باشگاه خبرنگاران/ شهدای مدافع حرم جوانان جان برکف و دلیری بودند که غیرتشان اجازه نداد دست آلوده حرامی‌ها به ضریح زینب کبری (س) برسد. بزرگمردان کوچکی که با همان سنین اندک به درک والایی از نبرد و استقامت رسیدند و چه زیبا شهادت را معنا کردند. شهید مجید قربانخانی نیز یکی از همان شهدای ویژه بسیار جوانی است که براستی داستان شهادتش تأثیرگذار است.
مجید قربانخانی جوان شرور کوچه پس کوچه‌های پایین شهر (محله یافت آباد)، که شاید بارها مورد قضاوت بسیاری از بچه محل‌ها و همسایه‌ها واقع شد، امروز یکی از نامدارترین شهدای مدافع حرم است. این شهید جوان غیور متولد 30 مرداد 1369 و تک پسر خانواده قربانخانی بود. مجید نیز همچون هم‌سن و سالان خود نقشه‌های بسیاری برای آینده و زندگی شخصی خود داشت و طبق اظهارات پدرش از قضا از تمکن مالی خوبی نیز برخوردار بود. قصه تحول مجید بسیار جالب و شنیدنی است و بلافاصله این ذهنیت را برای شنونده ایجاد می‌کند او انتخاب شد و شاید هرگز خودش نیز تصور نمی‌کرد تا این اندازه مورد عنایت اهل بیت به‌ویژه زینب کبری (س) واقع شود. ورود اتفاقی او به مجلس روضه حضرت زینب و منقلب شدن حالش، جرقه تولد دوباره او شد و آغاز مسیری که تنها 4 ماه به طول انجامید.

شهید قربانخانی طی یک تصمیم جدی عازم سوریه شد و طبق شهادت هم‌رزمانش دلاورانه جنگید و به مقام رفیع شهادت نائل شد اما پیکر مطهرش هرگز بازنگشت. جایگاه شهدای مدافع حرم در میان مردم کشور و حتی سایر کشورهای اسلامی بسیار رفیع است. چه بسا مراسم‌های خاکسپاری و یادبودهای باشکوهی که برای این شهدا برگزار شد که همه نشان از ارج و قرب آنها در فرهنگ ماست. اما در این میان باز هم برخی مخالف نظام و جمهوری اسلامی با انتشار اخباری کذب در این باره ضمن افترا و تهمت به این شهدا و خانواده‌هایشان، تلاش می‌کنند تا حقیقت را تحریف کنند. از جمله شایعات رایجی که درخصوص مدافعان حرم از طرف عده‌ای مطرح شد دریافت مبالغ هنگفت در ازای اعزام به سوریه است که دل خانواده‌ شهدای حرم را به درد آورد.
ویدئوی زیر بخشی از گفته‌های خانواده شهید قربانخانی درباره این ادعای واهی است و توضیحات تکان دهنده‌ای که باید مشاهده کنید.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar