بازده/ در اين مقاله تصاويري از عجايب هفت گانه جديد جهان را مي بينيد که يک هواپيماي بدون سرنشين از بالا و زاويه اي متفاوت و بسيار زيبا گرفته است. هواپيماهاي بدون سرنشين شرايط را براي عکاسان سراسر جهان عوض کرده‌اند. اين هواپيماها مناظري را به‌طور يکسان در اختيار حرفه‌اي‌ها و آمارتورها قرار مي‌دهند که قبلا فقط از داخل هواپيما قادر به گرفتن آن بودند.
همان‌طور که اين عکس‌ها از ايرپانو گواهي مي‌دهند، نتايج تماشايي هستند. يک گروه عکاسي روسي در سال‌هاي اخير به عجايب هفت گانه‌ ‘جديد’ جهان سفر کرده‌است، و از چشم‌انداز هواپيماهاي بدون سرنشين‌اش عکس‌هايي گرفته‌است.
فهرست عجايب هفت گانه جديد جهان در ۲۰۰۷ با بيش از ۱۰۰ ميليون راي قطعي شد، و اين عکس ها نشان مي‌دهند چرا همه‌ي اين عجايب شايسته اين عنوان هستند.

۱.چيچن ايتزا، مکزيک
چيچن ايتزا اثري باستاني از تمدن مايا است که در کشور مکزيک واقع شده‌است. کلمه چيچن ايتزا به معني «در کنار دهانه چاه ايتزا» است که خود «ايتزا» احتمالاً در زبان ماياها به معني جادو يا جادويي بوده‌است. اين اثر جزو ميراث جهاني يونسکو به‌شمار مي‌رود.

۲.مسيح نجات‌بخش، ريو دو ژانيرو، برزيل
تنديس مسيح که بزرگ‌ترين مجسمهٔ دنيا بعد از مجسمه‌هاي بودا و آزادي است در ۷۱۰ متري بالاي کوه کورکووادو قرار دارد. اين مجسمه ۳۸ متر ارتفاع دارد که شمايل عيسي مسيح را با آغوش باز به تصوير کشيده‌است.

۳.کولوسئوم روم
کولوسئوم نام يک تماشاخانه در شهر رم در ايتاليا است. کولوسئوم بزرگترين تماشاخانه در امپراتوري روم بوده است. کولوسئوم ظرفيتي ميان ۵۰۰۰۰ تا ۸۰۰۰۰ نفر و ۸۰ درب ورودي داشته است. ساخت کولوسئوم توسط وسپاسيان بين سالهاي ۶۹ تا ۷۰ ميلادي پايه‌گذاري شد. پس از آن پسرش تيتوس در سال ۸۰ ميلادي کار ساخت آن را در زمين‌هاي باتلاقي ميان تپه‌هاي اسکوئيلين و کائلين تمام کرد. البته پس از او دوميتيان (برادر تيتوس) در کولوسئوم تغييراتي اعمال کرد. به عنوان اولين آمفي تئاتر دائمي در روم کامل کرد.

۴.ديوار بزرگ چين
ديوار چين طولاني‌ترين و بزرگترين سازهٔ مهندسي تدافعي و نظامي از لحاظِ زمانِ ساخت در جهان است. اين ديوار در نقشه جغرافيايي چين ۷۰۰۰ کيلومتر امتداد يافته‌است و در سال ۱۹۸۷ ميلادي در فهرست ميراث جهاني ثبت گرديده است.

۵.ماچو‌پيچو، پرو
ماچو پيچو يا ماچو پيکچو شهري با ديوارهاي سنگيِ جلاداده‌شده که مطابق با معماري کلاسيک اينکاها ساخته شده‌است. اولين بناي اين مجموعه اين‌تي‌هوآتانا ، معبد خورشيد که اتاقي با ۳ پنجره و در منطقه‌اي از ماچو پيچو که باستانشناسان آن را منطقهٔ مقدس مي‌نامند، مي‌باشد. در سال ۲۰۰۳ ميلادي تعداد توريست‌هاي اين شهر باستاني ۴۰۰٬۰۰۰ نفر بوده‌است. در سپتامبر ۲۰۰۷ ميلادي، پرو و دانشگاه ييل به توافقي مبني بر استرداد صنايع دستي برداشته‌شده از ماچو پيچو در اوايل قرن بيستم ميلادي توسط هيرام بينگهام سوم دست يافتند.

۶.پترا، اردن
پترا شهري تاريخي در ۲۶۲ کيلومتري جنوب شهر امان است که درگذشته پايتخت حکومت باستاني نَبَطي‌ها بوده است. اين شهر در سده ۴ پيش از ميلاد و در زمان تمدنِ نبطي‌ها ساخته شده‌بود.

۷.تاج‌محل، هند
تاج محل از پرآوازه‌ترين بناهاي جهان و آرامگاه زيبا و باشکوهي است که در نزديکي شهر آگره و در ۲۰۰ کيلومتري جنوب دهلي نو پايتخت هند واقع شده‌است و يکي از عجايب هفتگانه جديد دنيا به‌شمار مي‌رود.با کانال تلگرامي «آخرين خبر» همراه شويد