روزیاتو/ یکی از مناطق خوش آب و هوا و پر مسافر ایران در نیمه نخست سال به خصوص در ایام نوروز، نمک آبرود است که در یک دهه اخیر به دلیل افزایش امکانات رفاهی و خدماتی و توسعه زیر ساخت های حمل و نقل و ارتباطات، با استقبال گسترده ای از سوی گردشگران داخلی و خارجی همراه شده و به نظر می رسد در نوروز ۹۷ نیز یکی از پاتوق های اصلی طبیعت گردها به خصوص جامعه ثروتمندان ایرانگرد باشد. اجاره ویلاهای سونا و استخر دار شهرک توریستی آن در ایام نوروز بعضا به ۲ میلیون تومان میرسد که تجارت خوبی را برای سایتهای ایرانی اجاره دهنده ویلا در نقاط شمالی ایران فراهم کرده است.

نمک‌آبرود نام شهرکی توریستی و مسکونی است که در میانه های راه چالوس به تنکابن قرار دارد. این شهرک حدود ۶۵۰ هکتار وسعت دارد و از شمال به دریای خزر و از جنوب به ارتفاعات مدوبن از رشته کوه البرز، محدود شده است. به طور کلی نمک آبرود به دو بخش تقسیم می شود:

بخش مسکونی: در ۸ محله ساخته شده و تا صد هزار نفر را می تواند پاسخگو باشد. معابر ورودی به آن از سایر نقاط شهرک جدا شده است.
بخش توریستی: مجموعه ای از امکانات تفریحی و رفاهی است که می تواند پاسخگوی نیاز مسافران از راه های دور و نزدیک باشد و هیجان و شادی را برای شان به ارمغان آورد.

درختان خودرو و انبوهى در این مجموعه وجود دارند و وجود شمشادهایی با عمر بیش از ۷۰۰ سال و گونه‌هاى مختلف گیاهان توسکا، ملچ و افرا زیبایی آن را دوچندان کرده است. این شهرک توریستی با وجود طبیعت بکر و وحشى و حفظ سیستم‌ هاى اکولوژیکى یکى از پارک‌ هاى جنگلى زیباى ایران را نیز در خود دارد و با داشتن امکانات مناسب یکی از مقاصد پرطرفدار توریستی در کشورمان محسوب می شود.

یکی از مهم ترین و پرطرفدار ترین بخش های شهرک توریستی نمک آبرود، تله کابین آن است که در جنوب شرقی آن قرار دارد و روزانه با استقبال چند هزار نفری هموطنان مواجه می شود. این تله کابین امکان صعود به بالای قله زیبای مدوبن و دیو حمام را فراهم می‌کند تا از تماشای چشم اندازها و مناظر لذت ببرید. شما می توانید سوار بر این تله کابین ها شوید و حسابی لذت ببرید. همانطور که به ارتفاعات بالاتری می روید، منظره زیبای پانورامای جنگل و دریای خزر پیش روی شما قرار می گیرد و می توانید همه چیز را از ارتفاع به تماشا بنشینید.

این خط دارای ۴۲ کابین ۴ نفره است که مسیر ۲۱۰۰ متری را با سرعت ۳ متر بر ثانیه و در کمتر از ۱۵ دقیقه طی می کند. ارتفاع دکل تله کابین بین ۴ الی ۵۰ متر است و متوسط جابه جایی مسافران در طول سال با توجه به موقعیت جغرافیایی و اقلیمی منطقه و همچنین ایام تعطیل سال تغییر می کند. توجه کنید که ساعت کار این خط، همه روزه و با توجه به حجم مسافران از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۹:۰۰٫ البته حجم زیاد مسافران در روزهای تعطیل ممکن است بر این ساعت کاری تاثیر بگذارد و تا قبل از پایان ساعات کاری تله کابین بلیت تمام شود. هزینه بلیط نیز ۲۵ هزار تومان اعلام شده است.

به منظور عدم افشای موقعیت مکانی دوستان و رهایی از تهدیدات مجازی و غیر مجازی، از تگ کردن تصاویر لاکچری گردی خود در مناطق مختلف ایران بدون اطلاع دوستان و آشنایان در شبکه های اجتماعی پرهیز کنید.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar