باشگاه خبرنگاران/ روان‌پزشکان هندي اعلام کردند عادت گرفتن عکس سلفي و قرار دادن آن در شبکه هاي اجتماعي نشانه اي از کمبود اعتماد به نفس است.
افرادي که علاقه شديد به گرفتن عکس سلفي و قرار دادن آن در شبکه هاي اجتماعي دارند، اعتماد به نفس خود را به واکنش افراد ديگر به عکس هاي آنها در اين شبکه ها وابسته ساخته اند.
يک موسسه تحقيقات روان‌پزشکي در هند به طور رسمي معضل "علاقه شديد به گرفتن سلفي" را به عنوان يک اختلال رواني معرفي کرد. اين موسسه اعلام کرد در حال حاضر چندين نفر به دليل ابتلا به اين اختلال رواني، در اين مرکز تحت معالجه هستند. آنها وسواس فکري شديدي درخصوص گرفتن عکس سلفي، قرار دادن آن در شبکه هاي اجتماعي و واکنش ديگر افراد به اين عکس ها داشتند.
اين موسسه اعلام کرد شمار مبتلايان به اين اختلال در هند رو به افزايش است. همچنين شماري از مبتلايان به اين اختلال ذهني، دچار "اختلال بدشکلي بدن" نيز هستند. بدشکلي بدن يک اختلال ذهني است که در آن بيمار نمي تواند به بخش خاصي از بدن خود فکر نکند و وسواس فکري شديدي درخصوص ظاهر خود دارد. همچنين ابتلا به اين اختلالات منجر به افسردگي و اضطراب مي شود.
تعداد نفراتي که در هند براي گرفتن عکس سلفي از بين رفته اند، بيش از کشورهاي ديگر است. در سال 2016، 127 نفر براي گرفتن عکس سلفي جان خود را از دست دادند که 76 نفر آنها هندي بودند.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد