خراسان/ برای درمان بیماری ها، غیر از راه معمولی که ما می شناسیم و مراجعه به پزشک است، راه های دیگری هم در بعضی کشور ها استفاده می شود. بعضی از این درمان ها، ریشه در فرهنگ های سنتی دارد و نسل به نسل انتقال پیدا کرده و مورد استفاده قرار گرفته اما در این بین، روش های درمانی غیرمعمول و عجیبی هم وجود دارد که ممکن است گاهی هیچ تاثیری هم در بهبود بیماری ها نداشته باشد. در ادامه با 6 نمونه از عجیب ترین درمان های دنیا آشنا می شوید.

بلعیدن ماهی/ هند
برخی افراد به دلیل بوی زُهم ماهی، از خوردن هر نوع ماهی پخته اجتناب می کنند اما جالب است بدانید که در هند، از روش سنتی «بلعیدن ماهی خام» برای درمان بیماری آسم استفاده می شود! هر ساله طی مراسمی، بیماران مبتلا به آسم دور هم جمع می شوند و ماهی های کوچک خام را با نوعی سس گیاهی به امید بهبود، می خورند!

دلفین درمانی/ چین
از آنجا که دلفین ها از انسان ها فراری نیستند، روش «دلفین درمانی» در چین رواج دارد. برخی پزشکان معتقدند قرار گرفتن در کنار دلفین ها باعث درمان بیماری های روانی و افسردگی می شود. در آکواریوم «دالیان» استان «لیائونینگ» چین، برای بهبود کودکان مبتلا به اوتیسم از این روش استفاده می شود. ادعا می شود کودکان با این روش، از فشار های روحی آزاد می شوند و به آرامش می رسند.

لاک پشت درمانی/ کامبوج
اهالی کامبوج اعتقاد دارند لمس کردن پوست لاک پشت های بومی صحرایی، می تواند صرع، تشنج و روماتیسم را درمان کند! البته این روش درمانی به دلیل این که گاهی موجب کشته شدن این گونه در حال انقراض می شود؛ منتقدان زیادی هم دارد! منتقدان این روش، همچنین عقیده دارند که لمس کردن حیوان بدون استفاده از دارو یا عصاره خاصی موجب درمان نمی شود.

مرگ درمانی/ چین
در چین گاهی اوقات برای مبتلایان به بیماری های روحی و روانی از روش «مرگ درمانی» استفاده می شود! در این روش بیمار با مراجعه به مراکز خاصی که ایجاد شده، برای این که مرگ را تجربه کند، مدت معینی در تابوت می خوابد! مبدعان این روش درمانی معتقدند تاثیر عمیق این تجربه روی فرد، بسیاری از بیماری های روحی و استرس های شدید را بهبود می بخشد.

ریل درمانی/ اندونزی
از زمانی که اولین ریل های قطار وارد اندونزی شد، عقیده عجیبی هم بین مردم این کشور شکل گرفت. مردم اندونزی برای درمان بیماری های ساده جسمی شان روی ریل ها دراز می کشند تا شفا پیدا کنند! آن ها معتقدند پالس های الکتریکی موجود در ریل ها، باعث درمان بیماری های جسمی شان می شود بنابراین تا نزدیک شدن قطار، به خوابیدن روی ریل ها ادامه می دهند!

نیش درمانی/ چین
با وجود این که نیش زنبور معمولا دردناک است و خیلی ها از زنبور ها فرار می کنند و حتی برخی معتقدند نیش زنبور خطرناک است؛ اما در برخی کشور ها از جمله چین برای درمان برخی بیماری ها مثل درد مفاصل، آرتروز، زونا و اگزما از روش «نیش درمانی» استفاده می شود و معتقدند خاصیت ضدروماتیسمی دارد. از این روش برای تنظیم فشارخون، افزایش انرژی و روحیه هم استفاده می کنند!با کانال تلگرامی «آخرین خبر» همراه شوید