خانومانه/ ۱- از آب ولرم و صابون استفاده کنید.
برای پاک سازی لکه ها از روی کاغذ دیواری از آب ولرم و صابون استفاده کنید و هنگامی که لکه به خوبی از بین رفت روی محل آن آب خالی بگیرید تا کف صابون از بین برود. بلافاصله پس از شستشوی آن ناحیه با استفاده از یک حوله ی خشک، محل لکه را خشک کنید.
البته در برخی موارد با لکه هایی جدی تر و عمقی تر رو به رو می شویم که در آن جا استفاده از صابون کارساز نبوده و باید از پاک کننده های قوی تر شیمیایی کمک بگیریم.

۲- از اسفنج های نرم برای پاک کردن لکه استفاده کنید.
برای پاک سازی لکه ها از اسفنج نرم و منعطف استفاده کنید تا به الیاف کاغذ دیواری آسیب نرسد. در نظر داشته باشید استفاده از سیم های ظرفشویی و یا اسکاج ظرفشویی می تواند الیاف اساسی کاغذ دیواری را نابود کند و حتی کاغذ آن محدوده را کاملا از بین ببرد.

۳- دیوارها را زود به زود گردگیری کنید.
هر سه روز یک مرتبه حتما کاغذ دیواری های تان را گردگیری کنید، چرا که در اثر ماندگاری؛ گرد و غبار روی کاغذها ثابت شده و پاک کردن آن ها دردسر خواهد شد. همچنین ماندن گرد و غبار روی کاغذ دیواری باعث از بین رفتن شفافیت و جلای کاغذ شده و به مرور زمان سبب بدرنگ شدن کاغذهای تان می‎ شود.

۴- به لکه ها گیر ندهید و پاپیچ شان نشوید.
گاهی اوقات با لکه هایی رو به رو می شویم که هرچه تلاش می کنیم پاک نمی شوند و روی دیوار جا خوش کرده اند! پیشنهاد می کنیم از این لکه ها دست بردارید و پاپیچ شان نشوید چرا که در اثر ساییدن بیش از حد ممکن است حجم لکه روی دیوار بیش تر شده و جلوه  ناپسندتری نسبت به حالت اولیه پیدا خواهند کرد.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar