گردالی/ در کمتر از یک مایل از منهتن – یکی از گرانترین و پر سر و صدا ترین نقاط دنیا – جزیره ای وجود دارد که بیش از ۵۰ سال است که ترد شده است. جزیره “برادر شمالی ” یا “North Brother” به عنوان یکی از مناطق طبیعی نیویورک شناخته می شود و هیچ کس اجازه ورود به آن را ندارد . امروز سری می زنیم به این منظقه ممنوعه و تاریخ عجیبش.
هیچ کس اجازه ورود به جزیره برادر شمالی و برادر جنوبی را ندارن بجز پرندگانی که بطور فصلی به آن سفر می کنند که تعداد آنها هم هر سال به دلیل ساختمان های بلند نزدیک به این جزیره ها کمتر و کمتر می شود .
این تصاویر هم حاصل سفر تیم business insider هستند که در یکی از برنامه های مستند سازی گرفته شده اند .
در سال ۱۸۵۰ بیمارستانی در جزیره برادر شمالی تاسیس شد که محل قرنطینه بیماران خاص بود . این باعث شد که این جزیره از آن زمان محبوبیت خود را از دست بدهد و این داستان تا ۱۹۴۳ ادامه داشت .
چیز دیگری بود که باعث شد بیشتز از قبل ساکنان نیویورک از این جزینه ها رودی کنن. دیدن جسد ۱۰۰۰ نفر از کار کنان یک کشتی که در نزدیکی جزیره غرق شده بود امواج جنازه هایشان را برای مدت ها به ساحل جزیره می کاشند . شاید اینجا بود که این جزیره کمی وجهه طلسم شده به خود گرفت. بعدش هم که به دستور دولت این جزیره خالی شد و برای کوچ پرندگان در نظر گرفته شد . در ادامه تصاویری از یازمانده زندگی اهالی و کار کنان این جزیره می بینید.با کانال تلگرامی «آخرین خبر» همراه شوید