تابناک با تو/ ساعت نجومی، ابزاری هوشمند است که قرن ها بدون کوچکترین اختلالی ساعت و زمان و اطلاعات نجومی مانند موقعیت خورشید، وضعیت ماه، چرخه های نجومی و مناسبت های تقویم مسیحی را نشان می دهد. صفحه ی نجومی ساعت یک اسطرلاب مکانیکی است.
ساعت نجومی پراگ، یکی از نمادهای شهر پراگ پایتخت جمهوری چک است؛ تاریخ آن به سال ۱۴۱۰ و به طور مشخص به دوران قرون وسطا باز می گردد. این ساعت سومین ساعت نجومی قدیمی جهان است که هنوز هم کار می کند.
ساعت نجومی پراگ از معروفترین آثار تاریخی این شهر است که گردشگران بسیاری را به سوی خود از سراسر جهان جذب می کند. بسیاری از مردم ساعت پراگ را نماد و علامتی خوب و مقصد مناسبی برای افرادی که قرار است با هم ازدواج کنند، می دانند. ساعت نجومی، ابزاری هوشمند است که قرن ها بدون کوچکترین اختلالی ساعت و زمان و اطلاعات نجومی مانند موقعیت خورشید، وضعیت ماه، چرخه های نجومی و مناسبت های تقویم مسیحی را نشان می دهد. صفحه ی نجومی آن یک اسطرلاب مکانیکی است.
دو پنجره در بالای برج قرار دارد و با هر بار کامل شدن ساعت باز می شود و از آن دو پنجره و در حرکت دایره ای و کاملی، شمایل و مجسمه های نمادین از حواریون حضرت عیسی مسیح (ع) خارج می شوند. در کنار ساعت مجسمه هایی به سبک گوتیک به چشم می خورند، مجسمه ای که بر گیتار می نوازد، دیگری در آینه به خود نگاه می کند و یک اسکلت هم با ضرب آهنگی یکسان زنگوله را تکان می دهد.
ساعت پراگ در طول تاریخ مورد تخریب و آسیب های فراوان قرار گرفته است؛ یک نمونه از آن به جنگ جهانی دوم باز می گردد؛ به طوریکه ساختمان شهرداری که ساعت پراگ به آن تعلق داشت، در آتش بمباران آلمانی ها سوخت، با این وجود ساعت قدیمی همچنان پابرجاست.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar