لست سکند/ ایتالیا دارای دریاچه های زیبای متعددی است که بزرگترین آن دریاچه گاردا ( Lake Garda ) نام دارد. اطراف این دریاچه نیز دهکده ها و شهرک های آرام و کوچکی قرار گرفته اند که اغلب از دید گردشگران پنهان می مانند. اگر به قدم زدن در کنار دریاچه ها علاقه مند هستید و دوست دارید در محیطی آرام و به دور از هیاهو اوقاتتان را سپری کنید ، سالو ( Salo ) می تواند گزینه خوبی برایتان باشد.
سالو ، یک دهکده کوچک در شمال ایتالیا و غرب دریاچه گاردا است که طولانی ترین مسیر پیاده روی کنار این دریاچه را دارد. سالو شهری آرام و بی سر و صدا است ، شاید مناظر بی نظیر آن و قرار گرفتنش کنار دریاچه ای زیبا و آرامش بخش دلیل این سکوت عمیق این منطقه باشد.
قدمت این دهکده به دوران رومیان باز می گردد به همین دلیل یکی از قدیمی ترین سکونتگاههای ایتالیا نیز به شمار می رود. این شهر هنرمندان بسیاری را در خود پرورش داده است ، از نقاشان و شاعران گرفته تا مخترع ویالون ، گاسپارو دا سالو (Gasparo da Salo ). او که در سال 1542 در شهر سالو متولد شد خانواده ای هنرمند داشت و به همین جهت توانست قدمی در این راه بگذارد. امروزه مجسمه او در شهر کوچک سالو قرار دارد.
سفرتان را می توانید از میدان اصلی سالو به نام پیاتزا ویتوریا ( Piazza Vittoria ) آغاز کنید. پشت این میدان شهر تاریخی سالو قرار گرفته است که ادامه مسیر آن به کنار دریاچه و بندر کوچک آن می رسد. با قدم زدن در این شهر ، چهره باستانی و قرون وسطای آن را به خوبی مشاهده خواهید کرد بخصوص در اطراف کلیسای جامع آن که به سبک گوتیک و در اواخیر قرن 15 ساخته شده است.
اگر همچنان به تاریخ شهر علاقه مند هستید به کاخ قرن 16 آن به نام Palazzo della magnifica Patria سر بزنید که در آن یک موزه به رویدادهای مهم تاریخی سالو اختصاص یافته است. اما بعنوان مقصدی یک روزه از شهرهایی همانند ورونا یا میلان ، سالو برای گردش و تفریح کنار بزرگترین دریاچه ایتالیا بسیار مناسب است. در مسیر پیاده راه کنار دریاچه ، کافه ها و رستوران های متعددی قرار دارند که هر کدام چشم اندازی زیبا و محیطی دلنشین برای ریلکس کردن دارند. علاوه بر اینها علاقه مندان به قایق سواری نیز می توانند اوقات خود را بروی یکی از عمیق ترین دریاچه های اروپا بگذرانند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar