بازده/ تمام افراد، شناخت منحصربه فردی از ویژگی های یک مدیر اثربخش دارند.
تحقیق انجام شده توسط گوگل در ارتباط با رهبری، به ۱۵۹ میلیون نظر یا نتیجه منتهی شده  است. حال اگر بخواهیم به یک جمع بندی از رهبری از میان این تعداد نظرات برسیم، یقیناً به زمان زیادی نیاز خواهیم داشت. ولی اگر بخواهیم اصل مطلب را بررسی کنیم باید با اطمینان گفت که نمی توان هیچ رفتار نامطلوب رهبران را برشمرد که همگان بر سر آن توافق داشته  باشند؛ رفتارهایی که برای افراد ارزش ایجاد نخواهند کرد.
این تمرین را انجام دهید. فهرستی از ۸ رفتار یک مدیر را که تمایلی به دیدن آنها ندارید، تهیه کنید و سپس چهار رفتار مهم تر را با رفتار زیر مقایسه کنید:

۱.شکایت کردن
شکایت اصلاً خوب نیست. شکایت ها رو به بالادست حرکت می کنند، نه رو به پایین دست. انتقاد از یک رهبر دیگر شاغل در شرکت در حضور زیردستان به دو نتیجه می انجامد که هیچ کدام روش مناسبی برای یافتن دوستان جدید نیستند: تلاش های مدیریتی را کم نمایی می کند. یکی از چالش هایی که رهبران سازمانی با آن به وفور روبه رو هستند، بدبینی زیردستان آنان است. رهبر اصلاً دوست ندارد زیردستان اش پشت سرش حرف بزنند و از وی بدگویی کنند چون این امر، اعتمادی را که ایجاد شده است از بین می برد. این کار، شما را به عنوان یک آدم منفور مشهور می کند. اعتبار، عبارت از کنترل مشاجرات و تعارض ها در زمانی است که ایجاد می شوند، نه ترک اتاق توسط رهبر. وقتی افراد بدانند که موضع شما چیست، خواهند فهمید چه چیزی برای شما اهمیت دارد.

۲.نوسان احساس
نوسان احساسی را نباید با بیان احساسات یکی دانست. از مدیران انتظار می رود وضعیت حرفه ای خود را حفظ  کنند و این بدان معنی است که خودآگاهی و هشیاری اجتماعی خود را حفظ  کنند تا زمان مناسب را برای سازش، یا مخالفت یا فریاد زدن درک  کنند. هم چنین از آنان انتظار می رود شخصیت های متفاوت را بشناسند، چون بعضی افراد بعد از یک مکالمه ی دوستانه، موضوع را درک می کنند در حالی که بعضی دیگر، نیازمند برخورد قاطع و انضباطی هستند.
اتخاذ روشی برای وفق دادن شرایط با افراد، نیازمند صبر و مشاهدات هشیارانه است تا مدیر تبدیل به زنگ تفریح و مضحکه ی سایرین نشود.

۳.نقش انسان های خوب را بازی کردن
دوستی با کارکنان، اولویت شماره ۱ رهبر نیست، چون تصمیماتی باید اتخاذ شوند که خوشایند همگان نیست. این موضوع را به خاطر داشته باشید که افراد به رهبر و نه دوست نیاز دارند. دوستان به شما کمک می کنند تا کسب و کار خود را بهبود دهید، رهبران به شما کمک می کنند تا در چارچوب کسب و کار قرار بگیرید. رهبران تلاش می کنند تا ارزش ها و اهداف شما را درک  کنند و آن ها را با رسالت و راهبرد شرکت هماهنگ کنند.

۴.توجه به مشکلات دیگران (مدیریت خرد)
اگر کار را به عنوان یک کارآفرین شروع کرده اید، باید انواع و اقسام مسئولیت ها را تقبل کنید، اما با رشد شرکت، شما هم رشد خواهید کرد.
اقداماتی که در ابتدای کار انجام می دادید، دیگر نیازمند حضور و مشارکت مستقیم شما نخواهند بود، چراکه طرح ریزی سطوح بالاتر به تمرکز نیاز دارید. تفویض مسئولیت های تاکتیکی، عملیاتی و راهبردی که در ابتدای کار بر عهده داشته اید و تقبل یکی از مسئولیت ها، کار سختی است. اما آگاهی، نیمی از نبرد است. اگر می خواهید شرکت شما رشد کند، باید بر آنچه اثرگذار هستید تمرکز کنید و اجازه دهید افراد شما نیز همین کار را انجام دهند.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar