بازده/ در دوره‌اي زندگي مي‌کنيم که مفاهيمي مثل انسانيت، صداقت و مهرباني و و دل رحم بودن کم‌رنگ و کم‌اثر شده‌اند. مي‌گويند آدم‌هاي خوب هميشه ضربه مي‌خورند و دل‌رحم‌ها کساني هستند که دخل‌شان مي‌آيد و اغلب در جامعه مورد بدرفتاري قرار مي‌گيرند. در چنين دنياي ناعادلانه‌اي، بسيار مهم است به اطراف‌مان توجه کنيم و آدم‌هاي دل رحمي را ببينيم که منتظر هستند به جهان تاريک‌مان روشني ببخشند؛ جهاني که در آن مردم قدر خوبي را نمي‌دانند. آيا اين قدرنشناسي مي‌تواند يک مشکل باشد؟
در اين‌جا ۸ مشکل دل رحم بودن که افراد بسيار مهربان با آن مواجه هستند بيان مي‌کنيم:
“آدم‌هاي دل رحم احمق نيستند، مي‌دانند مردم با آنها چه کرده‌اند اما بارها و بارها گذشت مي‌کنند چون قلب‌هاي زيبايي دارند”

۱. ما هميشه از ديگران حمايت خواهيم کرد
با وجود اين همه آدم خودخواه در دنيا، دل‌رحم‌ها بازهم براي حمايت از ديگران اعلام آمادگي مي‌کنند. ولي احتمالا بعضي‌ها فقط براي کمک‌گرفتن به يک آدم دل رحم نزديک نمي‌شوند، بلکه قصد سودجويي دارند، دل‌رحم‌ها هميشه به هرکس نيازمند کمک باشد پيشنهاد حمايت مي‌دهند. وقتي براي کمک‌گرفتن سراغ يک آدم دل رحم مي‌رويد، هيچ‌وقت جواب رد نخواهيد شنيد. همين آدم‌هايي که هنوزهم مي‌خواهند به مردم کمک کنند، نگذاشته‌اند جهان از هم بپاشد.

۲. در پس دل رحم بودن ما نيروي بسياري نهفته است
يک بار با دوستي بحث مي‌کرديم و او پذيرفت آدم‌هايي که ظاهري سخت و خشن دارند، در باطن بسيار لطيف و کم‌جرات هستند؛ اما کساني که دل رحم به نظر مي‌رسند در باطن بسيار قوي هستند. آيا فکر نمي‌کنيد تمرين مهرباني، انسانيت و صداقت کردن با‌اين‌که به‌خاطرش مورد سوءاستفاده و انتقاد قرار مي‌گيريم، کاري ارزشمند و شجاعانه‌ است؟

۳. ما بار دنيا را به دوش مي‌کشيم
شايد کار سنگين و خسته‌کننده‌اي به‌نظر برسد ولي آدم هاي دل رحم هرگز از انجام مسئوليت‌هاي زياد خسته نمي‌شوند. آنها قدر مسئوليت و نعمتي که به آنها داده شده است را مي‌دانند. فارغ از اين‌که مردم دنيا قضيه را چگونه مي‌بينند، اين‌کار براي آنها از آن‌چه همه فکر مي‌کنند بسيار آسان‌تر است. آنها انسان‌دوستي را هيچ‌گاه باري بر دوش خود به حساب نمي‌آورند.

۴. ما مي‌خواهيم با نور بخشيدن به جهان، نقطه‌ي پاياني بر تيرگي‌ها باشيم
بسياري از مردم پشت نقاب زندگي مي‌کنند و صادق نيستند. آرزوها برآورده نمي‌شوند و عواطف لطمه مي‌خورند. اما در کنار آدم هاي دل رحم، راستي و صداقت را تجربه خواهيد کرد. شخص دل‌رحم هرگز فقط يک نفرِ را مقصرِ تمام مشکلات دنيا نمي‌داند. چنين افراد خارق‌العادي به ما درمورد گام‌هاي بعدي‌مان در زندگي بينش درستي مي‌دهند و در دوران سخت به دادِ همه مي‌رسند.

۵. ما کمياب هستيم
اگر آدم‌هاي دل رحم بيشتر بودند خيلي خوب مي‌شد. وجودِ فقط تعدادي آدم دل رحم درظاهر شايد يک مشکل به‌نظر برسد. اما از طرفي هم، به همه‌ي اشخاص دل رحم اين فرصت را مي‌دهد موهبت‌هاي بي‌نظير خود، يعني عشق و محبت و مهرباني‌شان را به نمايش بگذارند.

۶. ما مي‌خواهيم جهان را از رنج برهانيم
رنج و عذاب چيزي است که همه‌جا، در رسانه‌هاي مختلف شاهد آن هستيم. و اين امر مي‌تواند ملال‌انگيز باشد. مي‌گوييد اي‌کاش درد و رنجي وجود نداشت. اما به‌جاي آرزو کردن، بهتر است شخص دل‌رحمي را پيدا کنيد که دارد سعي مي‌کند رنج و مرارت را از دنياي شما دور کند. روحيه‌ي مثبتِ آنها بر نااميدي غلبه مي‌کند و به ما نور، ايمان، و اميد مي‌بخشد.

۷. درست وقتي ديگران‌ پا ‌پس مي‌کشند، ما مشتاق پيشروي هستيم
اشتياقِ شخص دل‌رحم به فعاليت وقتي‌که ديگران بي‌تجربه هستند و پا‌ پس مي‌کشند، مي‌تواند بي‌نظير و انگيزه‌بخش باشد. درک اين قضيه واقعا دشوار است، چون مردم به بي‌انصافي و بي‌عدالتي عادت کرده‌اند. آنها آن‌قدر به موردِ سوء‌استفاده قرار گرفتن عادت کرده‌اند که يادشان رفته به دلسوزي هم نياز دارند. تازه، فکر مي‌کنند هرچه سرشان مي‌آيد حق‌شان است. در چنين مواردي از بي‌انگيزگي، با اينکه ديگران پا پس مي‌کشند، آدم‌هاي دل‌رحم به راه‌شان ادامه مي‌دهند.

۸. ما دنيا را بيش از حد جدي نمي‌گيريم
اگر همه‌ي ما دنياي پر از رنج و نگراني را بيش از حد جدي بگيريم، خوش‌خلقي و شورِ پيشرفت‌مان را از دست مي‌دهيم. ولي آدم‌هاي دل‌رحم در عين حفظ‌ خوش‌خلقي انتخاب‌هاي بهتري مي‌کنند. آنها دنيا را بهتر، صميمانه‌تر و زيباتر مي‌سازند. بعضي‌وقت‌ها لازم است همه‌ي ما در عين دردمندي لبخند بزنيم و آدم‌هاي دل‌رحم به شما براي دستيابي به اين مهم کمک مي‌کنند.
ما اميدواريم که تصميم آدم‌هاي دل‌رحم براي خوبي‌کردن به ديگران، هيچ‌گاه تحت‌تاثير بدي‌هايي که جهان را آکنده است، قرار نگيرد.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد