لست سکند/ وایوتاپو (Wai-O-Tapu ) ، رنگی ترین منطقه در نیوزیلند است که دریاچه های رنگی آن مناظری سورئال را به نمایش گذاشته اند.

وایوتاپو به معنای "آبهای مقدس " ، یک منطقه ژئوترمال است که در نزدیکی منطقه آتشفشانی تائوپو (Taupo) در نیوزیلند واقع شده است. چشمه های آبگرم این منطقه که هر یک نامی اختصاصی برای خود دارند از جمله محبوب ترین جاذبه های گردشگری در نیوزیلند به شمار می روند.

یکی از مشهورترین چشمه های آبگرم آن "حمام شیطان " نام دارد ، یک دریاچه ای به رنگ سبز که به نظر غیرواقعی می آید. شاید این دریاچه همانند چشمه های دیگر این منطقه رنگارنگ نباشد اما رنگ سبز نئونی آن چشم ها را به خود خیره می کند. این چشمه بروی یک فرورفتگی که در اثر یک فوران عظیم زیرزمینی شکل گرفته است قرار دارد بنابراین دسترسی مستقیم به آن کمی دشوار به نظر می رسد اما این چشمه آبگرم در نقطه ای قرار دارد که تماشای آن از بالا و اطراف نیز امکان پذیر و چشم نواز خواهد بود.

دریاچه رنگارنگ دیگری که در این منطقه یافت می شود یک استخر آب در رنگ سبز و نارنجی است که چهره متفاوت آن نسبت به حمام شیطان ، آن را منحصر به فرد و جذاب ساخته است.این چشمه آبگرم 900 سال پیش شکل گرفته است که فضایی 65 متری به خود اختصاص داده است و عمق آن نیز حداکثر 62 متر است.

"پالت هنرمند" نیز نام یکی دیگر از چشمه های آبگرم این منطقه است که نام آن به خوبی گویای چهره رنگارنگش خواهد بود.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar