کجارو/ يکي از بهترين راه‌هاي در اختيار گرفتن تجربه‌هاي جديد و مورد استفاده در زندگي سفر کردن است. بازديد از فرهنگ و جاذبه‌هاي بين‌المللي موجب تاثير بسيار مثبتي روي زندگي افراد دارد. در اين مقاله سعي داريم بهترين مقاصد براي يک سفر يک نفره را به شما معرفي کنيم. با کجارو همراه باشيد.
وقتي صحبت از سفر به ميان مي‌آيد، تحقيق در رابطه با تجربه ديگران به اندازه تصميم سفر مهم است و بايد به آن توجه شود. هميشه اينگونه بوده که چشم‌انداز سفر يک فرد به يک کشور غريبه ترسناک جلوه داده شده است. ولي سفر کردن به تنهايي, باعث مي‌شود تا انسان با فرصت‌ها، چالش‌ها و انسان‌هاي جديد و متفاوت آشنا شود و اين خود يک کلاس درس پراهميت در زندگي است.

در کشورهاي خاورميانه، آفريقاي شمالي و آسيا هميشه احتمال اين که خانم‌هاي محلي به سمت زنان گردشگر تنها بروند و از آنان مهمان‌‌نوازي کنند، بيشتر است. اين مهمان‌‌نوازي مي‌تواند شامل دعوت به خانه براي صرف غذاي محلي يا کمک کردن و سوال پرسيدن از فرد در رابطه با کشورهاي مقصد و مبدا وي باشد.
نتيجه اين نوع تجربه‌ها مي‌تواند از تجربه خود سفر گران‌بهاتر باشد و حتي موجب بالا رفتن اعتماد به نفس فرد و از بين بردن مرزهاي ذهني ما در مورد ارتباط با افراد مختلف شود. ولي به صورت کلي جاهايي مانند اروپا، استراليا، نيوزيلند و کانادا به عنوان مقاصدي که زنان تنها به آن‌ها سفر مي‌کنند، خيلي معروف‌تر هستند.
همچنان در جاهايي مانند دوبلين و آمستردام شما با مشکلاتي مثل متوجه نشدن زبان مردم برخورد نمي‌کنيد. مردم کشورهاي آلماني زبان، زبان انگليسي را مانند زبان اول خود صحبت مي‌کنند. البته جاهايي مانند استراليا و نيوزيلند ساخته شده‌اند براي افراد کوله‌گردي که تنها سفر مي‌کنند و دلايل آن وسايل حمل‌ونقل عمومي وسيع و ارزان‌قيمت، شبکه هتل‌هاي گوناگون و گسترده و مردم مسافردوست است. در زير چند مقصد خوب ديگر براي کوله‌گردان، مخصوصا خانم‌هايي که قصد تنها سفر کردن را دارند، معرفي مي‌کنيم.

هند
يکي از رنگارنگ‌ترين و ماجراجويانه‌ترين کشورهاي دنيا هند است. ولي سفر به اين کشور زيبا با ترس امکان‌پذير نيست. با سفر به اين کشور با انواع ماجراجويي‌ها و شلوغي‌ها سر و کله خواهيد زد. اين جمله بين کوله‌گردان باتجربه بسيار معروف است که وقتي به تنهايي موفق به سفر به شبه قاره هند شديد مي‌توانيد راحت به تمام نقاط ديگر دنيا سفر کنيد.
در حقيقت هند، با دارا بودن يکي از غني‌ترين جوامع فرهنگي و به دليل چهارچوب معنوي و روحاني غالب بر جامعه يکي از ارزشمندترين مقاصد سفر براي کوله‌گردان به شمار مي‌رود. حتي با توجه به پيشرفت اقتصادي هند، کوله‌گردي زنان تنها هندي در کشور خودشان هم در حال پيشرفت است. پس اگر کسي مي‌خواهد سفر انفرادي به نقاط ديگر دنيا برايش آسان‌تر شود، بايد سفر و گردش در شبه قاره هند را در نظر داشته باشد.

مراکش
در بيشتر مناطق مراکش جو اروپايي حاکم است و مي‌توان مسافران فراواني را در اين کشور زيبا ديد. سخت‌گيري زيادي از سوي پادشاهي مراکش براي حفظ امنيت در بازارها و مناطق شهرهاي ديگر به کار گرفته شده است تا محيطي آرام براي لذت بردن از زيبايي‌هاي باستاني اين شهر فراهم آورد. شهر ساحلي صويره که فاصله‌اي ۳ ساعته با پايتخت مراکش دارد، يکي از آرام‌ترين و زيباترين ديدني‌هاي اين کشور است. افرادي که عاشق عکاسي هستند، مي‌توانند در هر پياده‌روي، سوژه‌‌هاي فراواني براي عکاسي پيدا کنند.
اين کشور زيبا ميزبان گردشگران بسياري از کشورهاي غربي است و دليل آن امنيت بالاي اين کشور و زيبايي‌هاي باور نکردني آن است. براي افرادي که به تنهايي به دنبال ماجراجويي در کشورهاي ديگر مي‌باشند، مراکش مي‌تواند يک گزينه فراموش‌نشدني باشد.

ايسلند
بدون شک ايسلند کشوري است که گردشگران را به دور از مرزهاي سليقه‌اي محو زيبايي طبيعي خود مي‌کند، از شفق‌هاي قطبي گرفته تا درياچه‌ها و دشت‌هاي بي‌نظير. ايسلند يکي از کشورهايي است که باعث مي‌شود افراد تجربه سفر خود را تا آخر عمر از ياد نبرند. ايسلند يکي از امن‌ترين کشورهاي جهان است. آمار جرم بسيار پايين و کيفيت خدمات پزشکي بسيار بالاست و اين مهم ايسلند را براي يک ماجراجويي تک نفره تضمين مي‌کند.
ولي بايد نسبت به خطرات آب‌وهوايي در بعضي از فصل‌هاي سال در برخي نقاط اين کشور مطلع بود و قبل از سفر اطلاعات لازم در اين زمينه را کسب کرد. آتش‌فشان‌‌هاي فعال اين کشور يکي ديگر از زيبايي‌هاي پرهيجان اين کشور است. با اينکه اين آتش‌فشان‌ها در طول سال بارها فعاليت مي‌کنند مردم ايسلند به آن‌ها عادت کرده‌اند و ياد گرفته‌اند که چگونه در کنار آن‌ها زندگي کنند.

ويتنام
پس از کشور توريستي تايلند، ويتنام يکي از امن‌ترين مقاصد جنوب شرقي براي مسافران تنهاي ماجراجو مخصوصا خانم‌هاست. مردم اين کشور به قدري خون‌گرم هستند که فضاي امني ايجاد کرده است تا حتي مقصدي مطمئن براي مادران تنهاي غربي با فرزندان باشد.
در اين کشوري مشکلي براي ارتباط برقرار کردن نداريد، بيشتر مردم در شهرهاي بزرگ توريستي به زبان انگليسي مسلط هستند و از آنجايي که ويتنامي‌ها از سنين پايين علاقه زيادي به يادگيري زبان انگليسي دارند، هميشه به ويتنامي‌هاي جواني برخورد خواهيد کرد که خواستار مکالمه با شما هستند.
يکي از چالش‌هاي سفر به ويتنام مشاهده فقر در برخي از روستاهاي کوهستاني آن است که بيشتر گردشگران خارجي با داوطلب شدن در گروه‌هاي مردمي نقشي انساني در کمک کردن به هم‌نوعان خود دارند.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد