خراسان/ براي درمان بيماري ها، غير از راه معمولي که ما مي شناسيم و مراجعه به پزشک است، راه هاي ديگري هم در بعضي کشور ها استفاده مي شود. بعضي از اين درمان ها، ريشه در فرهنگ هاي سنتي دارد و نسل به نسل انتقال پيدا کرده و مورد استفاده قرار گرفته اما در اين بين، روش هاي درماني غيرمعمول و عجيبي هم وجود دارد که ممکن است گاهي هيچ تاثيري هم در بهبود بيماري ها نداشته باشد. در ادامه با 6 نمونه از عجيب ترين درمان هاي دنيا آشنا مي شويد.

بلعيدن ماهي/ هند
برخي افراد به دليل بوي زُهم ماهي، از خوردن هر نوع ماهي پخته اجتناب مي کنند اما جالب است بدانيد که در هند، از روش سنتي «بلعيدن ماهي خام» براي درمان بيماري آسم استفاده مي شود! هر ساله طي مراسمي، بيماران مبتلا به آسم دور هم جمع مي شوند و ماهي هاي کوچک خام را با نوعي سس گياهي به اميد بهبود، مي خورند!

دلفين درماني/ چين
از آنجا که دلفين ها از انسان ها فراري نيستند، روش «دلفين درماني» در چين رواج دارد. برخي پزشکان معتقدند قرار گرفتن در کنار دلفين ها باعث درمان بيماري هاي رواني و افسردگي مي شود. در آکواريوم «داليان» استان «ليائونينگ» چين، براي بهبود کودکان مبتلا به اوتيسم از اين روش استفاده مي شود. ادعا مي شود کودکان با اين روش، از فشار هاي روحي آزاد مي شوند و به آرامش مي رسند.

لاک پشت درماني/ کامبوج
اهالي کامبوج اعتقاد دارند لمس کردن پوست لاک پشت هاي بومي صحرايي، مي تواند صرع، تشنج و روماتيسم را درمان کند! البته اين روش درماني به دليل اين که گاهي موجب کشته شدن اين گونه در حال انقراض مي شود؛ منتقدان زيادي هم دارد! منتقدان اين روش، همچنين عقيده دارند که لمس کردن حيوان بدون استفاده از دارو يا عصاره خاصي موجب درمان نمي شود.

مرگ درماني/ چين
در چين گاهي اوقات براي مبتلايان به بيماري هاي روحي و رواني از روش «مرگ درماني» استفاده مي شود! در اين روش بيمار با مراجعه به مراکز خاصي که ايجاد شده، براي اين که مرگ را تجربه کند، مدت معيني در تابوت مي خوابد! مبدعان اين روش درماني معتقدند تاثير عميق اين تجربه روي فرد، بسياري از بيماري هاي روحي و استرس هاي شديد را بهبود مي بخشد.

ريل درماني/ اندونزي
از زماني که اولين ريل هاي قطار وارد اندونزي شد، عقيده عجيبي هم بين مردم اين کشور شکل گرفت. مردم اندونزي براي درمان بيماري هاي ساده جسمي شان روي ريل ها دراز مي کشند تا شفا پيدا کنند! آن ها معتقدند پالس هاي الکتريکي موجود در ريل ها، باعث درمان بيماري هاي جسمي شان مي شود بنابراين تا نزديک شدن قطار، به خوابيدن روي ريل ها ادامه مي دهند!

نيش درماني/ چين
با وجود اين که نيش زنبور معمولا دردناک است و خيلي ها از زنبور ها فرار مي کنند و حتي برخي معتقدند نيش زنبور خطرناک است؛ اما در برخي کشور ها از جمله چين براي درمان برخي بيماري ها مثل درد مفاصل، آرتروز، زونا و اگزما از روش «نيش درماني» استفاده مي شود و معتقدند خاصيت ضدروماتيسمي دارد. از اين روش براي تنظيم فشارخون، افزايش انرژي و روحيه هم استفاده مي کنند!با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد