چاره‌ چی/ ممکن است که شما رزومه خود را برای جایی فرستاده باشید و حالا تنها کاری که برای گرفتن شغل مورد نظرتان مانده مصاحبه است. احتمالا جواب هایی هم آماده کرده اید و یا شاید لباس تازه تهیه کرده اید اما یک مورد مهم را باید حتما در نظر بگیرید: زبان بدن. در این مطلب نکات مربوط به زبان بدن که به شما در نشان دادن اعتماد به نفستان کمک می کند را مرور می کنیم.

ارتباط چشمی برقرار کنید
مخصوصا وقتی برای اولین شخص مصاحبه کننده را می بینید. ممکن است موضوع بدیهی باشد اما ارتباط چشمی برقرار نکردن از اشتباهات رایج زبان بدن در مصاحبه است. برقراری ارتباط چشمی شما را فردی باهوش نشان می دهد.
اما نباید در این مورد زیاده روی کنید. به جای این که به چشمان فرد به صورت مداوم خیره شوید (که کار اشتباهی است) در هر دو ثانیه به اجزای دیگر صورت او نگاه بیاندازید. از چشمان به بینی و از بینی به لب ها نگاه کنید.

تقلید کنید
یک متخصص زبان بدن می گوید: «مثل این که با فرد دیگر در حال رقص باشید.». اگر از حرکات و رفتارهای فرد دیگر تبعیت نکنید به این معنی است که شما علاقه ای به مشارکت در سخنان او ندارید. بنابراین اگر مثلا آن فرد به جلو خم می شود و دستانش را روی میز می گذارد، شما هم همین کار را بکنید.

سیگنال های دست خود را بشناسید
استفاده از کف دست و حرکات انگشتان نشان از اعتماد به نفس شما است. به هم خوردن مرتب انگشتان هم نشان از عدم صبر است و دست به سینه شدن هم نشان از حالت دفاعی شما یا مایوس بودنتان است.

سر خود را تکان دهید
تکان دادن سرتان موقع صحبت فرد نشان از اهمیت شما به سخنان او و مشارکت با او است. یک لبخند هم اضافه کنید تا او بداند که از بودن در آن جا خوشحالید و در مورد شغل مورد نظر احساس مثبتی دارید.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar