تابناک با تو/ احتمال می رود، هزینه 6/5 بیلیارد دلاری پروژه هفتاد طبقه ای W350 دو برابر هزینه یک ساختمان معمولی باشد. این آسمان خراش چوبی که قرار است در توکیو ساخته شود، بلندترین آسمان خراش چوبی جهان خواهد بود.

بنا بر این گزارش، شرکت صنایع چوبی ژاپن پیشنهاد کرده است، برای 350 امین سال فعالیتش در سال 2041 یک برج 350 متری (1148 فوتی) بسازد.

دولت ژاپن مدت هاست مزایای ساختمان های چوبی را تبلیغ می کند، به گونه ای که در سال 2010 قانونی وضع کرد که همه را ملزم می کرد برای همه ساختمان های دولتی سه طبقه و کمتر، از چوب استفاده کنند.

به گفته شرکت Sumitomo Forestry، این ساختمان جدید که به پروژه W350 معروف است، نمونه ای از توسعه پایدار برای انسان هاست که با معماری بلند و ساخته شده از چوب و پوشیده با گیاهان، شهرها را به جنگل تبدیل می کند.

این ساختمان جدید عمدتا از چوب ساخته شده و تنها 10 درصد فولاد در آن به کار خواهد رفت. قاب بندی داخلی ستون ها، تیرها و... که از ترکیب چوپ و فولاد ساخته خواهند شد، میزان بالای فعالیت لرزه ای ژاپن را در نظر خواهد گرفت. شرکت معماری Nikken Sekko در طراحی این ساختمان شرکت داشت.

سازه داخلی با 455000 متر مربع زیربنا، عمدتا از چوب خواهد بود. تراس های واقع در هر چهار طرف قسمت خارجی ساختمان گستره گیاهان را از زمین تا طبقات بالا تسهیل کرده و در تنوع زیستی شهری دخیل خواهند بود.

احتمال می رود، هزینه کل ساخت، 600 بیلیارد ین (02/4 بیلیارد پوند) باشد که تقریبا دو برابر هزینه ساخت یک ساختمان بلند معمولی است؛ اما شرکت Sumitomo Forestry در یک اطلاعیه رسمی اظهار داشت، هزینه کل احتمالا با پیشرفت های تکنولوژیکی بین حال و تاریخ تکمیل برنامه ریزی شده 2041 کاهش خواهد یافت.

گفتنی است، آسمان خراش های چوبی در سراسر جهان بلندتر می شوند. برج 80 طبقه ای و 244 متری (800 فوتی) River Beech در ساحل رودخانه شیکاگو، جزو بلندترین آسمان خراش های چوبی خواهد بود.
خوابگاه دانشجویی 53 متری (174 فوتی) واقع در ونکوور که در پایان سال گذشته تکمیل شد، نیز بلندترین آسمان خراش چوبی جهان است؛ هرچند بعید است بتواند این عنوان را به مدت طولانی نگه دارد.
همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar