اتاق خبر 24/ یک پسر جوان به دلیل بیماری خاصی که دارد می تواند سر و گردنش را 180 درجه بچرخاند. این پسر که تنها 13 سال سن دارد به دلیل ضعیف بودن ماهیچه های گردنش می تواند این کار خارق العاده را انجام دهد.

سر بچه ای هندی که با مشکلی عجیب دست و پنجه نرم می کرد، سرانجام توانست با انجام عمل جراحی، به زندگی عادی باز گردد. وی بیماری نادری داشت و سرش به یک سمت افتاده بود. «ماهِندرا آهیروار» پسری ۱۳ ساله است که شرایطی نادر ماهیچه های گردش را بسیار ضعیف کرده و باعث شده سرش آویزان باشد.

این مشکل باعث می شد که وی نتواند بر روی پاهایش بایستد و یا راه برود، به همین دلیل ماهِندرا نمی توانسته تکان بخورد و همیشه برای کارهایی مانند غذا خوردن و رفتن به دستشویی، به کمک احتیاج داشته است.

زندگی پسر بچه توسط فردی غریبه ای که در بندر لیورپول زندگی می کند نجات یافت. این شخص ۶۴۳۷ کیلومتر دورتر از هند قرار داشته و با مطالعه داستان، تصمیم می گیرد ۱۲ هزار پوند برای جراحی گردن ماهِندرا کمک جمع آوری کند. حالا او می تواند همانند دیگر بچه ها به مدرسه برود و بازی کند.

پدر ۴۳ ساله وی در این رابطه می گوید: “این یک معجزه است. حال پسرم خوب است و گردنش نیز به حالت عادی بازگشته. زندگی او اکنون کاملا متفاوت با گذشته است. دیدن ماهِندرا در آن شرایط، بسیار سخت و آزاردهنده بود. ما در آستانه از دست دادن او بودیم. هنگامی که گردنش افتاده بود، از حرف زدن خجالت می کشید، اما اکنون پسرم همانند افراد عادی رفتار می کند و اعتماد به نفسش روز به روز افزایش می یابد. او بسیار خوشحال است و شرایط جدید را کاملا می پسندد.”

ماهِندرا هنگام تولد کاملا عادی بود، اما به تدریج و با رشد بیشتر، استخوان هایش ضعیف شدند و گردنش به آن شکل درآمد. بعد از تلاش های بسیار، پزشکان از درمان وی قطع امید کردند. والدینش حتی ترجیح می دادند پسرشان بمیرد و از این همه درد و رنج راحت شود.

پسر عجیب با گردن که 180 درجه می چرخد