ایسنا/ عدم تحرک ناشی از خانه‌نشینی کرونایی، افراد آسیب‌پذیر مبتلا به چاقی، فشارخون بالا و بیماری‌های ریه را در معرض عوارض بعدی سلامت قرار می‌دهد.
میلیون‌ها بریتانیایی مبتلابه بیماری‌های ریه و بیماری‌های مزمن، بعد از گذراندن دوران خانه‌نشینی کرونایی و انجام فعالیت کمتر، در معرض خطر بیشتر ابتلا به بیماری کووید -19 هستند.
کاهش فعالیت ورزشی باعث می‌شود تا فرد در صورت ابتلا به بیماری کووید -19، مشکلات بیشتری داشته باشد.
محققان اظهار کردند: عوارض کروناویروس برای افرادی هم که مبتلا به بیماری نشده‌اند، وجود دارد.
با توجه به شروع دوران خانه‌نشینی ناشی از کروناویروس(23 مارس)، بسیاری از افراد در همان سطح فعالیت ورزشی باقی ماندند، یک‌چهارم از افراد هم با کاهش شدید فعالیت بدنی روبرو شدند.
نتایج گزارش‌ها نشان می‌دهد، بسیاری از افراد مبتلا به بیماری‌هایی نظیر چاقی، فشارخون بالا، افراد با ناتوانی و افسردگی، بیشتر خانه‌نشین شدند، زیرا بر این باور بودند که نسبت به این بیماری آسیب‌پذیر هستند.
اما محققان معتقدند که ورزش کمتر با افزایش خطر بیشتر برای افراد در صورت بروز بیماری همراه است.
نینا راگرز، از دانشگاه لندن اظهار کرد: در صورت ابتلا به بیماری کووید- 19، سطح پایین فعالیت بدنی، بزرگسالانی که بیماری‌های زمینه‌ای دارند را با عوارض شدیدتر بیماری مواجه می‌کند.
نتایج این بررسی نشان داد، نه‌تنها افرادی که مشکلات سلامتی دارند، بلکه همه افراد در روزهای خانه‌نشینی که بیشتر به سمت تغییر سبک زندگی غیرفعال رفته‌اند، در معرض خطر قرار دارند.
محققان همچنین از این موضوع بیم دارند که کاهش طولانی‌مدت فعالیت‌های ورزشی منجر به افزایش تعداد مبتلایان به بیماری‌های مزمن شود.

#باهم_شکستش_می‌دهیم
ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید