر آسیب‌هایی را به دنبال دارد. علاوه بر این، شامپو استم سل از هیچگونه مواد کاندیشنری یا نرم کننده اضافی و شیمیایی برخوردار نبوده و فرمولاسیون دقیق و هوشمند آن به صورت ذاتی می‌تواند لطافت و نرمی بسیار خوبی را برای موهای شما به همراه داشته باشد.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید