چاره‌ چی/ خیلی وقت  ها اجازه می دهیم زندگی هر طور که دوست دارد بگذرد، هرچه که برایمان پیش می  آورد را می  پذیریم و امروزمان تفاوتی با دیروزمان ندارد، این نسبتا طبیعی و راحت به نظر می رسد اما در صورت ادامه ی این روند دچار دلزدگی و یکنواختی در زندگی می شویم.
یکی از راه های دور شدن از این احساسات منفی ویکنواختی در زندگی، استراحت های کوتاه مثل رفتن به سفر و ایجاد تنوع در کار و زندگی است که ابتدا باید علائم این احساسات منفی را در خود شناخته و سپس برای تغییر آن ها اقدام کنید.

۱- عدم تمرکز
شما در این وضعیت نمی توانید کارهایتان را از وظایف شغلی گرفته تا کارهای خانه، اولویت بندی کرده و روی آن ها تمرکز کنید، این مساله نشان می دهد شما به یک تغییر و تنوع بزرگ در زندگی یا ایجاد یک وقفه و استراحت نیاز دارید.

۲- استرس
استرس در هیچ شرایط و انجام هیچ کاری برای سلامت شما خوب نیست و شما را عصبانی و نگران کرده و تحت فشار نگه می دارد.برای دوری از استرس می توانید از یوگا و مدیتیشن کمک بگیرید.

۳- حجم زیاد کاری
زمان هایی وجود دارند که شما کارهایی زیادی را برای انجام دادن دارید.در این زمان ها اگر یک استراحت کوتاهی انجام دهید مثل یک مسافرت کوتاه، می توانید با انگیزه و انرژی بیشتری به ادامه کارهایتان بپردازید.

۴- تفکرات منفی
اگر شما در اغلب موقعیت ها جنبه های منفی افراد و شرایط را می بینید ، وقت آن رسیده که از این کار دست کشیده و به نکات مثبتی که می توانند شما را شاد تر کنند توجه کنید.

۵- وسواس فکری
گاهی اوقات فشارهای زندگی موجب می شوند تا ما یک سری از کارها را برای چندین بار انجام دهیم.برای ترک این کار بهتر است سراغ انجام کارهای جدید بروید تا بتوانید از انجام وسواسی یک کار فاصله بگیرید.

۶- تکرار
تکرار و یکنواختی در زندگی موجب کسل شدن ما می شود، اینکه از سر کار به خانه بیاییم، شام بخوریم و بخوابیم و این هر روز برایمان تکرار شود، روحیه مان را خسته می کند، بهتر است زمانی را برای خانواده و سفر با آن ها اختصاص دهید.

۷- تنهایی
زمانی را که برای خانواده و دوستان اختصاص می دهید را بیشتر کنید و دفعات بیشتری آن ها را ملاقات کنید تا از احساس تنهایی و یکنواختی دور شوید.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar