بازده/ در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که مفاهیمی مثل انسانیت، صداقت و مهربانی و و دل رحم بودن کم‌رنگ و کم‌اثر شده‌اند. می‌گویند آدم‌های خوب همیشه ضربه می‌خورند و دل‌رحم‌ها کسانی هستند که دخل‌شان می‌آید و اغلب در جامعه مورد بدرفتاری قرار می‌گیرند. در چنین دنیای ناعادلانه‌ای، بسیار مهم است به اطراف‌مان توجه کنیم و آدم‌های دل رحمی را ببینیم که منتظر هستند به جهان تاریک‌مان روشنی ببخشند؛ جهانی که در آن مردم قدر خوبی را نمی‌دانند. آیا این قدرنشناسی می‌تواند یک مشکل باشد؟
در این‌جا ۸ مشکل دل رحم بودن که افراد بسیار مهربان با آن مواجه هستند بیان می‌کنیم:
“آدم‌های دل رحم احمق نیستند، می‌دانند مردم با آنها چه کرده‌اند اما بارها و بارها گذشت می‌کنند چون قلب‌های زیبایی دارند”

۱. ما همیشه از دیگران حمایت خواهیم کرد
با وجود این همه آدم خودخواه در دنیا، دل‌رحم‌ها بازهم برای حمایت از دیگران اعلام آمادگی می‌کنند. ولی احتمالا بعضی‌ها فقط برای کمک‌گرفتن به یک آدم دل رحم نزدیک نمی‌شوند، بلکه قصد سودجویی دارند، دل‌رحم‌ها همیشه به هرکس نیازمند کمک باشد پیشنهاد حمایت می‌دهند. وقتی برای کمک‌گرفتن سراغ یک آدم دل رحم می‌روید، هیچ‌وقت جواب رد نخواهید شنید. همین آدم‌هایی که هنوزهم می‌خواهند به مردم کمک کنند، نگذاشته‌اند جهان از هم بپاشد.

۲. در پس دل رحم بودن ما نیروی بسیاری نهفته است
یک بار با دوستی بحث می‌کردیم و او پذیرفت آدم‌هایی که ظاهری سخت و خشن دارند، در باطن بسیار لطیف و کم‌جرات هستند؛ اما کسانی که دل رحم به نظر می‌رسند در باطن بسیار قوی هستند. آیا فکر نمی‌کنید تمرین مهربانی، انسانیت و صداقت کردن با‌این‌که به‌خاطرش مورد سوءاستفاده و انتقاد قرار می‌گیریم، کاری ارزشمند و شجاعانه‌ است؟

۳. ما بار دنیا را به دوش می‌کشیم
شاید کار سنگین و خسته‌کننده‌ای به‌نظر برسد ولی آدم های دل رحم هرگز از انجام مسئولیت‌های زیاد خسته نمی‌شوند. آنها قدر مسئولیت و نعمتی که به آنها داده شده است را می‌دانند. فارغ از این‌که مردم دنیا قضیه را چگونه می‌بینند، این‌کار برای آنها از آن‌چه همه فکر می‌کنند بسیار آسان‌تر است. آنها انسان‌دوستی را هیچ‌گاه باری بر دوش خود به حساب نمی‌آورند.

۴. ما می‌خواهیم با نور بخشیدن به جهان، نقطه‌ی پایانی بر تیرگی‌ها باشیم
بسیاری از مردم پشت نقاب زندگی می‌کنند و صادق نیستند. آرزوها برآورده نمی‌شوند و عواطف لطمه می‌خورند. اما در کنار آدم های دل رحم، راستی و صداقت را تجربه خواهید کرد. شخص دل‌رحم هرگز فقط یک نفرِ را مقصرِ تمام مشکلات دنیا نمی‌داند. چنین افراد خارق‌العادی به ما درمورد گام‌های بعدی‌مان در زندگی بینش درستی می‌دهند و در دوران سخت به دادِ همه می‌رسند.

۵. ما کمیاب هستیم
اگر آدم‌های دل رحم بیشتر بودند خیلی خوب می‌شد. وجودِ فقط تعدادی آدم دل رحم درظاهر شاید یک مشکل به‌نظر برسد. اما از طرفی هم، به همه‌ی اشخاص دل رحم این فرصت را می‌دهد موهبت‌های بی‌نظیر خود، یعنی عشق و محبت و مهربانی‌شان را به نمایش بگذارند.

۶. ما می‌خواهیم جهان را از رنج برهانیم
رنج و عذاب چیزی است که همه‌جا، در رسانه‌های مختلف شاهد آن هستیم. و این امر می‌تواند ملال‌انگیز باشد. می‌گویید ای‌کاش درد و رنجی وجود نداشت. اما به‌جای آرزو کردن، بهتر است شخص دل‌رحمی را پیدا کنید که دارد سعی می‌کند رنج و مرارت را از دنیای شما دور کند. روحیه‌ی مثبتِ آنها بر ناامیدی غلبه می‌کند و به ما نور، ایمان، و امید می‌بخشد.

۷. درست وقتی دیگران‌ پا ‌پس می‌کشند، ما مشتاق پیشروی هستیم
اشتیاقِ شخص دل‌رحم به فعالیت وقتی‌که دیگران بی‌تجربه هستند و پا‌ پس می‌کشند، می‌تواند بی‌نظیر و انگیزه‌بخش باشد. درک این قضیه واقعا دشوار است، چون مردم به بی‌انصافی و بی‌عدالتی عادت کرده‌اند. آنها آن‌قدر به موردِ سوء‌استفاده قرار گرفتن عادت کرده‌اند که یادشان رفته به دلسوزی هم نیاز دارند. تازه، فکر می‌کنند هرچه سرشان می‌آید حق‌شان است. در چنین مواردی از بی‌انگیزگی، با اینکه دیگران پا پس می‌کشند، آدم‌های دل‌رحم به راه‌شان ادامه می‌دهند.

۸. ما دنیا را بیش از حد جدی نمی‌گیریم
اگر همه‌ی ما دنیای پر از رنج و نگرانی را بیش از حد جدی بگیریم، خوش‌خلقی و شورِ پیشرفت‌مان را از دست می‌دهیم. ولی آدم‌های دل‌رحم در عین حفظ‌ خوش‌خلقی انتخاب‌های بهتری می‌کنند. آنها دنیا را بهتر، صمیمانه‌تر و زیباتر می‌سازند. بعضی‌وقت‌ها لازم است همه‌ی ما در عین دردمندی لبخند بزنیم و آدم‌های دل‌رحم به شما برای دستیابی به این مهم کمک می‌کنند.
ما امیدواریم که تصمیم آدم‌های دل‌رحم برای خوبی‌کردن به دیگران، هیچ‌گاه تحت‌تاثیر بدی‌هایی که جهان را آکنده است، قرار نگیرد.با کانال تلگرامی «آخرین خبر» همراه شوید