کجارو/ از فرهنگ غني‌اش گرفته تا زيبايي‌هاي متنوع و نفس گير مناظر و طبيعتش، قطعا تمامي وجهه‌هاي ايرلند با شهرت جهاني خود ارزش سفر کردن و ديدن را دارند. در اين مقاله با ما همراه باشيد تا برترين ديدني‌هاي اين کشور را بررسي کنيم.
ايرلند کشوري است که جاذبه‌هاي طبيعي آن زبانزد تمام گردشگراني است که به آن سفر کرده‌اند. مردم ايرلند به رفتار بسيار دوستانه و مهمان‌نوازي شهرت دارند و با گردشگران خارجي بسيار صميمي برخورد مي‌کنند. علي‌رغم مساحت نسبتا کم کشور ايرلند، شهرها و حومه‌هاي آن و همچنين راه‌هاي ارتباطي به قدري زيبا و چشم‌نواز هستند و حس تعلق به گردشگران القا مي‌کنند که گردشگران تمام کشور را از آن خود تصور مي‌کنند. کشور ايرلند براي هر نوع گردشگري جاذبه‌هاي خاص خود را دارد و مي‌تواند تمام گردشگران را راضي نگه دارد.
در حقيقت کشور ايرلند به دو بخش جمهوري ايرلند و ايرلند شمالي تقسيم مي‌شود. در ادامه برترين جاذبه‌هاي ديدني ايرلند را با يکديگر بررسي مي‌کنيم. اين جاذبه‌ها از سرتاسر کشور ايرلند انتخاب شده است.

Galway
بزرگ‌ترين شهر در غرب ايرلند Galway نام دارد.
بزرگ‌ترين شهر در غرب ايرلند Galway نام دارد. اين شهر به‌واسطه نمايشگاه‌هاي هنري و مراکز خريدي که در امتداد کوچه‌ها و خيابان‌هاي زيباي اين شهر قرار دارند مشهور است. هنگامي که به اين شهر مي‌رويد، نجواي موسيقي اصيل ايرلندي را در اکثر نقاط شهر به صورت زنده مي‌شنويد. اين شهر يکي از بهترين نقاط ايرلند براي آن دسته از گردشگراني است که به شنيدن موسيقي‌هاي زنده مخصوصا موسيقي اصيل ايرلندي علاقه دارند. اين شهر پر است از ماجراجويي و تفريح. اگر به تاريخ، فرهنگ و هنر علاقه داريد، حتما سري به شهر زيباي Galway بزنيد.

Aran Islands
جزاير Aran در ساحل غربي ايرلند واقع شده است و فاصله زيادي با Galway ندارد. اين منطقه به دليل ظاهر بسيار زيبا و منحصربه‌فردش قرن‌ها است که گردشگران را به خود جذب مي‌کند. ساکنين اين منطقه نسبت به بقيه نقاط ايرلند زندگي بسيار سنتي‌تري دارند. بازديد از جزاير Aran براي هر گردشگري لازم است. چشم‌اندازهاي فوق‌العاده، طبيعتي زيبا، تفريحات جالب و موارد ديگر بسياري باعث شده‌اند تا اين منطقه يکي از بهترين مناطق براي گردشگران در کشور ايرلند باشد.

Dingle Peninsula
اين منطقه در غربي‌ترين نقطه ايرلند قرار دارد. رسيدن به اين منطقه از نظر مسافتي کار چندان ساده‌اي نيست اما بازديد از اين منطقه براي گردشگراني که طبيعت و چشم‌اندازهاي زيبا را دوست دارند بسيار لازم است. اين منطقه خط ساحلي بسيار زيبايي دارد و به دليل ساحل بسيار زيبا و همچنين سنگ‌هاي زيبايش شهرت فراوان دارد. موج‌سواري در اين منطقه محبوبيت فراواني دارد. براي گردشگراني که دوست دارند به محيطي آرام بروند، بازديد از Dingle Peninsula پيشنهاد مي‌شود.

Glendalough
تنها چند کيلومتر به سمت جنوب دوبلين، Glendalough قرار دارد. اين مکان در اصل صومعه‌اي بود که در قرن ششم ساخته شده بود. اين مکان در مدت اندکي به يکي از جاذبه‌هاي اصلي ايرلند تبديل شد و گردشگران فراواني را از سراسر جهان به خود جذب کرد. اين مکان دو درياچه در خود دارد و اطرافش توسط جنگل‌هاي بسيار زيبايي احاطه شده است. بزرگ‌ترين بناي اين منطقه يک کليسا است که در قرن نهم ساخته شد و ناتمام ماند. اگر به ايرلند سفر کرديد، بازديد از Glendalough را به هيچ وجه از دست ندهيد.

دوبلين (Dublin)
پايتخت کشور ايرلند دوبلين است. اين شهر حدود يک سوم مليت ايرلندي را در خود جاي داده است. برخلاف ساير پايتخت‌ها و شهرهاي مهم اروپايي، دوبلين به هيچ وجه ظاهر يک شهر مدرن يا مادرشهر را ندارد و از نظر ظاهري شبيه يک شهر ساده و کوچک است. با اين وجود جاذبه‌هاي بسيار زيادي در اين شهر براي مليت‌هاي مختلف وجود دارد.
کتابخانه‌ها و اماکن فرهنگي و تاريخي بسياري در اين شهر مشاهده مي‌شود. از جمله مناطق تاريخي مهم مي‌توان به کليساهاي قديمي اين شهر اشاره کرد. در سفر به ايرلند، بازديد از دوبلين را به هيچ وجه از دست ندهيد.

Giant's Causeway
منطقه‌اي که به گذرگاه غولان شهرت دارد، در صخره‌هاي شمالي‌ترين نقطه ايرلند قرار دارد. اين منطقه يکي از مشهورترين نقاط ديدني و اصلي‌ترين جاذبه‌هاي کل ايرلند است. گذرگاه غولان منطقه‌اي است که سطح آن به طور کاملا طبيعي با سنگ‌هاي بازالت پوشيده شده و اين اتفاق به نحوي هنري افتاده که انگار توسط کسي به آن‌ها شکل داده است. ديدن اين منطقه که با سنگ‌هاي آتشفشاني به صورت بسيار زيبايي پوشيده شده است به تمام گردشگران پيشنهاد مي‌شود.

پارک ملي killarney
اين پارک ملي در جنوب غربي ايرلند واقع شده است. اين پارک ملي يکي از بهترين جاذبه‌هاي ديدني ايرلند براي دوستداران طبيعت است. حيوانات زيادي اعم از سمورهاي آبي، گوزن قرمز و پرندگان بسيار زياد در اين منطقه يافت مي‌شوند. طبيعت، درختان و درياچه‌هاي اين پارک ملي به خودي خود نظر هر گردشگري را به خود جلب مي‌کند. اين پارک ملي را مي‌توان به صورت پياده يا با دوچرخه طي کرد.

Ring of Kerry
با يکي از خوش منظره‌ترين نقاط ايرلند آشنا شويد. Ring of Kerry يک جاده با طول بيش از ۱۶۰ کيلومتر است که دهکده‌هاي زيادي را به يکديگر وصل مي‌کند و در کنار خط ساحلي نيز مي‌گذرد. بسياري از گردشگران به واسطه اين بزرگراه از دهکده‌هاي کوچک‌تر ايرلند نيز بازديد مي‌کنند. اگر به ديدن مناظر و چشم‌اندازهاي فوق‌العاده علاقه داريد، حتما از Ring of Kerry در ايرلند بازديد کنيد.

صخره Moher
هيچ بازديدي از ايرلند کامل نخواهد بود مگر اينکه بازديدکننده از صخره موهر هم ديدن کند و بر فراز اين صخره بايستد و اقيانوس را تماشا کند! اين صخره که ۲۱۰ متر ارتفاع دارد، يکي از بهترين تجربيات گردشگران از نظر ديدن مناظر زيبا و شگفتي‌هاي طبيعت را خواهد ساخت. سالانه بيش از يک ميليون گردشگر از اين مکان بازديد مي‌کنند. قطعا صخره موهر يکي از برترين جاذبه‌هاي ديدني ايرلند است و هر گردشگري بايد آن را مشاهده کند.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد